Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

Jak się ma już Montblanc'a nr 14 i nr 16, to nie wypada nie mieć Montblanc'a nr 12.

Dziś właśnie przyniósł go listonosz.

d990782b48de9d4d.jpg

00679ebb98297e94.jpg

Pióro co prawda miało ciut zbyt mocno wygiętą stalówkę. Pisać, pisało, ale nie mogłem znieść takiego widoku.

bc5e61b0eb2e926b.jpg

Więc musiałem użyć "chamskiej przemocy", żeby doprowadzić ją to takiego stanu.

ca407b5a580c735d.jpg

Montblanc 12 jest piórem mniejszym od pełnowymiarowego Montblanc 14. Oba mają design, który mnie rajcuje. :)

90c02c333a5e422e.jpg

2dc4bdb5f65bb656.jpg

dabcd99c3b5627d3.jpg

9beaad6d323d61c7.jpg

b330c923ba00c464.jpg

W komplecie z ołóweczkiem Pix 16.

85a98eb1549e2e92.jpg

93f2462a98040f02.jpg

Jak widać, moje amatorskie prostowanie stalówki, na szczęście nie miało wpływu na własności pisarskie pióra.

df0b155f8c1425ce.jpg

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Co to za pióro? :huh:

Tak jak zostało podpowiedziane, Omas MoMA. :)

Ładne, ale ja chyba jeszcze nie dojrzałem do "włoszczyzny".

Co prawda nie miałem go w rękach jeszcze aż tak długo i jest to moje pierwsze włoskie pióro, ale już teraz jestem przekonany, że nie jest to moje ostatnie pióro tej firmy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba Omas MOMA

2993096148_d69eb6c37c_z.jpg?zz=1

a ja mam pytanie. jak ono się trzyma na tym kałamarzu? mocą "czarodziejskiego" kleju, podtrzymuje je mocą umysłu jakiś kaszpirowski? czy może słomkowa ciecz w szklance (i atrament w kałamarzu) to w rzeczywistości galaretki i zdjęcie jest zrobione pod kontem?

jeśli chodzi o samo pióro ot mogę się w 100% podpisać pod słowami konisa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie. jak ono się trzyma na tym kałamarzu? mocą "czarodziejskiego" kleju, podtrzymuje je mocą umysłu jakiś kaszpirowski? czy może słomkowa ciecz w szklance..................

Na to nie trzeba cudów.

3e7aa1467f3860d8.jpg

Wystarczy skrawek dwustronnej taśmy samoprzylepnej. :)

186e97829073c83c.jpg

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

144 z wczesnych lat. Piękne pióro! No to jeszcze czarne 142, 146 i 149, a potem od 142 do 146 w wersjach Silbergrau (silver striated) i Grun (green striated). Metale odkładam na bok.

He, he....

Chcesz mi zafundować never ending story?

Na razie ograniczę się do tego :

9aa8d0fb13774a82.jpg

A potem, kto wie. :)

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że tak jakoś pociągnęło mnie w stronę Monblanc, nie oznacza, że zaniedbałem swoja ulubioną markę.

Czekałem tylko na dogodną okazję, aby uzupełnić istniejącą a irytującą mnie "dziurę" w kolekcji.

Kilka razy już się przymierzałem, aby ją zlikwidować, ale jak to zwykle bywa, albo stan pióra był dla mnie nie do przyjęcia, a jak już stan pióra był OK, to cena była z kosmosu. W końcu jednak znalazłem pióro, którego stan nie budził moich zastrzeżeń i cena była akceptowalna. :)

"Dziura" w kolekcji.

beadb4ea7c0175c5.jpg

Element zatykający "dziurę".

9e0113e3b4e31ba7.jpg

Pióro leci z Anglii i zapewne w poniedziałek pojawi się w temacie "Ołówek i pióro".

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he....

Chcesz mi zafundować never ending story?

Na razie ograniczę się do tego :

9aa8d0fb13774a82.jpg

A potem, kto wie. :)

zdrówka

To by było bardzo przyjemne never ending story. W szczególności dla wszystkich Forumowiczów, którzy z niecierpliwością czekają na Twoje kolejne zdjęcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki konisie ;)

A ja dzisiaj rozpakowałem 3 paczki i znalazłem w nich 3 piórka, bardzo zacne. Jedno nówka sztuka do kaligrafii (juz mi się bardzo spodobało, super się pisze), jedno wymagające lekarza i jedno po powrocie od doktora piórologii ratunkowej Alveryna ;)

dsc0322bj.jpg

dsc0319sl.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...