Skocz do zawartości

Czy opłaca się kupić pióro wieczne Parker IM?


mbmc2

Polecane posty

Jeśli nie lubisz ciężkich piór, kup albo Graduate'a (ale nie spodziewaj się cudów) albo Watermana Hemisphere (lżejszy niż Expert), ewentualnie spójrz do działu targowisko. Forumowy dealer Sheaffera - Inahon - wystawił kilka ciekawych piór: to i to

 

Możesz też zalicytować to piórko AURORY, bardzo fajne (nie znam sprzedającego, nie łączą mnie z nim/nią więzy rodzinne/miłosne/jakiekolwiek inne):  Zostało mało czasu.

 

Trochę droższe, ale w mojej ocenie świetne pióro to Faber-Castell Ambition. Rzuć tez okiem na Kaweco Sport (mnie podoba się umiarkowanie, ale wiele osób chwali sobie te maleństwa).

 

Osobiście spróbowałbym ustrzelić tę Aurorę. Ale tego nie zrobię, bo zbieram teraz konsekwentnie na inne pióro. Droga wolna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Gość nilfein

Uwaga co do Kaweco Sport - pióro ma bardzo fajną stalówkę, ale jak to zauważył @visvamitra jest raczej mało reprezentacyjne... Osobiście mam i sobie chwalę, ale używam jako "backup pen".

 

Druga sprawa - Kaweco jest małe. Nie wsadzisz tam długiego naboju ani sensownego konwertera (te dedykowane spełniają swoją funkcję w sposób, delikatnie mówiąc, średni). No i materiał, z którego wykonane są te pióra lubi się dość szybko porysować...

 

A tak w ogóle, to się kolego @mbmc2 określ, jakie pióro Ci pasuje, jakie chcesz mieć, jakie Ci się podoba. Na forum co człowiek to opinia i możemy tak sobie zgadywać do przyszłych wakacji, a Ty nadal będziesz na etapie poszukiwań...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

watermani.jpg

 

tu masz probke pisma stalowka F znaleziona na forum, jak jest za cienka to szukaj Mki.

dodam tylko że Fka na innym papierze z innym atramentem może wyglądać inaczej, więc.. albo ryzykuj albo przetestuj gdzieś stacjonarnie..

 

tutaj masz próbkę Mki

Edytowano przez kAdi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na allegro żadnej Mki nie ma więc dzisiaj będę jedździł po wszystkich papierniczych dopóki nie znajdę

Jaki tłoczek do niego polecacie?

 

Tłoczek do Watermana :) - w sklepie pewnie nie będzie wyboru - jeśli będzie kup droższy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto skorystać z rady Ann odnośnie zakupu w sklepie Scryba. Kupowałem od nich dwa pióra poprzez internet, miałem przyjemność porozmawiać przez telefon z właścicielem (który pomógł mi w naprawie jednego z piór). Bardzo mili i kompetentni ludzie - ale musisz liczyć się z tym, że ze sklepu wyjdziesz z zupełnie innym piórem niż wybrane przez internet ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów!

Przepraszam, że się przyłączam do tematu, ale mam pytanie. Jakie pióro kupić żeby się nie zawieść? Na oku mam kilka modeli:

- Parker IM/ IM Premium,

- Parker Urban,

- Waterman Hemisphere.

Może polecacie coś innego? Chodzi mi o pióro do pisania notatek(lekkie, grubość linii- F). Co sądzicie o piórach firmy Regal?

Mój budżet to 200zł. Dodatkowo chciałbym sobie kupić pióro cięższe, bardziej zdobione, ze stalówką M lub B, tanie(może być chińczyk), dobrze by było gdyby można nim było uzyskać efekt jaki zaprezentowała nam Ann piórem Pilot Plumix.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Zapomnij o Parkerach, poszukaj może Faber- Castell Basic, ewentualnie Lamy - Safari/Vista/AlStar, do tego jak chcesz pióro z szeroką stalówką (ten efekt o którym mowa) to poszukaj Pilota 78g ze stalówką B, albo samego Plumixa. Na dwa pióra wystarczy, jeszcze zostanie :) Co prawda Piloty są lekkie a Faber- Castell cięższy, ale cóż... Zdarza się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...