Skocz do zawartości

Kaweco Al Sport - wysoki połysk.


elessar

Polecane posty

Oto mój ostatni nabytek: Kaweco Al Sport Raw Aluminum.

 

Od jakiegoś czasu polowałem na aluminiową wersję tego pióra i podczas ostatniego przymusowego służbowego zesłania do Warszawy, nabyłem wymarzony model ;]

 

Wersja z wykończeniem na wysoki połysk nie jest dla wszystkich, odradzam osobom które nie lubią zarysowań.

Pióro wygląda świetnie kiedy jest nowe, błyszczy się i w ogóle, ale wystarczy kontakt z kluczami, drobniakami czy innym długopisem w kieszeni czy torbie i  już pojawią się pierwsze rysy.

 

Dla mnie pióro wygląda świetnie, obecnie jest moim numerem 1. Wygląda na wytrzymałe i jest wytrzymałe, więc nie muszę nosić pokrowca czy bać się, że pęknie i wszystko będzie zalane na niebiesko, wystarczy, że wrzucę do kieszeni i już.

 

Jak na swój rozmiar jest dość ciężkie, waży 23 gramy.

 

Polecam każdemu kto lubi/potrzebuje kompaktowe/kieszonkowe pióro :)

 

Pióro jest już mocno porysowane:

c1a517f4373f66806d1c87bb07e484bc_1.jpg

 

Wyraźnie widać zarysowania w miejscu gdzie skuwka nachodzi na korpus;

2eba41020145ab3fa6d660da6b5729c0_1.jpg

 

 

 

 

Stalówka, bardzo przyjemnie i mokro pisze:

0d3998a97cc6e2379e2b4f2629c092e1_1.jpg

 

Ze swoim starszym o 40 lat bratem (model V16):

2d131aa19be8163503fe00125053ce6e_1.jpg

9959fdc113acc6f9918e405c7713e333_1.jpg

 

Próbka pisma, papier clairefontaine:

68eaae16752ff63dce12a89cf93dd828_1.jpg

Edytowano przez elessar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest piękne! Wszystkie zdjęcia obejrzałem w maksymalnej rozdzielczości, aby podziwiać wszystkie ryski. Są wspaniałym dodatkiem do tego pióra. Długo pracowałeś na obecny wygląd?

Zakupu dokonałem 24 maja, od tamtej pory pióro codziennie mam przy sobie, zwykle w kieszeni razem z kluczami i bilonem ;]

Właściwie już w 2 dniu wyglądało zacnie i z każdym dniem jest lepiej.

 

btw. Szkoda, że dzisiaj Kaweco nie robi już modelu Sport z tłoczkiem tak jak modele V12 V16 itd. Mieściłoby znacznie więcej atramentu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłoczek ma swój urok, ale z drugiej strony, pokrętło wymagałoby zrobienia dodatkowej przerwy w ciągłości tego pancernego korpusu.

To fakt, jest pancerny ;]  Zwykle pióra są raczej delikatne, a to sprawia wrażenie jakby służyło nie do pisania a wbijania gwoździ ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam toto dzisiaj w ręku, bardzo fajnie pisze, nawet się zawahałam, czy nie kupić, mimo że z zasady nie kupuję piór ze stalowymi stalówkami ;)

Jeśli mam być szczery, to ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu, stalowa stalówka w nowym Sporcie pisze lepiej niż 14 karatowa złota w starszym modelu V16 Sport ;]

Oba pióra lubię bardzo jednak nowym pisze mi się znacznie przyjemniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, jest pancerny ;]  Zwykle pióra są raczej delikatne, a to sprawia wrażenie jakby służyło nie do pisania a wbijania gwoździ ;]

To jest jego główna zaleta a drugą jest kompaktowy rozmiar, wlezie wszędzie i nie przeszkadza podczas codziennych obowiązków a zawsze jest pod ręką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...