Skocz do zawartości

Pióro cienkopiszące


Polecane posty

Poszukuję pióra wiecznego, które cienko pisze - do codziennych notatek. Kompletnie nie znam się na piórach, rozmiarach stalówek, itp.

 

Zależy mi na tym, by pióro pisało z grubością do 0,3 mm. Cena - do 80 zł.

 

Możecie coś polecić? :)

 

/już doczytałam o rozmiarach i typach stalówek. Wychodziłoby, że pasowałaby mi stalówka semiflex, rozm. F i EF.

Edytowano przez Nakasha
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot 78G EF lub Jinhao 15.

Zgadzam się Pilot 78G ma über-cienką kreskę. Ogólnie te japońskie stalówki F/EF są niesamowicie cieniutkie, można powiedzieć że japońskie M to europejskie F. Co do Jinhao to wiele modeli ma możliwość zakupu z EF i większość to te same stalówki co w Jinhao 15 z tego co się orientuję, więc popatrz co ci się spodoba a później patrz czy ma EF, też powinno być OK.

EDIT: nie doczytałem o tym flexie. Tu może się pojawić problem. Mój Jinhao 101 jak się go nadusi to mu się skrzydełka leciutko, lecz zauważalnie rozjeżdzają i widać zmianę linii. Jednak jeśli byś szukał takiego flexa z prawdziwego zdarzenia to nie w tej cenie, a i to nic nowego, a raczej jakiś model z lat 60 czy wcześniejszych.

Semi-Flex, hmm... Ciężko. W tych cenach na prawdę ciężko znaleźć coś co będzie super cienkie i do tego z lekkim flexem. EF są przeważnie sztywne jak gwóźdź.

Do czego ten flex jest tobie potrzebny?

 

Edytowano przez comodsuda
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz pióra do codziennych notatek, to nie potrzebny Ci flex. Warto wybrać któregoś Japończyka ze stalówką F (a nawet i EF). Całkiem fajnie cienko piszą też stalówki Lamy EF - mam Vistę z tą stalówką, którą używam do pisania drobnymi literkami i się sprawdza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jaka cienkość koleżankę interesuje. blaszki Noodlers'a z stanie spoczynku piszą coś jakby europejskie F. lepsze pod tym względem są blaszki FPR, albo serwex, ale tu niestety słabo z jakością. poza tym wydaje mnie się, że blaszka w serwex'ie jest najmiększa z tych, które posiadam. w tej cenie, bo najmiększa jest zlatka OB w pelikanie M250, ale on nie pasuje tu ani pod względem ceny, ani tęgości.

 

natomiast jeśli chodzi o naprawdę cienkie stalówki, to mój typ w tej cenie to pilot penmanship z blaszką EF. tym można spokojnie robić ściągi z chemii organicznej, chemii leków, a nawet z syntezy substancji leczniczych.

 

http://fountainpenrevolution.com/SerwexPens.html

 

mam serwex 1362, dostałem gratis do guru. stalówkę mam inną niż na stronie. jak wspominałem jakość podła, a do tego rozpękł się tłok, więc teraz pióro robi za zakraplaczowe, ale przez to pisze grubiej. normalnie pisało jak europejskie EF, teraz raczej jako F, ale to przez mokrość.

 

http://fountainpenrevolution.com/fpr_collection.html

 

tu wspomniane guru. jakość równie podła. tłok jeszcze nie pękł. pisze jak europejskie F. stalówka twardsza niż w serwx'ie.

 

http://tiny.pl/q83sr

 

a tu pilot penmanship, ekstra cienki, aż drapie papier. stalówka twarda, prędzej Ci serce pęknie, niż uzyskasz szerszą kreskę podczas nacisku. aha, w przeciwieństwie do pilota 78g nie dają zbiorniczka, ale jakbyś kupiła pilota 78g z blaszką F, to i tak będzie cieniej, niż gdybyś miała europejską EF.

 

i tak to jest, tak to wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...