Skocz do zawartości

Okładki do książek


rezeda

Polecane posty

Okładanie książek... Nigdy bym nie pomyślał. Dużą część i tak mam elektronicznych...

 

Książki przestają byc traktowane tylko jako źródło wiedzy czy rozrywki, ale coraz częściej są także elementem wystroju wnętrza. Nie pochwalam kupowania biblioteczki tylko po to, żeby regały ładnie wyglądały, ale jeśli ktoś lubi czytać tradycyjne książki [mam na myśli papier] i ma ich sporo na półkach, to można to po prostu wykorzystać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja swoje książki okładam taką specjalną folią, ma takie paski samoprzylepne i tylko się docina do wielkości. Może to nie jest zbyt dekoracyjne, ale książki się nie niszczą, zresztą są też folie różnokolorowe tylko że ja używam przeźroczystych - tych kolorowych bym nie odróżniał a nie mam pomysłu jak podpisać folię. Nie ukrywam, dawno tego nie robiłem, bo niemal całkowicie przerzuciłem się na e-czytanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ukazywały się książki wydawane bardzo dobrze, jak również fatalnie. Te ostatnie, rzeczywiście są dziś pożółkłe i rozsypują się w rękach. Im już nie pomoże żadna prowizoryczna okładka z papieru pakowego. Alternatywą może być albo introligator, który zniszczoną książkę ponownie zszyje, sklei i oprawi, albo (co ja robię) wymiana na nowsze wydanie - zakładając, że zniszczona książka nie jest białym krukiem. Oba rozwiązania trochę kosztują, ale innej, sensownej alternatywy nie widzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn, mówiąc o książkach które okładam, myślałem głównie o podręcznikach szkolnych które po roku używania wyglądały prawie jak nówki kiedy odkleiłem taką okładkę ich cena również była mocniej zbliżona do nówek co przydawało się kiedy leciałem po następne podręczniki. Ale niektóre książki jak np. jedno z pierwszych polskich wydań Silmarilionu, czy ogólnie stare Fantasy/Sci-Fi które teraz leżą na strychu też są obłożone żeby dłużej przetrwały. Nie jest to jednak zbyt wygodne kiedy ściąga się taką książkę z półki. Okładka ucieka i trudno trzyma się takie coś, a zwłaszcza jak chcemy poczytać wieczorem w łóżku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...