Skocz do zawartości

Pióro do 150 zł


Hades

Polecane posty

Witam!

Zastanawiam się nad zakupem pióra Duke M01 Silver albo Duke 932. Wiecie coś o tych modelach? Jakie są wasze opinie o piórach Duke`a?
Możecie mi polecić inne pióra do ok. 150 zł (tylko nie Parker)? Wiem, że to bardzo niska suma, ale na tyle mogę sobie pozwolić. Obecnie używam Parkera 
IM Premium

 

Pióro nie może być zbyt lekkie, musi być koniecznie metalowe (nie lubię piór z tworzyw sztucznych), miło widziana - acz nie ma to większego znaczenia - zakręcana skuwka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F-C Basic ędzie w tej cenie naprawdę dobrym wyborem ;) Wagę swoją ma, wykoanne bardzo spójnie i solidnie, pisze bardzo dobrze, z każdym rodzajem atramentu. Ja mam matowe sreerko, ale masz np. wersję lether, alo carbon, z których ta pierwsza wygląda wybornie.

W podobnej cenie masz jescze Sheaffer'a 100, alo LAMY ALstar z dowolnością kolorów i tęgości stalówek ;)

Jeśli nie musi być nowe, to przekopuj alledrogo i dawną tablicę - mi udało sie kupić Sheaffer'a Intensity nowego, nie użytego ani razu za 80PLN z wysyłką :)  Śmieszna cena, zważywszy na ~240PLn nowego w sklepie.

Edytowano przez xcentric
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem pióra Duke M01 Silver albo Duke 932. Wiecie coś o tych modelach? Jakie są wasze opinie o piórach Duke`a?

 

Ja osobiście jestem ich wielką fanką. Mam 3 Duke'i, ze wszystkich jestem bardzo zadowolona. To moje ulubione Chińczyki.

 

 

Możecie mi polecić inne pióra do ok. 150 zł (tylko nie Parker)? Wiem, że to bardzo niska suma, ale na tyle mogę sobie pozwolić. 

 

To nie jest tak znowu mało, bo w takim budżecie się zwykle obracam, a kolekcję mam dość pokaźną :D Chociaż w sumie nie jestem tu najlepszym przykładem. No ale do rzeczy.

Myślę, że w tym przedziale Duke'i są dobrym wyborem. Jak nie jesteś zdecydowany co o nich myśleć, to kup Duke'a 209 i się tanio przekonaj :)

 

 

Pióro nie może być zbyt lekkie, musi być koniecznie metalowe...

 

Nareszcie ktoś, kto podziela moje preferencje :')  ;)  Czy lubisz pióra uchodzące za bardzo ciężkie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jestem ich wielką fanką. Mam 3 Duke'i, ze wszystkich jestem bardzo zadowolona. To moje ulubione Chińczyki.

 

 

Nareszcie ktoś, kto podziela moje preferencje :')  ;)  Czy lubisz pióra uchodzące za bardzo ciężkie?

 

Zainteresowała mnie jeszcze Twoja recenzja pióra Duke 2017 (do tego ta Kossakowska :D). Wygląda świetnie. Mój portfel też się cieszy, gdy je widzi. Nadal masz o nim takie samo zdanie?

Lubię ciężkie rzeczy. Dotyczy to muzyki, kawy, książek i właśnie piór. :) Muszę czuć czym piszę, nie lubię bardzo lekkich - wydaje mi się, że piszę długopisem.

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowała mnie jeszcze Twoja recenzja pióra Duke 2017 (do tego ta Kossakowska :D). Wygląda świetnie. Mój portfel też się cieszy, gdy je widzi. Nadal masz o nim takie samo zdanie?

 

Tak. Jeśli tylko nie przeszkadza Ci jego ciężar, bo nie oszukujmy się, dla wielu osób byłby on co najmniej denerwujący, to bardzo polecam. Nigdy nie sprawiał mi problemów, pomimo bardzo twardej stalówki, a no co dzień preferuję miekkie.

 

 

Lubię ciężkie rzeczy. Dotyczy to muzyki, kawy, książek i właśnie piór. :) Muszę czuć czym piszę, nie lubię bardzo lekkich - wydaje mi się, że piszę długopisem.

 

O to to :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Diuków jestem zadowolony. Zgadzam się z Bosą - wypróbuj Duke'a 209, tylko nie kupuj go w Polsce a przez eBaya. Wyjdzie duużo taniej.

 

Przyzwoitym piórem jest stalowe Jinhao x750.

 

Ze stalowych piór "markowych" mogę polecić w tym budżecie Muji Moma (do znalezienia na eBayu), Waterman Hemisphere (trzebaby polować na uzywkę), Waterman Conorde (da się, ale łatwo nie bedzie), Sheaffer Intensity (niby kosztuje więcej ale jak dobrze poszukasz, coś powinno się znaleźć), 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...