Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wczoraj dotarło do mnie takie oto pióro.

ws659_zpszin7ataq.jpg

Bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie jakością wykonania. Mam wrażenie, że to kopia Pilota 78G, dość wierna kopia.

ws_p_zpsdu9yvonz.jpg

Jak widać powyżej podobieństwo jest bliskie identyczności, czyżby ta sam linia produkcyjna?

Poszczególne elementy skuwka, korpus, sekcja i nawet konwerter są wzajemnie wymienne. Pióro otrzymujemy z dwoma całymi sekcjami ze stalówkami EF i F, które są naprawdę dobrze wykonane. Nic nie drapie, grubość kreślonej linii jest taka "japońskia". Moim zdaniem Wing Sunga 659 można okrzyknąć czarnym koniem kategorii dobre, tanie pióro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konis - na razie zatankowałem wodą i wycieków brak. Jeden z pierścieni tłoka wygląda na zużyty. Stalówka "WARRANTED WING-FLOW U.S.A. 4" prawdopodobnie przeszczep. Po oględzinach usunąłem pierścień z pomiędzy captopa a klipsa, prawdopodobnie dołożony przy okazji jakiejś naprawy. Niestety nie mam żadnej pewności co do kraju pochodzenia i roku produkcji. Sprzedający opisał je jako "polskie przedwojenne", ale jak na razie nie udało mi się tego potwierdzić. Z wyglądu widać że jest wzorowane na Pelikanie Lizard.

@Tool - jest to możliwe.

@Felicja - mi też :D

 

kilka dodatkowych fotek:

1331e16339b1ab0fmed.jpg

a9b77286bb393003med.jpg

9fef5f617b9407d4med.jpg

e87dd58dc28aba35med.jpg

242d58fec7b52e1bmed.jpg

b3a268ef12808718med.jpg

58a380063d7c1972med.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:), w przyszłym tygodniu postaram się zrobić recenzję. Za mną chodziło prawie rok, ale w końcu kupiłem i nie żałuję :D

 

 

@YAMAHAL - niestety nie udalo mi się wylicytować Kaweco Dia (pierwszej generacji) więc może jutro napiszę recenzję samej Dia2. Chciałem przy okazji zrobić porównanie obu :(

 

 @ empi --- nie to żebym cię poganiał czy zmuszał, :nono:  ale jestem bardzo ciekawy recenzji Dia2, i pewnie nie tylko ja :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te stalówki WING FLOW, to delikatnie mówiąc, takie sobie są

Na Twoim miejscu @empi, to ja bym tam wsadził stalówkę od Pelikana M200, albo nawet złotą 

vintage od Pelikana 400, czy M250. Według mojej wiedzy powinny pasować

Piórko jest pierwsza klasa i warto je mieć z porządną stalówką i często używać.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły do mnie dwie paczki - zamówione prawie miesiąc temu marmurkowe Jinhao X450 (pierwsze Jinhao, w którym na 100% mogę powiedzieć, że stalówka jest idealna, choć z reguły były niezłe) prosto z Singapuru.

 

I nie pióro, ale stalówka do Lamy Safari - stub 1,5 mm. Gdybym wiedział jak fajny efekt daje taka stalówka to bym chyba każde pióra z taką miał :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...