Skocz do zawartości

Czy opłaca się kupić pióro wieczne Parker IM?


mbmc2

Polecane posty

  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Mam Graduate i Lamy Safari oraz Alstar, to się trochę rozpiszę ;)

 

Graduate ma niemal same plusy, wagowo nie jest ciężkie, ale czuć, że to nie plastikowy pisaczek. Pasują uniwersalne naboje/tłoczek, nie musisz kupować konkretnie firmowych Watermana. Stalówka F jest cienka (jak odgrzebię inne porównanie, to też Ci tu zamieszczę), ale grubość M to już konkretny mazak, do pisania na wysokość jednej kratki raczej nie polecam. Lubię to pióro, nie męczy dłoni na wielu godzinach wykładu pod rząd. Wada? akurat to wykończenie, które wskazałeś w aukcji - strasznie widać na chromie ślady palców, mnie to drażni, ale co kto lubi. Można dostać inne wykończenie, albo znaleźć bliźniaczy model Allure. Nie drapie, nie przerywa, nie szoruje po papierze. W budżetowej cenie jest godne uwagi.

 

Lamy, obie, są lekkie i mają profilowaną sekcję, wymuszającą właściwy chwyt. Ja to i tam potrafię do siebie dostosować i jest mi wygodnie, ale nie każdy lubi. Safari jest plastikowe a ALlstar aluminiowe. Mimo tego są piórkowej wagi. Co kto lubi. Stalówka F już nie jest taka cienka, M również zostawia soczysty ślad. Ja ze swoimi miałam o tyle problem, że nie każdy atrament lubił się z tymi piórami, potrafiły mi przerywać po kilku godzinach, zmiana atramentu pomogła, ale nie każdy lubi się tak bawić. Naboje/tłoczek jedynie firmowe, ponownie, jeżeli Tobie to nie przeszkadza albo nie masz oporu napełniania naboju strzykawką (wersja oszczędna ;)), to czemu nie.

Zerknij jeszcze na Sheaffera VFM, cenowo się łapie, a jest również przyjemnym piórem, na standardowe naboje.

Pod rozwagę również Pilot MR i cała masa Jinhao, ale z nimi uważaj na ich ciężar, niektóre to prawdziwe bestie ;)

Edytowano przez Ann
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Dzisiaj wyciągnąłem IM-a, o którym jakiś czas temu pisałem, że został zaklejony pod skuwką.

Pióro wystartowało od przyłożenia - widać na papierze że atrament trochę odparował, ale nic nie

zaschło i zadziałało. Sposób wydaje się skuteczny :), co nie zmienia mojego zdania - jak nie chcesz

żeby ktoś pisał piórem to kup mu IM-a w prezencie.

 

8aaaf9af8f28.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Waterman Expert nie skrobie, łatwo przesuwa się po papierze itd.?

Expert to pióro budżetowe - robione w tysiącach sztuk. Nikt dokładnie nie sprawdza jego stalówek.

To, że mój nie skrobie i pisze gładko nie świadczy o tym, że ten, którego ty kupisz też taki będzie.

Praktycznie każdą stalówkę można doprowadzić do stanu pisania co najmniej zadowalającego - wystarczy micromesh ew.

polerka do paznokci, odrobina czasu i dobrych chęci.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Waterman Expert nie skrobie, łatwo przesuwa się po papierze itd.?

 

KTÓRY WATERMAN EXPERT? TEN*? :D

 

Każde pióro teoretycznie pisze dobrze i w założeniu producenta nie skrobie (produkty typu HERB po 3 zł sztuka pomijam). W każdym modelu można trafić na felerny egzemplarz (np. czarna seria Sailora ostatnio). Ale niektóre pióra są zrobione bardziej budżetowo, niż nawet linia budżetowa. I wtedy masz np. rdzewiejące stalówki w WM Perspective albo Parkera Frontiera, w którym blaszka rozjeżdża się po kilku miesiącach pod ciężarem pióra.

Expert pisze nieźle - o ile lubisz ciężkie, pękate pióro ze stalową stalówką. W wersji Expert II dodatkową atrakcją jest klinowanie krótkich nabojów wewnątrz korpusu.

 

* Mówić Głosem też trzeba umieć...

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubie grubych stalówek, mialem jedno pióro z grubą stalówką po 7 miesiącach kulka się wytarła i zaczęła mi bardzo grubo pisać

 

 

Zapomniałem się spytać on nie ma cienkiej stalówki??

 

 

No to w końcu chcesz cienką czy nie? ja już zgłupiałam... od biedy sekcja ze stalówką M jest za +- 40 zł do kupienia.

Edytowano przez Ann
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...