Skocz do zawartości

[200 zł] Codzienne pióro dla studentki matematyki


Polecane posty

Mi się zieleń pelikana spodobała i pisałem nia na codzień. Może faktycznie jakaś szczęśliwa buteleczka. Nie zmienia to faktu że wszędzie ją można kupić i jest całkiem przyzwoita. Oczywiście można kombinować z diamine ale dla przeciętnej osoby cena ma znaczenie, a diamine wychodzi troche drogo. Te 40-50zł trzeba dać, a na początek to troche zniechęca. Zieleni jest dużo trzeba popatrzeć na forum, później na ceny i coś wybrać.

EDIT: chętnie bym coś nabył produkcji nicponia. Ciekawe kiedy wystawi coś na sprzedaż.

Edytowano przez comodsuda
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrew

EDIT: chętnie bym coś nabył produkcji nicponia. Ciekawe kiedy wystawi coś na sprzedaż.

 

Od tego jest chyba PW ;) Do mnie leci flaszka zielonego galusowego #2 i próbki dwóch innych kolorów. Trzeba napisać i zwyczajnie zapytać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R&K Alt Goldgrun jest prześlicznym atramentem, o świetnych właściwościach pisarskich i do tego tanim, ale mam wątpliwości, czy sprawdzi się w cienkiej i suchej kresce. To jednak dość jasny kolor, a takie wyglądają atrakcyjnie tylko w mokrym piórze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R&K Alt Goldgrun jest prześlicznym atramentem, o świetnych właściwościach pisarskich i do tego tanim, ale mam wątpliwości, czy sprawdzi się w cienkiej i suchej kresce. To jednak dość jasny kolor, a takie wyglądają atrakcyjnie tylko w mokrym piórze.

Ja używałem w F'kach i było dobrze, a nawet w jednej EF'ce było całkiem całkiem. Tylko w Hero 612 było ciut zbyt jasno, ale ono jest dość suche. Myślę że jeśli będzie używany w tych europejskich piórkach to będzie przyzwoicie się prezentował.

 

Ale Waterman Green to mnie zaskoczył jakoś nigdy się mu nie przyglądałem, a to cieniowanie super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

  • bosa, spróbuję naciągnać trochę budżet, ale o które pióro dokładnie Ci chodzi? Jest kilka modeli, chyba. Zależy mi na tym, by do pióra dokupić zielony atrament, jest to osiągalne?

 

Oczywista :) Które by Ci pasowało.

 

Pióro dla studentki matematyki z założenia powinno legitymizować się jak najwyższą ceną. Po pierwsze wyższa cena, to większa liczba. Większa liczba, to zawsze możliwość przeprowadzenia większej ilości działań matematycznych na danej liczbie. Dodatkowo wyższa cena pióra daje psychologiczną przewagę na innymi studentkami matematyki, posiadającymi mniej wartościowe pióra. 

 

Podsumowując: najlepszy z tego wszystkiego będzie model Sheaffer Prelude, prawdziwy wół roboczy, a jeśli będzie on dodatkowo posiadał dwukolorową pozłacaną stalówkę, może stanowić również kartę przetargową w nawiązywaniu znajomości z innymi studentami.

 

Idealny byłby model 337:

 

337_0_fountain.jpg

 

:roflmho: Krzysiek prawdziwy mistrz w swoim fachu... Ale przeca dobrze gada, tak samo jak Konis. Ja jednak uważam, że Prelude jest raczej uniwersalny.

 

 

 

 

Tutaj masz opisane wersje: 

http://www.sheaffer.com.pl/klasyczne-piora-sheaffer/prelude.html

 

co do zielonego atramentu - wybór jest spory, zależnie czego wymagasz;) forumowy chemik Nicpoń także miał w ofercie coś zielonego. Recenzje jego atramentów także znajdziesz w odpowiednim dziale. 

 

tu jedna z jaśniejszych opcji: 

 RK40530050-2T.jpgimg_2540.jpg?w=625&h=468

 

przejrzyj dział z recenzjami atramentów.

Poszukując zieleni, warto poszukać wśród produktów Diamine, szalenie spodobał mi się Woodland Green. Taki żywy, ładnie nasycony zielony, który nie sprawia problemów. A co do pióra, które cienko pisze - sprawdź Lamy, np. Vista ze stalówką EF - u mnie pisze cienko, chyba cieniej od cienkopisów.  

 

Dokładnie. R&K jest dobry jako baza, bo właściwości tych atramentów są już znane i lubiane (i cenione). Ale gdy będziesz poszukiwać "swojej" zieleni, podobnie jak kolega radziłabym Ci zajrzeć do Diamine'ów (na przykład Evergreen). A jak tylko nadarzy się okazja, kupuj Nicponiowy!

Można też szukać wyżej, na przykład w MB...

MB-irishgreen-05x600.jpg

 

Możliwości jest tyle, że można się nimi zachłysnąć.

Raczej jasne czy ciemne zielenie Panienka preferuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za przyjemność pisania wykładów w rozmiarze EF/F, kiedy można trzaskać w BB? :P

CCF20140706_00000.jpg

 

a wracając do piór:

Sheaffer Agio, Prelude, Sagaris (zapewne Inahon coś więcej o nich może Ci doradzić ;))

Pilot MR

 

jeśli wygląd Cię nie odrzuca, to Lamy ALstar z EF

Kaweco Liliput (o ile takie słodkie maleństwa też wchodzą w grę)

Platinum Plasir

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...