Jump to content

Długopis czy pióro (kulkowe) ? [do szkoły]


danio3334

Recommended Posts

Witam,

 

chciałbym zasięgnąć porady na temat wyboru narzędzia do pisania. Zastanawiam się pomiędzy piórem kulkowym a długopisem. Myślałem na zakupem Frixion Point 0,7. Zbrzydły mi już jednorazówki z kiosku. "Narzędzie" potrzebne mi jest do szkoły, mianowicie bardzo dużo piszę. Moje oczekiwania do bardzo dobry stosunek jakość:cena. Zależy mi też na cenie. Jeśli macie pióra kulkowe napiszcie na ile starczają wkłady i jakie modele posiadacie. Z góry dziękuję. :)

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem wszelkie ścieralne wynalazki są brzydkie i wyglądają tandetnie.

Na tym forum zostaniesz pewnie zachęcony do zakupu pióra wiecznego, jednak pamiętaj, że porządny długopis lub pióro kulkowe również nadaje się do sporej ilości pisania, trzeba tylko znaleźć dobre wkłady i po sprawie.

Długopisów prawie nie używam, ale całkiem wygodnie pisze mi się Ballografem Epoca i jego polską kopią, czyli Zenithem. Oba łatwo dostępne i niedrogie, możesz je wypróbować pewnie w każdym papierniczym.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli nie piszę piórem to tzw żelowymi. Najbardziej lubię kulkowe, niemieckie cello Superglide (maja dopisek smoothest writing pen i rzeczywiście są bardzo sooth) albo celloButterflow. Fajne są też PILOTy piszą jak pisaki atramentowe. Można wybrać grubość kreski 0,7 lub 0,5. Jeśli chodzi o długopisy to polecam Ballograf

Link to comment
Share on other sites

Guest Dziku

Długopis od lat mam jeden. Schaffer Sentinel w wersji stalowej. Ponieważ wypisuję nim praktycznie tylko druki samokopiujące - pojedynczy wkład służy długie lata. Ale polecam. Oprawka jak oprawka, ale oryginalne wkłady są dobrej jakości i nie powinny sprawiać problemów.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli na pewno nie chcesz kupić pióra wiecznego (mrug, mrug, za 20-30zł możesz mieć już całkiem przyzwoite), to Pilot Frixton całkiem dobrze pisze. Widziałem też w ekonomicznym opakowaniu, z dołączonymi chyba 3 zapasowymi wkładami.

Edited by Gadzinisko
Link to comment
Share on other sites

Daruj sobie kupowanie długopisów czy piór kulkowych. Podlicz fundusze, kup pióro wieczne, atrament, który Ci się podoba i zobaczysz, że lepiej na tym wyjdziesz :) Jak dla mnie piórem pisze się ładniej, mniej się człowiek męczy przy pisaniu, niż jakimkolwiek długopisem.

Link to comment
Share on other sites

Ja bym dozbierał bądź poprosił rodziców o dołożenie i kupił Waterman Graduate ze stalówką F. Leciutkie pióro więc ręka sie nie męczy przy pisaniu przez długi czas. Stalówką jest na tyle cienka, że nadaje sie również do matematyki. Pióro można kupić już za 50 zł, a wystarczy na dłuższy czas. Przy okazji nie jest super eleganckie, a jednocześnie ma w sobie nutkę tejże elegancji bo jest piórem bardzo prostym.

Ogólnie, niezależnie od tego jakie pióro wybierzesz postaraj się wcześniej nieco zapoznać z nim w jakimś sklepie. Zobacz jak Ci leży i czy jest dla Ciebie wygodne. Porównaj je z innymi modelami i dokonaj wyboru.

Pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...