Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jeśli ktoś czuje się znudzony nie do wytrzymania czarną 205 i to jeszcze z tą okropnie nudną stalką EF, to ja mogę go chętnie wybawić z tej opresji i zaadoptować ptaszysko 😉. Mam nadzieję, że niedługo i ja będę mógł zanudzać wszystkich fotami tego pióra ☺️. Gratuluję zakupów. @empi świetny Parkier. 

Edytowano przez Ice
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie od tygodnia gościł: "Noodler`s Konrad Ebonit Dixie Rebellion Red". Piszę "gościł", bo zareklamowałem pióro ze względu na luźną skuwkę i odesłałem. Mam wiele zakręcanych piór i w żadnym nie ma takiego luzu po zakręceniu skuwki. Poniżej link do filmu. Poza tym pióro rewelacyjne, klasyczny piston, trafiłem gładką i elastyczną stalówkę. Mam nadzieję, że Luxpen stanie na wysokości zadania i coś poradzi w tej kwestii. Odpisali, że przesłali film do producenta. Zobaczymy.

noodlers-konrad-ebonit-14061-dixie-rebelhttps://drive.google.com/file/d/17ktVCbGR3Oe-2UFuepJZdDMAHttuSkyD/view

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2018 o 22:12, Daniel84 napisał:

Mi się to chińskie drewniane pióro bardzo podoba. Jeśli skrobie to lupa jubilerska i micromesh.

Kupiłam je ze względu na wygląd :). Już lubię nim pisać i zaczekam czy się wyrobi. Poza tym chcę kupić jeszcze ze dwa inne żeby mieć porównanie. Dopiero się uczę :)

Jakieś typy dla nowicjuszki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Franek no to niezła lipa... Jeszcze czegoś takiego nie widziałem. Niby zakręcone, a tu lipa - chwieje się całe pióro w skuwce.

Daj znać jak to naprawią, bo w sumie to mam nadzieję, że dostaniesz nowy, sprawny  egzemplarz.

Powodzenia ! 🙂

Edytowano przez moogoom
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, moogoom napisał:

@Franek no to niezła lipa... Jeszcze czegoś takiego nie widziałem. Niby zakręcone, a tu lipa - chwieje się całe pióro w skuwce.

Daj znać jak to naprawią, bo w sumie to mam nadzieję, że dostaniesz nowy, sprawny  egzemplarz.

Powodzenia ! 🙂

Oczywiście, że dam znać, ale mi jakoś niejasno odpisali, ze niby należy mocno zakręcać skuwkę. A to przecież nonsens. Po prostu skuwka jest o jakiś 1 mm szersza (średnica) niż korpus. W każdym razie odesłałem pióro i czekam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o coś chińskiego to chyba można polecić Wing Sung 992. Tylko trzeba uważać na pękające korpusy z tyłu w wersjach przezroczystych. Generalnie jeśli chodzi o inne chińskie to trudno tutaj coś polecić, bo to generalnie jest loteria, więc możesz trafić albo na coś super albo na totalny chłam.

Jeszcze ludzie sobie chwalą Jinhao X450. 

Z takich bardziej markowych do 100 zł to szczególnie mogę polecić Pilota MR oraz Lamy Safari  (to drugie bardziej za właściwości piśmiennicze niż za wygląd). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jogi45 napisał:

Jakieś typy dla nowicjuszki?

Jeśli mam być tanio to Jinhao X450, Jinhao X750, Platinum Preppy / Plaisir (z tłoczkiem od Chińczyka z eBay), Pilot MR (wersja na Europe do kupienia w Polsce na zwykłe naboje), Wing Sung 618/659/698. Zwłaszcza 2 pierwsze pozycje warte uwagi. Dosyć szybko zaczyna z nich schodzić kolor :) ale za te pieniądze  warto się nacieszyć te parę miesięcy świetni wyglądającym i piszącym piórem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jogi45 napisał:

Jakieś typy dla nowicjuszki?

Kilka luznych propozycji:  Kaco Edge, Moma Muji, OHTO Dude lub Majestic, Wing Sung 698, Wing Sung 659, Platinum Plaisir, Pilot MR, Pilot Prera, ponoć nowa odslona Parkera Jottera jest niezła, Faber Castell Ambition, Delike Alpha, Duke 116 da Vinci Series, Duke 209, Duke 911-3, Jinhao 599, Jinhao 992, Levenger True Writer, Wancher Juvenile, Cross Century lub Cross Botanica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...