Skocz do zawartości

Montblanc 146 - pomoc przy datowaniu pióra.


Polecane posty

Witajcie,

 

Jakiś czas temu nabyłem Montblanc-a 146 - przesyłka przyszła dzisiaj i chciałbym prosić o pomoc przy datowaniu pióra.

Poczytałem na forum i necie troszkę od rana i stwierdziłem, że bez pomocy się nie obejdzie :).

 

Jeśli chodzi o szczegóły - na skuwce napis Germany, bez numeru seryjnego, na pierścieniu skuwki No146,

Materiał skuwki w najcieńszym miejscu da się prześwietlić - kolor ciemny turkus - na pewno nie jest to precious resin, 

stalówka złota jednokolorowa 14K, spływak ebonitowy (przynajmniej tak wygląda po porównaniu ze zdjęciami), przecięty

okienko podglądu w całości przeźroczyste, lekko niebieskie, gwint systemu napełniania plastikowy.

 

Co sądzicie? Kiedy pióro mogło być wyprodukowane?

Pozdrawiam Romek

 

050d15a99f09.jpg

802b7192efbd.jpg

cf5c1fa01303.jpg

0bc1d430040e.jpg

654d03e55fcf.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu Romek! Mam nadzieję, że udało Ci się trafić niezłą okazję.

 

Laserowo nanoszone numery seryjne zaczęły pojawiać się na 146 najprawdopodobniej od 1991 r. W 1985 roku prawdopodobnie pojawił się metalowy gwint mechanizmu tłokowego.

 

Wiele (poza klipsem) wskazuje na to, że Twoje pióro pochodzi z pierwszej połowy lat 80-tych, ale z datowaniem Montblanc 146 jest jak ze spacerowaniem w ciemnym lesie w towarzystwie wilka grającego na gitarze. Zimno, ciemno, absurdalnie.

 

Nieco lepiej wygląda sytuacja w przypadku 149.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu Romek! Mam nadzieję, że udało Ci się trafić niezłą okazję.

 

Pióro kosztowało 156,50 euro - 676 zł razem z wysyłką z Hiszpanii.

Było opisane jako nowe i nieużywane i rzeczywiście takie jest :) - dlatego chciałem wiedzieć ile może mieć lat.

Z zakupu jestem bardzo zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...