Skocz do zawartości

Wybór piór/pióra


Polecane posty

Na krótkiej liście do kupienia zostały cztery sztuki :

Pilot Prera - czy mi sie wydaje, czy nie ma tłoczków do Pilotów?

Sheaffer Prelude

Waterman Hemisphere

Pelikan M200/205/215 - to różne warianty jednego pióra?

Jestem duży chciałbym żeby pióro też było takie ;), lubię też cienką kreskę - czy te pióra spełniają moje wymagania?

Może inne propozycje do 300 pln za szt. :)

Pióra raczej kupię w sklepie stacjonarnym, wolę przepłacić, ale sprawdzić "ręcznie" :)

Proszę o pomoc, jestem początkujący pióromaniak :)

Biorę pod uwagę zakup kilku piór :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani Hamisphere ani Pelkany M2++ nie są duże. Reszty nie mam to nie porównam. Model M200 jest też bardzo lekki. Jeśli Pelikan ma być męski to już raczej M600, M800 które kosztują sporo więcej. Pomimo wszystko jednak Pelikany są najgrubsze a przy pisaniu z założoną skuwką powinno być wygodnie ale to wszystko zależy - czy piszesz z założoną skuwką i czy przeszkodą nie jest brak możliwości stosowania naboi. Hemisphere jest raczej z wyglądu dość delikatne (a z konstrukcji już nie - przetrwa naprawdę dużo).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrew

To jest moja ręka a pióro chyba Thaya, ale głowy nie dam. Też byłem pod wrażeniem.

 

Określiłbym je jako gargantuiczne. Tak, to słowo idealnie oddaje jego wielkość :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...