Skocz do zawartości

Stalówki - skan śladu efek, emek i jednej be


visvamitra

Polecane posty

W pracy nic się dzisiaj nie dzieje, ale to cisza przed burzą, która rozpocznie się jutro i potrwa z tydzień. Będzie intensywnie. A że dzisiaj jest leniwie, to wyjąłem z plecaka pióra, które ze sobą noszę i przejechałem stalówkami po notatniku marki Lyreco. Kartkę wyrwałem, podszedłem do xero i zeskanowałem, wykadrowałem w paincie i wrzucam.

 

Jakby ktoś się nudził, to niech odgadnie atramenty :)

 

220007.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa atramenty przyciągnęły moją uwagę na dłużej*, strzelam, że mogą to być:

M Waterman - któryś z niebieskich autorstwa Nicponia (piękne cieniowanie),

M Aurora - Pilot Iroshizuku Yama-Budo.

 

Trafiłam chociaż z jednym? :)

 

*) czyt. wylądują na niekończącej i systematycznie powiększającej się liście "Do kupienia"...

 

EDIT: Literówki.

Edytowano przez Ewelaila
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja napisze, co mi do głowy przychodzi :)

Waterman - coś od Nicponia - niebieski 4 może?

Jinhao - parker blue?

Jinhao - gdzieś to już widziałem :) nie mam pojęcia Diamine burnt siena?

Franklin - Montblanc? tofie? albo coffe brown?

Aurora - Wancher Violet

Pilot - Wancher brown

Gama -?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Empi - Visconti Brown faktycznie jest na zestawieni, ale nie we Franklnie ;)

 

Sailora jeszcze nigdzie nie nabiłem. Ale atrament, który znalazł się w Carence przypomina Sky High, masz dobre oko :). Późnym wieczorem napiszę, co w czym się znajduję. Może ktoś jeszcze będzie chciał się pobawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o mój Prelude pisze tym atramentem bardzo podobnie to Twojego Franklina :blink:. W takim razie Viskonti musiał by być w Jinhao 159, ale to z kolei oznacza że Jinhao ma słaby przepływ ;).

 

Jak będziesz testował Viskonti Brown to użyj kilku piór, możliwe że jednym atramentem uzyskasz całą paletę brązów :).

 

 

 

 

 

 

 

Ps. Zapraszam wszystkich forumowiczów do odwiedzenia "Forum od kuchni" i zapoznania się z pomysłem na identyfikator PWF.

Edytowano przez empi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma Twojego atramentu.

 

Masz rację, że w Jinhao jest pomarańcz i że w Pilocie 78G jest Visconti.

 

Miało być twierdzenie że nie ma tam mojego atramentu, a jakoś tak wyszło chyba pytanie :D

 

Tak czy siak, mam pytanie, jak znajdujesz pióra Gama? (indyjskie) ma tendencje do chlapania?

Mam swoje wality 69, ale z nich korzystam w większości do testowania atramentów, a naszła mnie chrapka na ebonitowe pióra, a na ostatnim spotkaniu była właśnie Gama Hawk ze szczotkowanego ebonitu ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, jest wieczór a ja wróciłem do domu, wiec mogę powiedzieć, co jest co :)

 

Od góry mamy:

 

Waterman Carene - Jules Verne Nautilus Blue Organics Studio

 

Jinhao 15 - Royal Blue, Camlin

 

Jinhao 159 - L. Scott Fitzgerald Golden Twenties Orange, Organics Studio

 

Franklin-Chrisrtoph M27 - Amber, Pelikan Edelstein (to było podchwytliwe, pióra nie używałem ze dwa miesiące, więc atrament przysechł trochę i ściemniał)

 

Aurora Kona - Yama-Budo, Pilot Iroshizuku

 

Pilot 78G - Brown, Visconti (poznajcie urok italiki Pilota, trochę spłaszcza kolory)

 

Gama Airborne - Poussiere de Lune, J. Herbin 

 

@Nicpoń - Gamy sobie chwalę, cudów nie ma, ale to przywoite piórka. Ebonit robi dobre wrażenie, stalówki wymagały dopieszczenia. Mam już recenzję napisaną i zdjęcia porobione, może w sobotę wrzucę na forum. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jest podobny i też trochę taki wodnisty. Przy tych odcieniach nie ma opcji rozróżnić na monitorze, chyba że ktos ma aparat wzrokowy taki jak badany przez angielskich naukowców okaz "tetrachromatu" czyli osoby, która ma cztery (a nie trzy jak "zwykli" ludzie) receptory w oku i rozróżnia jakieś 99 milionów kolorów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jest podobny i też trochę taki wodnisty. Przy tych odcieniach nie ma opcji rozróżnić na monitorze, chyba że ktos ma aparat wzrokowy taki jak badany przez angielskich naukowców okaz "tetrachromatu" czyli osoby, która ma cztery (a nie trzy jak "zwykli" ludzie) receptory w oku i rozróżnia jakieś 99 milionów kolorów :)

piszą, że rozróżnia o 99 mln kolorów więcej. tak czy siak, widzi "kolory, których nie ma".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...