Skocz do zawartości

Pilot 78G czy Sheaffer Agio - co wybrać?


DomeN

Polecane posty

Mam 78G ze stalówką F i M. Stalówka F to jest naprawdę cieniutkie pisanie. M to po prostu M.;) Co do awaryjności nie wypowiem się, za mało pisałem nimi, to nowe nabytki. Niemniej w sieci jest sporo komplementów pod ich adresem. Najładniej prezentują się czarny i czerwony.:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałam Agio ale Pilota bardzo polecam. Noszę ze sobą całą bandę mniej lub bardziej reprezentacyjnych piór ale i tak najczęściej sięgam po niego bo pisze mega cieniutko, nic sie nie rozlewa, jestem w stanie zrobić nim wszelkie notatki na każdym rodzaju papieru. Co do awaryjności - ja kupiłam zapas po prostu bo uważam, że nawet gdyby był awaryjny (na razie nic się nie dzieje) to i tak warto go mieć, zwłaszcza w tych cenach które ma (między 40-50zł).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W to nie wątpię. Materiał, z którego jest wykonany wygląda na taki, który potrafi służyć przez lata nawet mimo zadrapań lub innych podobnych uszkodzeń. Jednak nadal brakuje mi w stalówce typowo japońskiej cienkiej linii i trochę większej sekcji, bo jak już wspomniałem, palce mi się nie mieszczą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś z Wroclawia to pojedź na Tęczową. Dane masz w Slepy chińskie. Jest tam sporo piór cieńko piszących. Polecam Jinhao321 lub 325. To wariacja Parkera 51. Mozna wypróbować na miejscu. Troszke grubszy jest Baoer100. na pewno coś tam znajdziesz za niewielkie pieniądze. Obsługa naprawde fajna i sympatyczna. Mam te piora dlatego polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno się da, jednak ja nie potrafię, bo podczas pisania tak jakby "owijam" palce wokół pióra, przez co zajmują dużo miejsca i muszę też chwytać dość nisko, bo piszę głównie ruszając palcami, a nie nadgarstkiem lub całą ręką. Nie będę się już zmuszał do niego, tylko sprzedam dopóki jest nieużywane, tylko w pewnym stopniu testowane. Komuś innemu powinien lepiej służyć, bo to naprawdę dobre piórko ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...