Skocz do zawartości

Pióro, piękny roboczy wół


Polecane posty

Witam,

poszukuję pióra wiecznego i jest mi naprawdę trudno dokonać wyboru.

Po pierwsze pióro musi być baaardzo wytrzymałe, przez najbliższy rok musi wytrzymać minimum kilkaset stron a4 na miesiąc, a potem studia, to może trochę ulgi dostanie. Chciałbym, aby było metalowe, ale nie emaliowane, ponieważ już miałem kilka piór (i czego wstydzę się :() nie wytrzymały przez lata szkoły, pierwszym uszkodzeniem była zawsze farba (i "ostatecznym" stalówka), teraz już trochę zmądrzałem i postanowiłem wrócić do piór :). Waga dla mnie jest nieważna, stalówka... hmm najpraktyczniejsza była by XF, ale boję się, że jak kupię jakiś bardzo ładny tusz, to może on nie pokazywać swojej pełnej krasy (koloru). Podoba mi się bardzo Sheaffer Intensity. Cena: w zestawie z tuszem chciałbym zejść poniżej 300 zł.

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli metalowe z cienką stalówką to Sheaffer Agio. Bardzo lubię ten model.

 

Jeśli Pelikan to polecam stare modele, co prawda nie są metalowe, ale wytrzymałe i prawdę mówiąc nie ma co się zepsuć w Pelikanie. Pobieranie atramentu proste jak drut, pojemność spora, stalówki złote i piszą jak marzenie.

Ceną do 300-350 powinieneś osiągnąć większość fajnych modeli 400, 300, 140. Kolory i rozmiary stalówek do wyboru :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Sheaffer Agio też całikem śliczny, co do Pelikanów to podoba mi się bardzo M150. I mam uraz :unsure: do używanych rzeczy, odkąd spędziłem kilka mc na zabawie z reklamacją.

 

To są moje "relikwie" i od lewej, które najnaj lubiłem i to jest styl który uwielbiam i może coś podobnego, nie licząc Parker Urban Premium, które zostało mi ukradzione :cry:. Tak, wszystkie są uszkodzone tak samo - stalówka(może później założe temat na naprawie, to coś wymyślę :D).

 

2i28qxj.jpg

 

Edit:hmm nie chce dodać zdj

Edit2: udało się

Edytowano przez Mayen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Za młodszego najzwyczajniej spadały mi z ławki przez nieuwagę i co najdziwniejsze nie musiały nawet lądować prosto na stalkę, żeby ją wykrzywić. A tusz to takie przyzwyczajenie ;). Ostatecznie mam w szawce Parkera Quink czarny i niebieski Pelikan 4001, więc może skuszę się wyjść poza budżet ;)

5lt4ed.jpg

Edytowano przez Mayen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie takimi dużymi szczypcami, ale i tak stalki były nie lekko wygięte, ale 90 stopni.

Ostatecznie kupiłem Faber-Castell e-motion i tylko czekam żeby załadować go koenigsblau :).

Sheaffer będzie też, bo strasznie mnie urzeka klasycznością, ale następnym razem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za młodszego najzwyczajniej spadały mi z ławki przez nieuwagę i co najdziwniejsze nie musiały nawet lądować prosto na stalkę, żeby ją wykrzywić. A tusz to takie przyzwyczajenie ;). Ostatecznie mam w szawce Parkera Quink czarny i niebieski Pelikan 4001, więc może skuszę się wyjść poza budżet ;)

5lt4ed.jpg

Kiler :) prawdziwy Kiler :).

Przerzuć się na najtańsze Vector-y do czasu aż przestaną spadać z ławki :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...