Skocz do zawartości

Atrament w kolorystyce "old style"


Interaktywny

Polecane posty

Mam prośbę o poradę w wyborze atramentu do znawców tematu. Poszukuję kolorystyki coś w rodzaju sepia, zgnita zieleń przechodząca lekko w brąz albo coś w kierunku niebieskiego, byle nie za jasne, taki old style, jak czasami można zobaczyć w starych dokumentach, pismach.

Na razie uwage zwrócił Iroshizuku ina-ho, Diamine Wagner. Chyba Caran d'ache ma też coś podobnego.

Ciężko się zdecydować bo w komputerze np ina-ho różnie wygląda a dodatkowo płeć męska i rozróżnianie kolorów szwankuje :)

Mam nadzieję, że nie namieszałem za bardzo, jeżeli chodzi o określenie celu poszukiwań. Proszę o ew. sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Do codziennego pisania, ale żeby się wyróżniało. Ostatnio sporo piszę i jeden kolor zlewa mi się w niezrozumiałą masę.

Poza tym chodzi za mną Sailor 1911 realo albo PG i spokoju nie daje :) Jeżeli uda się zakupić to chciałbym zalać czymś nowym.

Ten stary zielony fajny!...

Edytowano przez Interaktywny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję kolorystyki coś w rodzaju sepia, zgnita zieleń przechodząca lekko w brąz albo coś w kierunku niebieskiego (...) taki old style, jak czasami można zobaczyć w starych dokumentach, pismach.

 

 

GvFC Moss Green - w kierunku zielonego,

MB Midnight Blue - w kierunku starego dokumentu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek pozwolę sobie wypromować swój temat, w którym zestawiłem 48 zieleni.Sądzę, że coś może wpaść ci w oko.

 

Z atramentów łatwo dostępnych w Polsce polecam ci ALT GOLDGRUN Rohrer & Klingner. Jest świetny.

 

Z atramentów, które trzeba sprowadzić z zagranicy polecam ci: OLDE EMERALD (Franklin - Christoph), JOIN OR DIE Organics Studio, GOLDEN BROWN Noodler's

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję szanownym forumowiczą za rekomendacje! Rozszerzyły moje horyzonty :)

 

Na mój gust to na razie chyba R&K Alt-Goldgrun i faktycznie ten Organics Studio - Join or die. Z racji dostępności chyba jako pierwszy R&K.

 

Mam nadzieję, że średnia ze znalezionych obrazów nie będzie bardzo odbiegać od tego co jest w rzeczywistości, jeżeli chodzi o kolorystykę, bo z tego co widzę to co zdjęcie czy skan to są czasami b. duże różnice w wyglądzie. Stąd chyba najlepiej sprawdzać w sklepie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieszałem:

- brązowy i czarny - wyszedł ciemny, ziemisty brąz

- niebieski i zielony - wyszedł ładny turkus

- niebieski i fioletowy - wyszedł purpurowy

 

Jak zapiszesz proporcje zmieszania kolorów, to będziesz miał stabilność koloru przy każdym mieszaniu.

Próbuj, zobacz, jak pióro będzie pisać - mój turkus np. w trakcie pisania jest bardziej niebieski, a w miarę wysychania na papierze przechodzi bardziej w zieleń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...