Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cartier Exceptional, Panthere de Cartier Fountain Pen 

Extremely rare, prawdziwy biały kruk. 

Pierwsza Edycja Cartier Exceptional z ok. 2000 roku, dzieło sztuki.

Edycja ze srebra liczyła 500 sztuk, edycja ze złota to zaledwie 10 sztuk. 

Edycja złota nie była sprzedawana w butikach Cartier, sprzedana tylko na specjalne zaproszenie, dla najważniejszych klientów firmy Cartier. Przez 20 lat nie wypłynął ani jeden egzemplarz na rynek. Nie znalazłem do tej pory żadnej fotografii tego pióra na liczącym się forum piór wiecznych na świecie. Praktycznie pióro niemożliwe do zdobycia. Wersja srebrna czasami gdzieś wypływa, osiągając astronomiczne ceny.  

To chyba debiut tego pióra w złotej wersji :)

f6de85200c2c87eb.jpg

6e6ef87eef7a36a0.jpg

513a96864e82cf7f.jpg

2687defba80079ec.jpg

f3088f006db50171.jpg

75cd09c13f857c7d.jpg

9b3c8ede74e5e1bb.jpg

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo70

zlota pantera przez ponad rok byla wystawiona u cartiera w amsterdamie (tym na poczatku dam)

byl napis 'depozyt klienta' i pioro lezalo na materiale imitujacym futro pantery

wlascicielem byl owczesny szef euronext tak przynajmniej pisal telegraaf

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, vulpen napisał:

@pablo70

zlota pantera przez ponad rok byla wystawiona u cartiera w amsterdamie (tym na poczatku dam)

byl napis 'depozyt klienta' i pioro lezalo na materiale imitujacym futro pantery

wlascicielem byl owczesny szef euronext tak przynajmniej pisal telegraaf

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Miło słyszeć, z całą pewnością jest to pióro wyjątkowe, ozdoba wyrafinowanej kolekcji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vulpen napisał:

a pomyslec ze kiedys zaplacilem 550euro za auberginowego pelikana w srebrze i uznalem to za max ekstrawagancje

wstydliwe tajemnice drobnego zbieracza  :mellow: 

Też tak miałem :) 

500 euro i koniec szaleństw :(

Edytowano przez Pablo70
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, heyahero napisał:

Buongiorno a tutti!

Szczupła, srebrna Włoszka przybyła dzisiaj z krainy alpejskich tras zjazdowych i innych strudli! Lekka jak piórko, sunąca z gracją po papierze Auretta Lusso, czyli Piękność na bogato ;)

 

Ładne, minimalistyczne :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jeżu! Jak mnie wpieniają nieogarnięci sprzedawcy na eBayu, którzy najpierw odpowiadają na pytanie o wysyłkę do Polski twierdząco (zazwyczaj 9-12 euro), a potem okazuje się, że nie mają tego włączonego w opcjach aukcji i system odrzuca z automatu moją ofertę 😕

Czy wam się zdarzyły już takie "nieogary" po drugiej stronie aukcji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój najnowszy nabytek. FPR Guru ze stalówką flex. Pióro ogólnie wygląda fajnie, choć użyte materiał na pewno nie są z "górnej półki", jakość wykonania również. Niemniej pióro posiada tłoczek i całkiem przyjemną stalówkę, która po poprawkach daje fajne możliwości "flexa". Pióro pisze mokro i nawet przy najgrubszych liniach nie przerywa. Podsumowując, nie jest to Pelikan, ale za niewielką cenę otrzymujemy świetnie piszącego "woła roboczego" mieszczącego spory zapas atramentu. 

0930847f10432.jpg

Edytowano przez Ice
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę dziwne, bo mam dwie Himalaye i oba pióra są świetne, żadnych czkawek czy problemów z przepływem lub startem nawet po zalaniu KWZ Sheen machine. Obie mają stalówki F, a teraz dzięki @tom_ek kupiłem dwie stalówki flex i zobaczymy jak się będą zachowywać po wymianie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ice Moja ma flex i ten supermokry spływak. Dostrojenie do każdego atramentu zajmuje wieki, a ja lubię zmieniać atrament jak najczęściej. Bardzo wrażliwa jest - wystarczy lekko zmienić ustawienie spływaka i stalówki aby zaczęła lać jak wodospad albo przestawała pisać po kilku zdaniach. Da się trafić w to właściwe, środkowe ustawienie po wielu próbach, ale z innym atramentem zabawa zaczyna się od nowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...