Skocz do zawartości

pióra wręczane przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego


Polecane posty

Witam,

 

Chciałem zapytać zorientowane osoby jaki to był model Watermana, czy jakiś wyjątkowy, limitowany? Czy te pióra były numerowane? W jakiej ilości wyprodukowano serie dla kancelarii prezydenta? Ceny na rynku oscylują od 350 zł do aż 2000 zł :-) Jaka jest realna cena transakcyjna za te pióra?

 

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi

 

Pozdrawiam

Artur

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Waterman Expert, ceny nowych sklepach to około 350zł. Ceny w ofertach to pobożne życzenia sprzedających te pióra. Te pióra to żaden limit, ot zwykły napis na skuwce. Takie napisy raczej obniżają wartość pióra na rynku niż podnoszą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nilfein

Zgodzę się z przedmówcą. Wartość Experta z inskrypcją Kancelarii Prezydenta nie odbiega od wartości takiego samego pióra z napisem firmowym producenta syropu na kaszel... Pół biedy, jeśli napis zrobiony jest względnie trwałą techniką - wtedy przynajmniej fan tego typu gadżetów będzie miał pamiątkę. Niemniej, biorąc pod uwagę tendencje do wybierania najtańszych oferentów przez jednostki budżetowe, na jakość i trwałość wykonania napisu bym raczej nie liczył.

 

Podsumowując - Expert jest zwykły, inskrypcja prawdopodobnie tandetna, zatem - nie warto przepłacać. Nawiasem mówiąc, jeśli ktoś mocno chce, to sam sobie może taki napis wykonać w pierwszym lepszym studiu graficznym, które posiada maszynę do tampodruku... I nawet nie będzie to takie drogie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies wyczytałem, że takich "prezydenckich" piór było około 3000 szt., zapłacono za nie 300 tys.zł co daje średnio 100 zł za sztukę a więc ok. 1/3 ceny detalicznej. Lekko dziwi mnie, że ludzie pozbywają się takich pamiątek ale rozumiem też, że są różne sytuacje życiowe. Napis wykonany tampodrukiem nie rokuje długiego żywota. Według mojej oceny cena detaliczna x2 to max. co można zapłacić za takie pióro o ile jeszcze historia z nim związana jest ciekawa np. nominacja generalska czy inne ważne zdażenie :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku większości piór i długopisów, tak za czasów Prezydenta Kwaśniewskiego jak i Prezydenta Kaczyńskiego, podpisy były grawerowane, a nie nadrukowywane.

Można znaleźć w necie informacje o wielkości przetargów Kancelarii Prezydenta na artykuły piśmiennicze. Większość to były Watermany ale czasem była np. Stipula.

Jeśli ktoś otrzymał takie pióro od Prezydenta lub Pierwszej Damy, bo i takie były przygotowywane przez Kancelarię to raczej ma dla niego dużą wartość.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

(Między innymi) Wikipedia i Google Grafika są skarbnicą różnych podpisów, które łatwo można przerobić na wzór, jeśli ktoś bardzo chce (pomyślałam, że po co ktoś miałby to robić, ale w sumie na jednym ze swoich piór miałam podpis J. Verne'a, który to podpis zatarł się i chciałabym go odświeżyć).

 

Na przykład Gerald Ford, Lech Kaczyński, Jules Verne.

 

Edycja: literówka

Edytowano przez Inkyhand
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Powodzenia!

Ale może lepiej było skierować swe ogłoszenie bezpośrednio do bardziej wyrobionej klienteli? Dać ogłoszenie w GP, a w Radiu Maryja? Ewentualnie wysłać ofertę punktowo do PGNiG, LP, GDDKiA, Orlenu,PKP,PP,PKO, Link4,LOT-u itd.Tam jest wielu koneserów i chętnie nabędą takie prestiżowe instrumentum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że admin usunął wpis na który zareagowałem. Dlatego proszę o usunięcie również moich wpisów w tutejszym wątku, gdyż teraz pasują jak pięść do oka.

Rittel, może to ten sam co tutaj ogłaszał się i doszedł do wniosku że branie  ośmiu tysięcy to będzie za mało.

Ale żeby relikwii pozbywał się?! Kryzys wiary? Żeby choć chciał wymienić na ampułkę krwi (oczywiście z dopłatą po jego stronie) to mógłbym zrozumieć. Ale żeby sprzedawać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...