Jump to content

Pilot 78G czy Sheaffer Agio - co wybrać?


DomeN

Recommended Posts

Mam 78G ze stalówką F i M. Stalówka F to jest naprawdę cieniutkie pisanie. M to po prostu M.;) Co do awaryjności nie wypowiem się, za mało pisałem nimi, to nowe nabytki. Niemniej w sieci jest sporo komplementów pod ich adresem. Najładniej prezentują się czarny i czerwony.:D

Link to comment
Share on other sites

Nie pisałam Agio ale Pilota bardzo polecam. Noszę ze sobą całą bandę mniej lub bardziej reprezentacyjnych piór ale i tak najczęściej sięgam po niego bo pisze mega cieniutko, nic sie nie rozlewa, jestem w stanie zrobić nim wszelkie notatki na każdym rodzaju papieru. Co do awaryjności - ja kupiłam zapas po prostu bo uważam, że nawet gdyby był awaryjny (na razie nic się nie dzieje) to i tak warto go mieć, zwłaszcza w tych cenach które ma (między 40-50zł).

Link to comment
Share on other sites

W to nie wątpię. Materiał, z którego jest wykonany wygląda na taki, który potrafi służyć przez lata nawet mimo zadrapań lub innych podobnych uszkodzeń. Jednak nadal brakuje mi w stalówce typowo japońskiej cienkiej linii i trochę większej sekcji, bo jak już wspomniałem, palce mi się nie mieszczą.

Link to comment
Share on other sites

jesteś z Wroclawia to pojedź na Tęczową. Dane masz w Slepy chińskie. Jest tam sporo piór cieńko piszących. Polecam Jinhao321 lub 325. To wariacja Parkera 51. Mozna wypróbować na miejscu. Troszke grubszy jest Baoer100. na pewno coś tam znajdziesz za niewielkie pieniądze. Obsługa naprawde fajna i sympatyczna. Mam te piora dlatego polecam.

Link to comment
Share on other sites

Na pewno się da, jednak ja nie potrafię, bo podczas pisania tak jakby "owijam" palce wokół pióra, przez co zajmują dużo miejsca i muszę też chwytać dość nisko, bo piszę głównie ruszając palcami, a nie nadgarstkiem lub całą ręką. Nie będę się już zmuszał do niego, tylko sprzedam dopóki jest nieużywane, tylko w pewnym stopniu testowane. Komuś innemu powinien lepiej służyć, bo to naprawdę dobre piórko ;).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...