Skocz do zawartości

Co to za Waterman?


tlapczyn

Polecane posty

Czy Waterman's to Waterman, czy tylko jakaś podróbka? Na czym polega zmiana pojemnika na atrament? (chciałem napisać "Na czym polega zmiana gumki?", ale musiałem ugryźć się w język... :)) Dodam jeszcze link do aukcji. http://allegro.pl/stare-pioro-watermans-i2057524524.html#tabsAnchor

PS. Jeżeli mój wątek w tym temacie śmieci, to proszę o wydzielenie go do nowego tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale na Zachodzie jest kilka firm które je robią. Pogooglaj albo poszukaj na forum, linki się przewijają w różnych wątkach.

Jeśli dobrze pamiętam (w kilku piórach miałem inaczej), śruba jest przyczepiona do pokrętła, gumka do plastikowej rurki nakręcanej na śrubę, całość wkręcona w kołnierz, którego brakowało w tym Pelikanie 120 i wciśnięta w korpus pióra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to musi być część pasująca do Pelikana 120. Konstrukcja między modelami mogła się zmieniać, zwłaszcza na przestrzeni kilkudziesięciu lat.

Pytaj, ogłaszaj, śledź aukcje, może ktoś będzie miał na zbyciu. Fabryki tłoczków do starych piór Pelikana raczej w Polsce nie znajdziesz. Ale zawsze możesz taką założyć. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Waterman Preface. W starym katalogu Watermana było to pierwsze pióro ze złotą stalówką. Może jego dzisiejszym odpowiednikiem (przynajmnie jeśli chodzi o miejsce w szeregu) jest WM Charleston. Preface jest stosunkowo małym piórem, ale jest piękne. Stalówka złota, pięknie zdobiona. Ja mam egzemplarz w kolorze czarnym, ze stalówką M. Mam kilka piór, ale atrament Florida Blue w żadnym nie pisze taką głębokim odcieniem jak w Preface. To mi się w tym piórze podoba. :)

zdjcie0490n.jpg

A stalówkę posiada jedną z ładniejszych jakie widziałem dotychczas. To już nie z mojego pióra, ale warto popatrzeć:

thumb_preface-4.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Konis wyleciała mi z głowy jego nazwa a włściciel go już nie uzywał z 10 lat wię cteż zapomniał.

Mimo że Charleston jest jest całkowicie inny niż Preface to tez jest "pierwszym piórem" WM ze złotą stalówką w sumie teraz jest to jego odpowiednik.

Najlepsze jest to że stalówka F w Preface pisze cieniej niż EF w Pelikanie M200.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...