Skocz do zawartości

pióro Diplomat


papri

Polecane posty

Pytanie do posiadaczy pióra jak i do znawców co mogą przybliżyć informacje o marce jaki o swoim odczuciu w użytkowaniu. Interesuje mnie też historia samego loga, ponieważ mam zestaw diplomat classic colection i logo zbliżone jest do krzyżyka i to mnie właśnie zastanwia. Jak opanuje metode wstawiana zdjęć będzię to moja pierwsza recenzja pióra i długopisu co jest w zestawie o pięknym ciemnozielonym marmurku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołem!

a nie jest to przypadkiem rok 1922? czyli rok założenia firmy?

jeśli chodzi o logo, to ten krzyż maltański z dodatkowymi promieniami jest starym logo. nowe logo to nadal krzyż z promieniami, tyle że ramiona krzyża wyglądają jak kropelki. pewnie, żeby nie drażnić muślimów. kiedy nowe logo zastąpiło stare? nie wiem, szukałem i nie znalazłem.

s tego co wyguglałem, to classic collection pojawił się w latach '80.

 

jest też classic collection z trzema paskami, co prawda długopis, ale...: http://www.ebay.com/itm/Diplomat-Classic-Collection-Ballpoint-Pen-/191034038835?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2c7a841a33

 

a tu pióro, też jak mnie się wydaje z paskami na klipsie: http://www.ebay.com/itm/nos-1980-vintage-fountain-pen-DIPLOMAT-quill-tip-/201100138269?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2ed280971d

 

podejrzewam, że po zmianie logo na plumki, zrezygnowali z pasków na klipsach. musiałbym poddusić obywatela ze sklepu z piórami, ale że strasznie mi nie po drodze do centrum Rzeszy, więc nic nie obiecuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...