Skocz do zawartości

Markowe pióro do +/- 1000zł po WM Expert


Polecane posty

Witam Państwa,

Od dłuższego czasu planuję przesiadkę z wysłużonego

I podniszczonego Watermana Expert na coś poważniejszego.

Mam do wydania +/- 1000zł. Oczywiście jak nadaży się super okazja wydam trochę więcej.

Interesują mnie pióra które mają kształty i wagę jak na pióro przystało. Długie,grube i ciężkie.

Lubię pióra w srebrnej kolorystyce (stalowka,obręcze dodatki itd) ale ladnym zlotem nie pogardzę.

Pióro musi mieć odkręcaną skuwkę i najlepiej jakby miało tłok stały,ale konwerter tez moze byc.

Chciałbym,żeby nie było jakiejś marki o ktorej nikt nigdy nie słyszał.

Do tej pory spodobało mi się:

-visconti opera (widzialem za 1200)

-pelikan m800 (na allegro od 1300)

Zauwazylem rowniez cos takiego,jednak martwi mnie napelnianie na naboje oraz to,że pióro kosztuje 1400 zlotych mniej niz w sklepie.

http://m.allegro.pl/pioro-mont-blanc-boheme-rouge-14k-zlota-i4287877359.html#

Czy moglibyście mi coś doradzić,ocenić,wspomóc?

Z góry dziękuję za rady i opinie.

Pozdrawiam Konrad.

Edytowano przez Konradozog
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat tak szeroki że braknie na niego miejsca na forum. :)

 

Według mnie najlepsza droga do zakupu to:

a) iść do dobrego sklepu i pooglądać, przymierzyć się do pióra, sprawdzić, czy pasuje do ręki - jeśli odpowiada cenowo to kupić i cieszyć się z nowego nabytku

mając gwarancje oryginalności, pochodzenia i ew. wsparcie serwisu,

b) jeśli nie boisz się zakupów w sieci to znaleźć odpowiednie pióro na ebayu i kupić, mając nadzieje że przyjdzie bez defektów,

jeśli ebay to konieczne z Europy, bo z reszty dodatkowo zapłacisz podatek i cło przy takiej kwocie przesyłka raczej się nie przemknie,

c) MontBlanc na allegro oryginalny zdarza się 1 na 100 wystawionych piór - na forum jest sporo na ten temat - generalnie unikać jak ognia - chyba że chcesz zapłacić sporo kasy za podróbkę 

d) Montegrappa to marka z której powinieneś być zadowolony - kształty, waga i właściwości pisarskie jak na pióro przystało

kolorów i wykończeń do wyboru - tylko może być ciężko zmieścić się w budżecie :), bo zwykle te, które mnie się podobają

kosztują powyżej 1000 EUR.

Edytowano przez Romii
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum.

Zawsze i wszystkim polecam Pelikany, więc i Tobie bym polecał.

W internecie można znaleźć (nie tylko na allegro) Pelikany 800 za około 1000 zł (a nawet mniej). Masz przynajmniej tę gwarancję, że to nie będzie podróba, bo nie słyszałem jeszcze jako żywo o podróbkach współczesnych Pelikanów...

miłych poszukiwań !

Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sailora nie mam ale planuję mieć więc napiszę tak, nie spotkałem się aby ktoś kupił to pióro a potem był niezadowolony :)

 

to nie spotkałeś mnie :)

teraz jestem już zadowolona, ale pióro było trefne i przeszło długie leczenie. można było o tym poczytać na forum. @kitek też wymieniał swój egzemplarz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...