Skocz do zawartości

IMARI BLUE - Wancher


visvamitra

IB  

5 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się ten kolor?

    • Tak
    • Nie
      0
    • Trudno powiedzieć


Polecane posty

 

Próbkę Imari Blue i czterech innych Wancherów dostałem od Romiiego. Dziękuję uprzejmie. Zachęcam do zapoznania się z zestawieniem autorstwa Rommiego.

 

W recenzjach tych poszedłem na łatwiznę. W weekend przygotowałem zestawienie. Później z zestawienia powycinałem części poświęcone kolejnym kolorom i przez następne pięć dni powklejam je jako mini-recenzje poszczególnych kolorów a w sobotę wrzucę zestawienie wszystkich. 

 

Tym sposobem coś będzie się działo na forum codziennie  :)

 

Kolory atramentów z serii Szlak Jedwabny (Wancher Slk Road) odnoszą się do spraw związanych z tymże lub historią Japonii. Nazwa atramentu Imari Blue nawiązuje do niebieskiej porcelany produkowanej w porcie Imari na wyspie Kiusziu w Japonii. Historia jest całkiem ciekawa. Otóż okazuje się, że w zamierzchłych czasach Japonia nie była krajem wybitnie innowacyjnym ani otwartym na wymianę handlową z zagranicą. Kiedy w XV wieku koreańscy garncarze zawędrowali do Japonii, żeby pochwalić się swoim rzemieślniczym kunsztem i piękną niebieską ceramiką, nie wiedzieli, co czynią. Władca Japonii zachwycił się tą ceramiką i uznał, że jedynie japońska rodzina królewska jest godna jej posiadania i używania. W rezultacie Japonia najechała Koreę i, niejako przy okazji,  japońskie władze uprowadziły koreańskich garncarzy, którzy do perfekcji opanowali sztukę wyrabiania porcelany. Z czasem produkcję porcelany przeniesiono na wyspę Kiusziu, w okolicach portu Imari, w pobliżu którego odkryto złoża porcelanowej glinki.  

 

89nz.jpg

 

 

 

Popatrzmy.

 

qavq.jpg

 

qj00r.jpg

 

 

 

 

 

 

INFORMACJE / PARAMETRY

 

Producent: Wancher

Kolor: Imari Blue

Opakowanie: kałamarze o pojemności 100 i 30 ml

Cena: ok. 50 - 60 PLN z kosztami wysyłki do PL. 

 

 

Nasycenie: bardzo dobre

Przepływ: bardzo dobry

Cieniowanie: widoczne

Jakość linii: dobra na większości papierów

Osadzanie się na stalówce: NIE na blaszce B Pilota 78G

Wpełzanie na stalówkę: NIE na blaszce B Pilota 78G

Rozruch: natychmiastowy

Przebijanie: przebija trochę, ale nie jest źle

Strzępienie: czasami, na papierze podłej jakości

Wysychanie: znośne

 

74xf.jpg

 

 

 

Inne: mimo ze nie przepadam za szarym, to ten zachowałbym, gdybym miał flaszkę. Żartowałem. Wtajemniczeni wiedzą, w czym rzecz. Bardzo podoba mi się ten niebieski.

 

RHODIA

 

 

lq7rw.jpg

 

 

jeqe.jpg

 

2glcm.jpg

 

riz5.jpg

 

 

 

 

 

Papier firmowy

 

 

d0tl.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super nasycenie, od razu "krzyczy" z zeszytu - jak sądzę. Podoba mi się, ale jednak za takimi nie przepadam.
Edit: Takie pytanko. Miałeś styczność z Sargasso Sea od Diamine? Bo tak ze skanów mi go przypomina, a widziałem kiedyś ten atrament.

Edytowano przez comodsuda
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...