Skocz do zawartości

Pilot Plumix - jakie naboje i konwerter?


Polecane posty

Nieraz na allegro można trafić a stale to chyba tylko z HongKongu przez eBay. Nie wiem do jakiego pióra potrzebujesz. Jak con-20 to chyba najkorzystniej kupić razem z piórem Pilot 78g. Za 12 prezydentów z przesyłką kupisz. Samego jednego con-50 czy con-70 nie opłaca się. Też niedawno chciałem :(Uwaga: con-70 nie do każdego Pilota zmieścisz. Nie wiem też jak con-50 z plumixem i tym drugim tzn. pluminixem czy jakoś tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz con-50. On się mieści do Pilota 78G. Con-70 jest już zbyt duży i nie zmieści się w korpusie tego pióra.

Edyta podpowiada, żeby kupić naboje Pilota i napełniać strzykawką. Stosuję tę metodę z powodzeniem od dawna. Z gumką pióro niemiłosiernie przerywało. Po założeniu naboju pisze jak marzenie. Minus jest taki, że w naboju Pilota jest metalowa kulka. Spełnia ona swoje zadanie znakomicie ale... grzechoczące pióro :(

Edytowano przez ObSztetke
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

W takim razie za dużo jest go podawane. Rozumiem, że Ty, jako raczej doświadczony użytkownik, używałeś tego Inku wcześniej w Plumixie i nie sprawiał problemów, tak?

Pomieszałem sobie Pelikana turkusowego z Serenity Blue od WM i mi ciekło ze spływaka w Safari... Emka bo eMka, ale jednak :(

Jeśli ten atrament w naboju nie sprawiał kłopotów, to przykro mi bardzo, ale prawdopodobnie jest go podawane za dużo. Jaki to rozmiar stalówki? 

Może trochę wody tam było, a atrament taki, że nie zauważyłeś? 

No jedynie próby mogą Ci pomóc... Niestety wiem, że nie jest to miłe, bo marnujesz nerwy, atrament i wodę w kranie na mycie tego... No o czasie nie wspominając... :(

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że nie-wlałem tam brązowy pelikana, ale nigdy nie miałem specjalnych problemów z nim, dla mnie podobny w właściwościach do wszystkich 4001. Najwięcej w tym plumixie miałem grape od diamine-spróbuję jeszcze jego zastosować do zrobienia eyedroppera...

Stalówka to eMka, to piórko od początku planowałem przerobić, więc nawet dużo nim niewypisałem jak dotąd atramentu-największy problem miałem z dostaniem smaru silikonowego, ale udało się! a tu nie chce działać:wallbash:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to tak cieknie cieknie?!

Ja myślałem, że co około pół minuty poleci więcej i kleksik się zrobi (albo przez styk czubka w papierem - efekt papieru toaletowego, albo przez wyciek atramentu z dziury, przez którą zasysamy atrament), a tu serio lejąca sprawa :lol:

To mnie zaskoczyłeś...

Aczkolwiek prawdopodobnie wiem o co chodzi..., w sensie efekt ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Moze ktos mi pomoze zweryfikowac, mam plumix z konwerterem, ktory byc C-50, popatrzcie na zdjecia, niestety po 3 dniowym moczeniu w cieplej wodzie uwiezniety atrament miedzy scianka sekcji i koncowka konwertera nie pozwala na wyciagniecie konwertera w calosci.Mysle, ze to jest konwerter 50-ka. na zdeciu 2-gim jest po prawej konwerter 50 przystawiony (strzalka) do gornej czesci tuby konwertera w piorze, ktore kupilem, po lewej czesci ze zdemontowanego konwertera w piorze. @M-kwadrat mysle, ze Pilot C-50 jest rozwiazaniem dla Ciebie, ale niech inny bardziej doswiadczeni sie wypowiedza. Odnosnie przerobki na eye dropper to jest sytuacja, ze stalowka ze splywakiem nie jest niczym zablokowana, jest wciskana do oporu, dlatego miedzy innymi ktos na forum pisal ze stalowka sie przekrecila z w seksji, moze da sie zrobic droppera ale trzeba wcisnac na sile.

ALnp2dX.jpg

Izpr2zl.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...