Jump to content

pióra wręczane przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego


Recommended Posts

Witam,

 

Chciałem zapytać zorientowane osoby jaki to był model Watermana, czy jakiś wyjątkowy, limitowany? Czy te pióra były numerowane? W jakiej ilości wyprodukowano serie dla kancelarii prezydenta? Ceny na rynku oscylują od 350 zł do aż 2000 zł :-) Jaka jest realna cena transakcyjna za te pióra?

 

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi

 

Pozdrawiam

Artur

Link to comment
Share on other sites

To Waterman Expert, ceny nowych sklepach to około 350zł. Ceny w ofertach to pobożne życzenia sprzedających te pióra. Te pióra to żaden limit, ot zwykły napis na skuwce. Takie napisy raczej obniżają wartość pióra na rynku niż podnoszą.

Link to comment
Share on other sites

Guest nilfein

Zgodzę się z przedmówcą. Wartość Experta z inskrypcją Kancelarii Prezydenta nie odbiega od wartości takiego samego pióra z napisem firmowym producenta syropu na kaszel... Pół biedy, jeśli napis zrobiony jest względnie trwałą techniką - wtedy przynajmniej fan tego typu gadżetów będzie miał pamiątkę. Niemniej, biorąc pod uwagę tendencje do wybierania najtańszych oferentów przez jednostki budżetowe, na jakość i trwałość wykonania napisu bym raczej nie liczył.

 

Podsumowując - Expert jest zwykły, inskrypcja prawdopodobnie tandetna, zatem - nie warto przepłacać. Nawiasem mówiąc, jeśli ktoś mocno chce, to sam sobie może taki napis wykonać w pierwszym lepszym studiu graficznym, które posiada maszynę do tampodruku... I nawet nie będzie to takie drogie...

Link to comment
Share on other sites

gdzies wyczytałem, że takich "prezydenckich" piór było około 3000 szt., zapłacono za nie 300 tys.zł co daje średnio 100 zł za sztukę a więc ok. 1/3 ceny detalicznej. Lekko dziwi mnie, że ludzie pozbywają się takich pamiątek ale rozumiem też, że są różne sytuacje życiowe. Napis wykonany tampodrukiem nie rokuje długiego żywota. Według mojej oceny cena detaliczna x2 to max. co można zapłacić za takie pióro o ile jeszcze historia z nim związana jest ciekawa np. nominacja generalska czy inne ważne zdażenie :-)

Link to comment
Share on other sites

W przypadku większości piór i długopisów, tak za czasów Prezydenta Kwaśniewskiego jak i Prezydenta Kaczyńskiego, podpisy były grawerowane, a nie nadrukowywane.

Można znaleźć w necie informacje o wielkości przetargów Kancelarii Prezydenta na artykuły piśmiennicze. Większość to były Watermany ale czasem była np. Stipula.

Jeśli ktoś otrzymał takie pióro od Prezydenta lub Pierwszej Damy, bo i takie były przygotowywane przez Kancelarię to raczej ma dla niego dużą wartość.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

(Między innymi) Wikipedia i Google Grafika są skarbnicą różnych podpisów, które łatwo można przerobić na wzór, jeśli ktoś bardzo chce (pomyślałam, że po co ktoś miałby to robić, ale w sumie na jednym ze swoich piór miałam podpis J. Verne'a, który to podpis zatarł się i chciałabym go odświeżyć).

 

Na przykład Gerald Ford, Lech Kaczyński, Jules Verne.

 

Edycja: literówka

Edited by Inkyhand
Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Powodzenia!

Ale może lepiej było skierować swe ogłoszenie bezpośrednio do bardziej wyrobionej klienteli? Dać ogłoszenie w GP, a w Radiu Maryja? Ewentualnie wysłać ofertę punktowo do PGNiG, LP, GDDKiA, Orlenu,PKP,PP,PKO, Link4,LOT-u itd.Tam jest wielu koneserów i chętnie nabędą takie prestiżowe instrumentum.

Link to comment
Share on other sites

Zauważyłem że admin usunął wpis na który zareagowałem. Dlatego proszę o usunięcie również moich wpisów w tutejszym wątku, gdyż teraz pasują jak pięść do oka.

Rittel, może to ten sam co tutaj ogłaszał się i doszedł do wniosku że branie  ośmiu tysięcy to będzie za mało.

Ale żeby relikwii pozbywał się?! Kryzys wiary? Żeby choć chciał wymienić na ampułkę krwi (oczywiście z dopłatą po jego stronie) to mógłbym zrozumieć. Ale żeby sprzedawać?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...