Skocz do zawartości

Poprawienie własnego podpisu


Roxah

Polecane posty

Witajcie, nie jestem pewny czy to dobry dział do tego, jak nie to proszę adminów o przeniesienie tematu do właściwego działu.

Pamiętam, że jakiś czas temu wyczytałem w jakiejś gazecie artykuł o człowieku, który zajmuję się projektowaniem i pomocą w zrobieniu swojego własnego podpisu.
Pytanie moje jest takie, czy ktoś zna albo ma jakąś książkę na temat podpisów? Czy może wystarczy "tylko" zająć się kaligrafią i po jakimś czasie opracować sobie swój własny ciekawy i profesjonalnie wyglądający podpis :)

Edytowano przez Roxah
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej opracować jakiś własny, wraz z rozwojem, poprawą, naprawą pisma będzie się on poprawiał. Kombinuj, to Cię powinno bardziej zadowolić  B)
Ja też jakoś próbuję, cały czas bazgram to imię i nazwisko i cieszy mnie, że coraz lepiej wygląda, przez dodawanie własnych pomysłów. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem i sam niestety nie będę próbował, ponieważ zmiana podpisu to w moim przypadku kłopoty (banki, dokumenty itp.). Ale gdybym mógł, przyjrzałbym się porządnie swojemu imieniu i nazwisku i pomyślał o nim jak o znaku graficznym, logo. Zastanowiłbym się, jaki styl lubię, czy ostre linie i kąty, rozmach, okrągłości, zawijasy, duże kontrasty, czy małe itp, itd. A potem zacząłbym pracować, testując różne pomysły. Zanim dopieściłbym wybraną wersję, poprosiłbym wujka Gugla o pokazanie mi podpisów innych ludzi. To mogło by mnie natchnąć odpowiednio do wykończenia mojego własnego. Praca na dni, co najmniej, ponieważ nie należy się spieszyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dzięki pomocy wujaszka Google takie coś:
Jak nie powinno się podpisywać http://handwritinguniversity.com/members/weekly-newsletters/international-articles/signatures/ chociaż nie wiem ile w tym prawdy
Internetowy generator podpisów http://www.mylivesignature.com/mls_wizard1_1.php całkiem ciekawa baza fontów, wpisujemy co chcemy jako nasz podpis a to generuje tenże podpis na różnych różnistych fontach, ciekawe żeby sobie zobaczyć jak można ewentualnie poprawić/zaprojektować własny podpis

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafologiczne analizy podpisów -- bardzo wątpliwe.

Też mi się tak wydawało, ocenianie typu podpisu na podstawie jednej osoby która popełniła samobójstwo i przypadkiem miała taki a nie inny podpis... Ale drugi link nawet mi się wydał ciekawy, jako takie... źródło inspiracji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, ciekawy temat :D

Bo ja za każdym razem podpisuję się nieco inaczej, co czasem sprawia kłopoty :D

Ja jak patrzę na ewolucję mojego podpisu to cieszę się, że nie musiałem nic ważnego wcześniej w życiu podpisywać...

A teraz po prostu chciałbym żeby ten podpis nie wyglądał po prostu jak moje imię i nazwisko, ale jakoś... no właśnie, jakoś :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu eksperymentuje ze swoim podpisem, ale ostatecznie staram się nie wprowadzać żadnych zmian. Uważam, że podpis powinien być automatyczny (nie chcę zastanawiać się jaki podpis ostatnio wypracowałem), spójny z moim charakterem pisma i nie powinien sprawiać problemów bankom, urzędom itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...