Skocz do zawartości

"Wolnoprzepływowy" atrament?


zutka

Polecane posty

Są atramenty bardziej gęste. Jednym z najbardziej, do tego stopnia, że poleca się go do piór wyłącznie z bardzo dobrym przepływem, jest Manuscript Sepia.

 

a linia pióra zależy w głównej mierze od stalówki, a nie od atramentu

Edytowano przez kasiasemba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,ale teoretycznie mam stalówkę grubości F,czyli cienką. Dla mnie jednak linia jest zdecydowanie za gruba, zaś na cieńszym papierze atrament przebija na drugą stronę. Pomyślałam, że może zmiana atramentu pomoże.

A możesz podać jeszcze inne rodzaje bardziej gęstych atramentów?

Będę wdzięczna :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Pelikan - seria 4001 (choć Edelstein też jest niezły)

* Kaweco

* niektóre Diamine

są gęste i często zalecane do piór "lejących".

 

Współczesne stalówki F są dużo bardziej grube od tych starych. Nic nie pomoże zmiana atramentu, bo to kwestia stalówki. Wypróbuj stalówkę EF lub stalówkę F w starym piórze (np. z lat 50-tych)

Przebijanie to najczęściej dwie wartości: papier oraz atrament.

Jakiego atramentu używasz, który przebija i na jakim papierze przebija (producent, marka, gramatura)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

* Pelikan - seria 4001 (choć Edelstein też jest niezły)

* Kaweco

* niektóre Diamine

są gęste i często zalecane do piór "lejących".

 

Współczesne stalówki F są dużo bardziej grube od tych starych. Nic nie pomoże zmiana atramentu, bo to kwestia stalówki. Wypróbuj stalówkę EF lub stalówkę F w starym piórze (np. z lat 50-tych)

Przebijanie to najczęściej dwie wartości: papier oraz atrament.

Jakiego atramentu używasz, który przebija i na jakim papierze przebija (producent, marka, gramatura)?

No właśnie też doszłam do wniosku, że dzisiejsze F-ki są grubsze, niż dawne - moje stare pióra piszą nieporównywalnie cieniej niż to nowe. Niestety, nie znalazłam cieńszej stalówki do Duke'a.

Używam atramentu Hero,ale kupię Duke'a - czytałam, że jest własnie gęsty. Ten podany przez bosą jeste w Polsce niedostępny, poszukam jeszcze z tych, które podałeś.

Jako że piszę głównie w celach użytkowych, wykorzystuję zwykły papier - taki "zeszytowy". Przebija tylko tekst pisany Dukem. Ten sam atrament w Hero sprawuje się zupełnie inaczej.

Zamówiłam sobie pióro ze stalówką EF - będzie w poniedziałek - wypróbuję ten mój atrament i zobaczę, co szwankuje.

 

Edytuję - mam Pelikana 4001 czerwonego, wypróbuję od razu.

Edytowano przez zutka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...