Skocz do zawartości

Pióro wieczne nie pisze - jak rozwiązać problem? Jak naprawić?


Polecane posty

Pióro wieczne nie pisze - jak rozwiązać problem? Jak naprawić?

 

Moje pióro wieczne nie pisze. Pióro wieczne bardzo ważne dodam, choć nieco zalatujące smrodkiem szmaty. Dotykam nim do papieru i mimo, że jest napełnione atramentem, to nic się nie dzieje. Pomóżcie kochający przyjaciele pióromaniacy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na Twoim miejscu zacząłbym od płukania wodą z kroplą Ludwika. Przepłukać, wymoczyć tak z dobę i zobaczyć :)

 

 

To Sonnet - można namoczyć (żeby odkleić atrament), wykręcić stalówkę i przepłukać bardziej bezpośrednio. W kawałkach szybciej wyschnie.

Można też najpierw obejrzeć stalówkę, czy jej się krzywda jakaś nie stała.

 

Pomogło! To cudowne proste rozwiązania. Dziękuję Wam forumowi doradcy o levelu pro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Zakupiłam pióro, nie jakieś specjalne firmowe, chyba TOM4 a'Graf. Niestety nie pisze. Pióro jest na nabój. Czy da się rozpisać to pióro? Dziwne, bo mam wrażenie że atrament w ogóle nie dochodzi do stalówki, choć przy przyłożeniu chusteczki higienicznej do papieru są widoczne kleksy, a mimo to nie pisze. Niestety zdjęcia się nie wgrywają.

Pióro było moczone w wodzie - próba rozpisania - bezskuteczna.
Pióro było umyte z kropelką ludwika (cała stalówka) - próba rozpisania bezskuteczna.
Nabój Pelikan  - innego nie mam. Nabój pasuje - ale pióro nie pisze.

 

1d5dd0e5526bc621med.jpg

a37b4cd481d91b7dmed.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kwas L-askorbinowy do płukania czysta witamina C czyści super... Też uważam, że, stalówka jest zbyt wysunięta do przodu jednak nie pchaj jej tak po prostu na siłę. Spróbuj wyjąć delikatnie spływak i zobacz jak jest osadzona na spływaku i najwyżej popraw stalówkę i włóż z powrotem. Powodzenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam tą stalówkę. Mam taką samą w firmowym piórze sieci księgarni WH Smith. Jest to chyba jedno z nielicznych moich piór, które może leżeć nie ruszane przez całe wieki, a później startuje od pierwszego przyłożenia.

Yamahal ma rację (nie zawsze, w jednym wątku nie miał :D). W moim piórze odległość od czubka spływaka do czubka stalówki to 2,5 mm. U Ciebie to wygląda na dwa razy więcej. Jeszcze chwila i wypadnie. Się wysunęło biedactwo...

To powinno wyglądać tak:

sRRgvxy.jpg

E8Jh1cg.jpg

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...