Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze pierwszego pióra


Polecane posty

Witam wszystkich bardzo serdecznie  :)

Od pewnego czasu zainteresowałam się tematem piór wiecznych i pochłonął mnie on bez reszty. Czuję, że wkrótce stanie się to moją życiową pasją. Bardzo cieszę się, iż znalazłam to forum, gdyż stanowi ono prawdziwą skarbnicę wiedzy! Obecnie jestem na etapie zakupu pióra do codziennego użytku, które będzie moim pierwszym (wcześniej jedynie jakiś mizernej jakości Parker używany w szkole podstawowej). Chciałabym przeznaczyć na nie kwotę w wysokości do około 200zł, no chyba, że przekonacie mnie, iż coś droższego lepiej sprawdzi się stosownie do moich potrzeb. Przede wszystkim zależy mi na tym, aby pióro pisało dosyć cienko, gdyż sporządzać nim będę głównie notatki na zajęciach.

Z tego co zdążyłam już się naczytać - powinnam szukać raczej takich ze stalówkami F. Obecnie moje typy to: Waterman Graduate, Waterman Hemisphere, Sheaffer VFM, Sheaffer Prelude, Sheaffer Gift Collection 100. 

Teraz moje pytania: czy stalówki F Watermana piszą grubiej niż F Sheaffera? Może ktoś chce mi polecić jeszcze jakiś inny model pióra? Wszelkie rady, wskazówki, sugestie będą bardzo mile widziane  :) Część piór wymienionych przeze mnie jest tańszych, a część trochę droższych - jak sądzicie, czy lepiej zainwestować w coś już troszkę lepszego, czy może na początek jakiś tańszy egzemplarz? 

Edytowano przez Agnes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jaka szybka reakcja - super! Dziękuję Ci bardzo  :)  porównanie też będzie przydatne, gdyż właśnie nad tymi dwoma markami pióra się waham. A jeszcze z wyglądu bardzo podoba mi się Sheaffer Agio, co sądzicie? Oczywiście najlepiej ocenię po wizycie w sklepie, ale chciałabym najpierw mieć jakieś rozeznanie w temacie żeby w ogóle wiedzieć czego szukać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam tutaj zdjęcie, żeby nie szukać potem po PW :) kolory nie wyważone, ale nie o to przecież chodzi, eFka eFce nierówna, dowód przez popatrzenie:

 

biała kartka to papier ksero, ta w kratkę to jakiś notesik, w mojej ocenie Prelude --> Graduate --> Lamy, od chudej do grubej :)

 

IMGP5345.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, jak już byłam zdecydowana na Sheaffera (przeważającym argumentem była linia cieńsza niż w Watermanie) to na podstawie załączonego powyżej zdjęcia stwierdziłam, że różnica w sumie jest minimalna pomiędzy tymi grubościami. Rozum podpowiada Sheaffer, a serce - Waterman  :D  i dylemat dalej się we mnie rozgrywa... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...