Skocz do zawartości

Czy opłaca się kupić pióro wieczne Parker IM?


mbmc2

Polecane posty

Witam 

Zastanawiam się nad kupnem pióra Parker IM

Czy jest on wygodny do pisania, nie skrobie, gładko przesuwa się po papierze?

Pytam się o to, ponieważ moje ostatnie pióro ze stalówką iridium point germany 6 strasznie skrobało mimo, że nie przyciskałem.

Z góry dziękuje 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Czy jest on wygodny do pisania, nie skrobie, gładko przesuwa się po papierze?

Pisak za prawie 100 zł (przynajmniej w stacjonarnym detalu), którego sercem jest stalówka z Vectora za ok 30 zł, zapakowana w niezbyt ergonomiczną sekcję przymocowaną do niezbyt ładnego pióra o wykoślawionych proporcjach. Do tego skuwka jest znana z wyrabiania się.

Stalówka potrafi być bardzo przyjemna, ale po sesji z polerką.

Za te same 100 zł kupisz sobie np. to (pierwsza lepsza aukcja, w wyborze kierowałem się niczym; spora szansa, że na zdjęciu prawie widać m.in. próbę Zołta ;)).

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej bajki: o co chodzi z tymi rodzajami stalówek np. M  F itd.

 

 

 

Do piter22: musi być nowe 

                  nie skrobać

                  gładko przesuwać się po papierze

                  powinno być wytrzymałe

                  dobrze by było gdyby działało na łoczku jak i na zwykłym naboju

Edytowano przez mbmc2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubość kreski F jest cieńsza od M. IMka nie polecam, mam, piękne jak dla mnie pióro, ale nie praktyczne, bo tak z grubsza ujmując-nie pisze. Szkoda kasy, bo możesz trafić dobry egzemplarz, ale lepiej zagrać w lotto jak masz takie szczęście.

Moje też nie chce pisać :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko i na temat - chcesz wytrzymałe do pisania, a nie do szpanowania, z gładką stalówką i za sensowną cenę? Zainwestuj w Lamy Safari/Vista/AlStar. Pełno tego na Allegro. W 150 zł wyrobisz się z kupnem pióra+tłoczka+atramentu (widziałem takie oferty na tym portalu - chyba Vista za 122 zł z przesyłką). Wyglądem nie powala, ale spełnia swoje zadanie.

Stalka F (fine) jest cieńsza od tej w jakimkolwiek Parkerze w tym przedziale cenowym i pisze. Gładko i przyjemnie. Zasadnicze różnice w tych trzech modelach są takie:

- Safari jest plastikowe i najtańsze (jakieś 60-70 zł),

- Vista jest plastikowa transparentna, ale nieco droższa (jakieś 80-100 zł),

- AlStar jest aluminiowa i najdroższa (jakieś 120-130 zł).

 

Wykaż odrobinę samodzielności i wyszukaj sobie te pióra na Allegro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za ebayem.

Poszukasz coś wygodnego do pisania w polskim allegro albo podaj mi nazwę.

Dzięki za starania

Ja ostatnio nie przepadam za "polskim allegro", ale co kto lubi.

Coś wygodnego do pisania w cenie "internetowej" do 150 zł? Na przykład: Sheaffer Prelude, Sheaffer Agio, Lamy Safari, Sheaffer Imperial, prawdopodobnie to, Parker Sonnet, Pelikan M200, Pilot 78G, Pilot Elite, Pilot Plumix/Pluminix. O każdym z tych piór ktoś może powiedzieć, że pisze się nim wygodnie. Każde daje nieco inne odczucia. Ale każdym z nich pisało mi się o niebo lepiej, niż Parkerem I.M. :)

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie, aczkolwiek zasadnicze: jaki masz charakter pisma? Jeśli drobny, to raczej coś azjatyckiego (Piloty - ich F to tak jak europejskie EF - extra fine) lub coś z Sheaffer'a ze stalówką F. Jeśli zaś stawiasz większe litery i lubisz nieco bardziej obfitą kreskę, to Lamy (F spokojnie wystarczy), Pelikan (F lub M) lub w ostateczności Parker Sonnet (F).

 

Weź też poprawkę, że  Sonnet i jakikolwiek Pelikan znacznie przekroczy Twój budżet przy zakupie nówki sztuki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lamy safari, transparent i al-star różnią się jedynie materiałem z którego wykonany jest korpus, ktoś wyżej o tym wspominał. poza tym podałeś 1 link do stalówki do Watermana Hemisphere, nie do całego pióra ;) Parkera bym sobie odpuścił całkowicie a o Graduate nic Ci nie powiem, gdyż nie używałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...