Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?

Polecane posty

• Odpowiedzi 9,4k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Japońskie puzzle z aliexpress. Się nie spodziewałem, że kupię fabrycznie nowe pióro w częściach. Każdy element jest sprzedawany osobno. 🙃

Kmmne9o.jpg

Jest to jedyna obecnie znana mi możliwość zakupu stalówki EF z meteorem. Sekcja pasuje też do Preppy, Prefounte i Plaisir.

PnWCFFj.jpg

Konwertery wyglądają na chińskie, ale mają opis "Platinum". Na zdjęciu porównanie z "prawdziwym" konwerterem (pośrodku). Takie konwertery są też dodawane do meteorów kupowanych w całości.

cIKrJOD.jpg

38 minut temu, TopikSH napisał:

Znalazłem u tego samego sprzedawcy Metora EF w całości https://www.aliexpress.com/item/1005001838481865.html

Hmm... spojrzałem na zdjęcia w opiniach klientów i wygląda to trochę podejrzanie. Opakowania, te w kształcie probówki, są inne niż te które dostałem od sprzedawcy z pierwszego linku. Otrzymałem takie, jakie są widoczne na zdjęciach w ofercie. Etykiety też są inne, naklejone są bardzo niedbale.

Te puzzle, które otrzymałem, mają napis i logo platinum na skuwce. Skuwka była zafoliowana, korpus nie, i nie ma napisów. Skuwka ma oczywiście wewnątrz ten kapturek na sprężynce, który chroni przed wysychaniem.

Stalówka w rozmiarze EF ma inną grafikę i napisy niż F. Opakowanie ma logo Platinum, nabój wygląda na oryginalny.

Nie wiem, czy się martwić oryginalnością - Platinum oferuje to pióro tylko na rynku chinskim, więc może mają obniżone standardy. Może są to oryginalne sekcje i skuwki, a tylko opakowania podejrzane. Pióra, które otrzymałem od sprzedawcy z pierwszego mojego linku wyglądały na japoński produkt. Puzzle nie odbiegają od nich jakością, ale nie mają innego opakowania niż to co widać na zdjęciu.

Tu stalówka F - ma logo Platinum i meteor też jest inny.

20CZZzN.jpg

Edytowano przez derywat

I jeszcze jedno pytanie, jak Pan pozwoli, ale ono może już być do wszystkich zaadresowane. 
widziałem za pomocom wyświetlacza wersje z krótka czapeczką na skuwce, nad klipsem. Skąd taka różnica i co to znaczy? 
O wersjach magnum już czytałem ale o short ;) nie. 
Dziekuje 

Lehmann o tym pisze i nawet daje ilustracje

Faktycznie była kiedyś taka (mocno efemeryczna) wersja Pelikanów z krótka czapką, zwanych "short cap".

Bardzo to rzadka wersja do tego stopnie, że chyba jeszcze żadnej w ręku nie miałem

Na podanym linku to bodaj ostatnie pióro u samego dołu

http://www.pelikan-guide.com/100n_colored_cap.html

A Lizard zdobyty dzięki wydatnej pomocy Przemka z Chorzowa...

A jeśli Cię mogę zapytać, tak szczerze, czy było warto? 
Nie tyle finansowo co emocjonalnie? 
Co czułeś? 
pytam gdyż sam dziś odebrałem paczkę gdzie było pióro za którym ganiałem od dawna. Patrz foto.
Jakiś czas temu zacząłem porządki w szufladzie z piórami, sprzedałem niemal 80% piór Pelikan/Montblanc aby kupić te z prawie z najwyższej półki gdy się już pojawią, i co... po rozpakowaniu pomyślałem 

szału ni ma 

i jutro wraca do sprzedawcy. 
Biorę pod uwagę, że model nie był najlepszy, odbarwienia, luźny tłok, nadruk na blind capie nie odpowiadał tęgości stalówki i jakieś wgniecenia na nim. 
Ale mimo wszystko...

A uczucie to już znam. Podobnie miałem z 400n gdy ją włożyłem pomiędzy 400 a 400nn...ale ją zostawiłem. 

Albo inaczej, krótko, czujesz się spełniony? ;) 

C63-A64-EE-142-B-484-B-B9-B8-688-E3-C947

23-CFB13-A-9917-421-D-840-C-33-D8-DBA411

Wiesz, emocjonalnie to było tak, że jakiś czas temu powiedziałem sobie, ze chcę jeszcze tylko Pelikana 625 i 100N Lizarda. No i los zrządził, że oba trafiły mi się w ciągu jednego i tego samego tygodnia :-). Nie, chyba nie jestem rozczarowany, ani nie żałuję... Ale taka lekka sentymentalna mgiełka mnie ogarnęła, bo jak to? Nie zbierać już? To już koniec?

No więc wymyśliłem sobie, ze teraz będę polował na Emegê/Magnuma... 🙂

Napisz za to parę słów co to za piórko zamierzasz odesłać? To jest jakieś MB Platinum? Ładna bestyjka z fotografii sądząc.. Przebarwienia czy luźny tłok są przecież do ogarnięcia,...

Tak, to montblanc 234,5 PL 

już zwrócony, masz racje, wszystko do naprawy, Przemek mi ongiś odnowił taki sam model ino czarny, i zrobił to wyśmienicie, ale tu jeszcze była kwestia że laaaaaaało. Spływak nie leżał czy cuś i jak przekroczysz pewien pułap cenowy to oczekujesz jakości i wow. 
taki stan zaakceptowałbym gdybym je nabył od starej babci a nie handlarza. 

ps. już jest nas dwóch, ja czaje się na 101 moether of pearl ;) 

czy to to samo co emage? Nie wiem, ciężko odróżnić, tortoise, emage czy moether of pearl ;)

Rothemel tak pisze o tym modelu : "Pelikan Magnum is the predecessor of Pelikan 100N. It is based on the Pelikan 100, in some respects parts were further used in the model 100N. The pen is often found in Portugal with the engraving emege. "

i dalej

"Emege stands for M (Eme) + G (gê), the initials of the general importer for Portugal, Monteiro Guimarães (respectively the company Monteiro Guimarães, Filho, Lda.)."

tu źródło/link :

https://www.pelikan-collectibles.com/en/Pelikan/Models/Historic-Pens/100N/index.html#heading_toc_j_1

W Portugalii pewnie na każdym bazarze 😕

Szkoda tego MB, może warto było popytać Przemka czy by nie był w stanie piórka wyporządzić.. On naprawdę potrafi cuda zdziałać...

101MoP nie widziałem na oczy w naturze... Mam za to Pelikana 100 nie first ale second year , czyli z captopem jeszcze cylindrycznym..., no i jednego tortoise z bordowym pokrętłem... Kiedyś pokażę całą ptasią rodzinkę...

Postudiuj dokładnie Rothemela, bo to chyba najlepszy portal o Pelikanach prócz oczywiście Joshuy Danley'a z jego The Pelikan Perch...

Pozdrawiam

Marcin

PS. Jakbyś się zamierzał jakichś Pelikanów pozbywać, to daj zawsze znać please

Miłego wieczora

Marcin

Tu masz linki pelikanowe, pewnie znasz, ale może nie  ;

https://www.pelikan-collectibles.com/en/Pelikan/index.html

i

http://www.pelikan-guide.com/

oraz

http://www.ruettinger-web.de/e-index.html

i Grzęda:

https://thepelikansperch.com/

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Co tu taka cisza? Nikt się nie chwali piórami i muszę pisać post pod postem ;)

Znowu tłok. Narwhal Merman Green w ubarwieniu morskiego ślimaka. Większe i cięższe niż się spodziewałem po zdjęciach. Stalówka M, stalowa.

oDvSzvm.jpg

SYGSivw.jpg

3CKsYLk.jpg