Skocz do zawartości

Pióro z fleksującą stalówką


Polecane posty

Bardzo kusi mnie, by kupić pióro z fleksującą stalówką. Czytałam dobre opinie o piórach Mabie Todd - ale jestem zupełnie zielona w temacie.

Czy możecie mi doradzić? Warto kupić to pióro: http://www.ebay.co.uk/itm/VINTAGE-MABIE-TODD-CO-LTD-SWAN-FOUNTAIN-PEN-/291150844764?pt=UK_Home_Garden_PensPencils_WritingEquipment_SM&hash=item43c9f1535c

 

Czy ono ma tę stalówkę fleksującą czy nie? Czy to dobre pióro?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo kusi mnie, by kupić pióro z fleksującą stalówką. Czytałam dobre opinie o piórach Mabie Todd - ale jestem zupełnie zielona w temacie.

Czy możecie mi doradzić? Warto kupić to pióro: http://www.ebay.co.uk/itm/VINTAGE-MABIE-TODD-CO-LTD-SWAN-FOUNTAIN-PEN-/291150844764?pt=UK_Home_Garden_PensPencils_WritingEquipment_SM&hash=item43c9f1535c

 

Czy ono ma tę stalówkę fleksującą czy nie? Czy to dobre pióro?

 

Określ przedział cenowy, jaki możesz przeznaczyć na takie pióro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne piórko. Ciekawe (czytaj rzadsze) ze względu na te zielone wstawki. Stalówki Nr 2 Swana często bywają co najmniej semi-flex. Z nałożoną na koniec pióra skuwką ringtopy mają normalną długość pozwalającą na oparcie pióra w siodełku dłoni. Ja polecam ten egzemplarz. Ale cena moze poszybować w ostatnim momencie ze względu na atrakcyjność modelu.

hako

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określ przedział cenowy, jaki możesz przeznaczyć na takie pióro.

 

Szczerze - nie wiem. Chciałabym niezłe pióro, ale jak najtańsze w kategorii "niezłe". Nie mam pojęcia, za ile można kupić stare pióro z taką stalówką, jaka mnie interesuje. Cena z aukcji wydaje mi się jeszcze do zaaprobowania i  z tego, co czytałam, za taką kwotę można już nabyć niezłe piórko.

Ale przyznam, że czuję się zagubiona w ilości marek, opinii...

Fajne piórko. Ciekawe (czytaj rzadsze) ze względu na te zielone wstawki. Stalówki Nr 2 Swana często bywają co najmniej semi-flex. Z nałożoną na koniec pióra skuwką ringtopy mają normalną długość pozwalającą na oparcie pióra w siodełku dłoni. Ja polecam ten egzemplarz. Ale cena moze poszybować w ostatnim momencie ze względu na atrakcyjność modelu.

hako

To mnie zmartwiłeś :( Też podoba mi się to piórko, ale wolałabym, żeby nikt nie licytował :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem z doświadczenia - nie napalaj się na to konkretne pióro. Jego cena poszybuje jak napisał wcześniej @hako.

Poobserwuj miesiąc, dwa aukcje i dopiero rób przymiarki do zakupów.

Zastanów się jeszcze czy będziesz tego pióra z flexem używać na codzień, czy tylko sporadycznie do napisania

paru zdań. Bo jak masz zamiar nim pisać ciągle to musi być w idealnej kondycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny są różne, można trafić. Ja kupiłam pióro z lat 50-tych z fleksem za 100zł z przesyłką, w stanie idealnym. Tak jak ktoś wyżej napisał, trzeba poobserwować i próbować. W którymś momencie ktoś zapomni zalicytować, albo komputer się komuś zawiesi, czy tam co ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny są różne, można trafić. Ja kupiłam pióro z lat 50-tych z fleksem za 100zł z przesyłką, w stanie idealnym. Tak jak ktoś wyżej napisał, trzeba poobserwować i próbować. W którymś momencie ktoś zapomni zalicytować, albo komputer się komuś zawiesi, czy tam co ;)

 

Jakie pióro Kasiu?

 

A co do Swana z e-baya, to strasznie zapuszczony model. Nie widać dobrze na zdjęciach, ale spływak nie oryginalny, bo bez podpisu.

Swan miał fioła na podpisywanie SWAN bądź "SWAN" wszystkich swych części w piórach, spływak, stalówka, skuwka, rączka, pokrętło tłoka...

 

Mam Swana z lat 40-tych w stanie wzorowym. Zastanawiam się czy nie sprzedać :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli większe jest lepsze? W ogóle nie brałam tego pod uwagę. Musze w takim razie jeszcze sobie podoczytywać.

Nie zawsze:

tombow2.jpg

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/2316-temat-miesiaca-gigantyczne-piora/

Chodzi o to, żeby pasowało rozmiarem do Twojej ręki - nie za duże i nie za małe. Zmierz swoje pióra, którymi dobrze Ci się pisze i będziesz mieć jakieś porównanie :)

 

 

Mam Swana z lat 40-tych w stanie wzorowym. Zastanawiam się czy nie sprzedać :P

 

Pokaż! Najlepiej na PW :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie pióro Kasiu?

 

A co do Swana z e-baya, to strasznie zapuszczony model. Nie widać dobrze na zdjęciach, ale spływak nie oryginalny, bo bez podpisu.

Swan miał fioła na podpisywanie SWAN bądź "SWAN" wszystkich swych części w piórach, spływak, stalówka, skuwka, rączka, pokrętło tłoka...

 

Mam Swana z lat 40-tych w stanie wzorowym. Zastanawiam się czy nie sprzedać :P

Watermana Championa.

Mi też możesz pokazać tego Swana ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie pióro Kasiu?

 

A co do Swana z e-baya, to strasznie zapuszczony model. Nie widać dobrze na zdjęciach, ale spływak nie oryginalny, bo bez podpisu.

Swan miał fioła na podpisywanie SWAN bądź "SWAN" wszystkich swych części w piórach, spływak, stalówka, skuwka, rączka, pokrętło tłoka...

 

Mam Swana z lat 40-tych w stanie wzorowym. Zastanawiam się czy nie sprzedać :P

Też bym chciała zobaczyć :)

Co do stanu TEGO pióra - też pomyślałam, ze jest trochę zaniedbane, ale widząc to, co robicie z piórami, by przywrócić im blask pomyślałam, że i to da się ogarnąć. Na oryginalność uwagi nie zwróciłam.

Nie zawsze:

tombow2.jpg

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/2316-temat-miesiaca-gigantyczne-piora/

Chodzi o to, żeby pasowało rozmiarem do Twojej ręki - nie za duże i nie za małe. Zmierz swoje pióra, którymi dobrze Ci się pisze i będziesz mieć jakieś porównanie :)

 

Pokaż! Najlepiej na PW :P

Najlepiej pisze mi się Hero 330 - cienkim i niedużym, więc małe pióro będzie dla mnie tym najlepszym - tak sądzę

 

W ogóle przymierzałam się jeszcze do zakupu nowego Noodler's Ahab, ale opinie są tak różne, że zwątpiłam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnych piór na aukcjach jest dużo. Za którymś razem trafisz na to odpowiednio fleksujace.

Niestety jak ktoś napisał na aukcji - celujesz w pióro, które ma ponad 70 lat - nie bądź zdziwiona, jeśli

coś z nim nie będzie tak. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Ładnych piór na aukcjach jest dużo. Za którymś razem trafisz na to odpowiednio fleksujace.

Niestety jak ktoś napisał na aukcji - celujesz w pióro, które ma ponad 70 lat - nie bądź zdziwiona, jeśli

coś z nim nie będzie tak. 

Na razie się zachwycam. Słucham doświadczonych. Pooglądam sobie,douczę się i zacznę konkretne poszukiwania. Teraz mam lekki zawrót głowy,bo piór dużo i opinii też.

Ale przynajmniej jak już kupię, to będzie to udany zakup.

Ps. No chyba że trafi się coś niespodziewanie :)

Edytowano przez zutka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że gustuję w starych piórach. Niektóre nowe nie zasługują na swą cenę.

A nowe tak samo się psują, jak stare, ba, czasem nawet przed zakupem są już uszkodzona bądź niedopracowane (mowa o nowych).

Odrestaurowane, stare pióro ze złotą stalówką - miód na me serce i święto dla dłoni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...