Jump to content

Pomoc w wyborze pierwszego pióra


Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie  :)

Od pewnego czasu zainteresowałam się tematem piór wiecznych i pochłonął mnie on bez reszty. Czuję, że wkrótce stanie się to moją życiową pasją. Bardzo cieszę się, iż znalazłam to forum, gdyż stanowi ono prawdziwą skarbnicę wiedzy! Obecnie jestem na etapie zakupu pióra do codziennego użytku, które będzie moim pierwszym (wcześniej jedynie jakiś mizernej jakości Parker używany w szkole podstawowej). Chciałabym przeznaczyć na nie kwotę w wysokości do około 200zł, no chyba, że przekonacie mnie, iż coś droższego lepiej sprawdzi się stosownie do moich potrzeb. Przede wszystkim zależy mi na tym, aby pióro pisało dosyć cienko, gdyż sporządzać nim będę głównie notatki na zajęciach.

Z tego co zdążyłam już się naczytać - powinnam szukać raczej takich ze stalówkami F. Obecnie moje typy to: Waterman Graduate, Waterman Hemisphere, Sheaffer VFM, Sheaffer Prelude, Sheaffer Gift Collection 100. 

Teraz moje pytania: czy stalówki F Watermana piszą grubiej niż F Sheaffera? Może ktoś chce mi polecić jeszcze jakiś inny model pióra? Wszelkie rady, wskazówki, sugestie będą bardzo mile widziane  :) Część piór wymienionych przeze mnie jest tańszych, a część trochę droższych - jak sądzicie, czy lepiej zainwestować w coś już troszkę lepszego, czy może na początek jakiś tańszy egzemplarz? 

Edited by Agnes
Link to comment
Share on other sites

O jaka szybka reakcja - super! Dziękuję Ci bardzo  :)  porównanie też będzie przydatne, gdyż właśnie nad tymi dwoma markami pióra się waham. A jeszcze z wyglądu bardzo podoba mi się Sheaffer Agio, co sądzicie? Oczywiście najlepiej ocenię po wizycie w sklepie, ale chciałabym najpierw mieć jakieś rozeznanie w temacie żeby w ogóle wiedzieć czego szukać. 

Link to comment
Share on other sites

Odnośnie Agio to Akszugor wie więcej, bo ma, pisałam nim, lżejszy niż Prelude i do długiego pisania może być wygodniejszy, chociaż ja nawet F-C Basica maltretuję na wykładach i mi już nie stanowi waga pióra tak bardzo.

Link to comment
Share on other sites

Dorzucam tutaj zdjęcie, żeby nie szukać potem po PW :) kolory nie wyważone, ale nie o to przecież chodzi, eFka eFce nierówna, dowód przez popatrzenie:

 

biała kartka to papier ksero, ta w kratkę to jakiś notesik, w mojej ocenie Prelude --> Graduate --> Lamy, od chudej do grubej :)

 

IMGP5345.JPG

Link to comment
Share on other sites

Kurczę, jak już byłam zdecydowana na Sheaffera (przeważającym argumentem była linia cieńsza niż w Watermanie) to na podstawie załączonego powyżej zdjęcia stwierdziłam, że różnica w sumie jest minimalna pomiędzy tymi grubościami. Rozum podpowiada Sheaffer, a serce - Waterman  :D  i dylemat dalej się we mnie rozgrywa... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...