Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

13 godzin temu, tom_ek napisał:

Stronę wcześniej była króciutka rozmowa na temat Scriptorium Pens i stalówek Marka Bacasa. Stalówka już gotowa, pióra jeszcze nie ;). A piszę o tym, żeby pochwalić profesjonalizm Marka - oto link do formularza zamówieniowego, rzućcie okiem, o jakie szczegóły tam pytają: http://www.nibgrinder.com/nib-work-form. Dziś zaś dostałem w mailu link do takiego filmiku:

 

Skomentuje to krótko: czad!!!!!!!! 😮😲😲😊😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie dotarło :) Piękny Pelikan 140 w dosklnałym stanie. Od dawna czekałem na kupno tego pióra i wraszcie się udało :) Maślana stalówka, i bardzo mokre, przynajmniej po zalaniu Pelikanem Edelstein Topaz. Dzięki Marcinie 🍻 

93430adf795e309dmed.jpg

86552a645ea3c720med.jpg

Edytowano przez Ice
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, andrut napisał:

Rewelacyjny, gratuluję zakupu! 

Ja się trochę zastanawiałem nad Toledo. No ale jeszcze dojrzewam do zakupu. 

Toledo, bardzo fajne pióro. :)

To co mam obecnie na sprzedaż, jest na all..... 

Wracając do tematu, Montblanc Charlemagne (Karol Wielki)9e40798e2ff94e0b.jpg

049f8c5a379a5947.jpg

5a3659b2bdf51060.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie nie przypadł do gustu. Może dla zbieraczy to okazja i święty grall, ale dla mnie lipa... Ciężko to pewnie nawet w ręce utrzymać, a co dopiero pisać jakiś dłuższy czas. No może do podpisu jednorazowo, jak minister w rządzie przed kamerami, to jeszcze było by ok, ale jak mnie się trafi podpisywanie 16 tomów dokumentacji w 4 egzemplarzach i podpis musi być na każdej stronie, to... sami wiecie. 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Daniel84 napisał:

Bardzo eleganckie pióro MontBlanc. Wrzuca Pan pióra ewidentnie dla wyższej klasy społeczeństwa ;).

Czy ja wiem, kiedyś uważałem że maksymalna kwota jaką wydam na pióro to 2 tyś. Z czasem ta granica się przesuwała, przesuwała. Jak tu nie kupować takich żadkich śliczności. Nie da się. 

Montblanc Meisterstück 149 Calligraphy Flex Nib

c9de3e2d2798fd14.jpg655b0a7a19b15385.jpg

Edytowano przez Pablo70
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tom_ek napisał:

Każdemu się chyba limity przesuwają, ale nikt tu się raczej nie zgodzi, że pióra za kilkadziesiąt tysięcy (Montegrappa) są dla każdego.

Każdy ma swoje limity, To samo pióro można kupić w wersji srebrnej, będzie zdecydowanie taniej. Montegrappa to nic nadzwyczajnego, w tym tygodniu upolowałem białego kruka :) czekam z niecierpliwością aż dotrze do mnie :) 

Co do 149 to jest to dla mnie pióro idealne, uwielbiam ten model, szczególnie te dwa :)

8ee29806bc374109.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Krzysiek_W napisał:

Piękne złotka, choć wolę srebrną rurkę od prysznica w rozmiarze 146;)  

Ładniutki LeGrand w wersji SS, mam pierwszą wersję "blacha" ale poluję też na prysznic :)

 zeszłym tygodniu upolowałem takiego Legranda, miało być pióro, ale jest nieosiągalne, na razie musi wystarczyć ballpoint :)

aa0834a79863ed06.jpg

f4cedfded53ec9f8.jpg

e2052b11e88e3605.jpg

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[URL=https://www.fotosik.pl/zdjecie/958f572f7ff7209c][IMG]https://images92.fotosik.pl/479/958f572f7ff7209cmed.jpg[/IMG][/URL]
https://images92.fotosik.pl/479/958f572f7ff7209cmed.jpg
Właściwie bez komentarza - reszta jest bowiem milczeniem...
No może tylko 2 słowa : cały czas planowałem, że kupię jeszcze tylko Pelikana 625 i Lizarda...
I w ciągu jednego tygodnia trafiły mi się oba...
Jak żyć??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...