Skocz do zawartości

Eleganckie pióro dla kobiety


Polecane posty

Witajcie,

chciałbym kupić żonie, która pisze i uwielbia pióra jakieś eleganckie/ prestiżowe pióro.

Myślałem o Monte Blanc lub Sheaffer'e. Niestety modeli jest bardzo dużo i nie wiem co wybrać.

Zastanawiałem się również nad Namiki Falcon Resin Fountain (http://www.youtube.com/watch?v=pRebkWHsHC0)

Planowałem wydatek do 1500PLN ale wszystko zależy od pióra.

Będę wdzięczny za podpowiedz..

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam - Pelikany są nudne :) Myslę, że przedstawiony wyzej Valor jest znacznie ciekawszy. Popatrz na Sailory albo Aurory.

Może i nudne. Dla,mnie nie są nudne. :P

Za kwotę przewidzianą w budżecie można upolować jedno z takich.

650d6837eb0d012dm.jpg

37e239b017ee5c30m.jpg

Jak kobitka spora, to MB 146 R, jak bardziej filigranowa, to srebrne maleństwo.

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione pióro to Pelikan. Pomimo tych wszystkich innych, droższych cacuszek. Może to sentyment ale ten niebieski ptaszor zawsze robił na mnie wrażenie.

 

Edit: Omg, jakie to nieskładne. Może teraz lepiej.

Edytowano przez Inekane
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wybrałabym Falcona - jestem zachwycona jego możliwościami. Jeśli dla obdarowanej ważniejsze jest, jak pióro pisze niż to,jak wygląda, to zdecydowanie Namiki Falcon.

Namiki Falcon? Nigdy w życiu. Ostatnio go testowałem i mocno mnie rozczarował. Już lepszy jest Pilot Custom 74 - naprawdę polecam!

Edytowano przez WaterMAN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega machez z sąsiedniego forum ma sporo japońskich piór i dał mi popisać Namiki Falconem. Stalówka jest elastyczna, ale nie można w pełni wykorzystać fleksa, bo jest za mało wysunięta ponad spływak. Wysunięcie to wynosi ok. 2 mm. Efekt jest taki, że przy mocniejszym przyciśnięciu i pisaniu kreską grubością B szorujemy spływakiem po kartce. Rozpiętość grubości kreski jaką udało mi się osiągnąć Falconem wynosiła od EF do B i to był już kres możliwości tego pióra, bo dalej nie pozwalał czubek spływaka. Być może skrócenie spływaka poprawiłoby własności pisarskie, ale na razie musimy się wstrzymać z tym, bo pióro jest objęte gwarancją producenta.       

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skok od F do B we współczesnym piórze to nie tak znowu tragicznie. ;)

Ostrożnie z tym wysuwaniem - stalówka w Falconie ma garba, przez co w zasadzie tylko przednia część rozcięcia styka się ze spływakiem. Stąd m.in. "szyny" przy mocniejszym rozgięciu - atrament nie dopływa. Rozwiązaniem mógłby być odpowiednio "garbaty" i dzięki temu krótszy spływak, ale z jakiegoś powodu nie zrobiono tego.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sheaffer Taranis w białej wersji, pozłacany lub wspomniany Valor, te pół czy pełne fleksy trzeba lubić i wybrać pod siebie, a pióro używane może nie wchodzić w grę, jeżeli owa dama nie jest miłośniczką :)

 

Błękitny Pelikan, czy ten właśnie perłowy są nudne? co kto lubi, ale warte uwagi na pewno ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelikan M400 (zielone, niebieskie lub czerwone paseczki) to dobry zakup.

Pióro pomieści sporo atramentu, łatwo je napełnić, nie jest ciężkie, pięknie pisze, a także można uzyskać zmienną linię dzięki elastycznej stalówce. Sheaffery mają twarde stalówki (tak jak większość współczesnych piór).

Mam kilka Pelikanów i z każdego jestem bardzo zadowolony :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelikan M400 (zielone, niebieskie lub czerwone paseczki) to dobry zakup.

.............

Zapomniałeś, że ok.1000 zet można też kupić białego żółwika.

http://www.ebay.pl/itm/Pelikan-Souveran-Fullhalter-M-400-Schildpatt-Weis-M-/251299484347?pt=DE_Haus_Garten_HomeOffice_Schreibger%C3%A4te&hash=item3a829dd2bb&_uhb=1

Dla kobiety świetna kolorystyka.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już żółwik to raczej czarny. Ten biały to, według mojego kobiecego gustu, najbrzydszy Pelikan. Takie połączenie to albo się kocha od pierwszego wejrzenia albo po prostu nie i moim zdaniem jak na prezent trochę ryzykowne.

No to może Pelikan M450 Tortoise.

Konisowa ma kobiecy gust i powiedziała, że taki to się jej podoba. :D

e0ddf69f2f6ac81e.jpg

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...