Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 godzinę temu, meggiw napisał:

Zatem mój wybór: Pelikan 400nn

Piękny ten ptaszek! (również na mojej liście zakupowej... cholera, muszę skrócić tą listę! :P)

2 godziny temu, Igrius napisał:

A masz może TWSBI? Ja niestety nie miałem u kogo wziąć do ręki. Tak się zastanawiam, mini, czy 580?

I.

Niestety, ale na razie nie planuję zakupów żadnego twsbi. Co do mini - sprawdź recenzje tego piórka (najlepiej na YT) i zobacz, czy ci będzie pasowało nakręcanie skuwki do pisania - 50/50 że nakręcisz z klipsem w dobrą stronę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, meggiw napisał:

Witajcie,

dziś ja chciałam "pochwalić" się nowym nabytkiem. Jestem nowa, zatem więcej czytam niż piszę na forum, ale jestem :). Za Waszą poradę napisałam do Pana Przemysława Dudka o tym, że szukam pióra dla siebie w budżecie do 400-500 zł

Taki prezent noworoczny dla siebie. Zaproponował mi 3, dodając pytanie czy może być pióro vintage. Cóż, może być, lubię otaczać się rzeczami z duszą i historią. 

Zatem mój wybór: Pelikan 400nn

Jestem zachwycona, pisze teraz tylko nim. Przyznaje oficjalnie, że złapałam bakcyla do piór. To moje 3. :)

hF9hAwz.jpg

WhPtdjc.jpg

BQdtyS7.jpg

a6D4Bfr.jpg

dtLqIVi.jpg

SS7bJyO.jpg

3M12T6X.jpg

 

Uczę się robić zdjęcia piórom, zatem proszę o wybaczenie jeśli coś pokazałam nie tak.

Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie:)

Małgorzata

 

Piękne pióro. Gratuluję zakupu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, heyahero napisał:

50/50 że nakręcisz z klipsem w dobrą stronę ;)

Z tym nie mam problemu. Mam już zakręcane pióro. Ma nawet plus, nie przecieknie w razie awarii. Recenzję znam. Tyle, że po prostu brakuje tego wzięcia do ręki, żeby zobaczyć czy 580 będzie mi dobrze leżeć w dłoni, czy nie. Tylko i aż tyle. Jedno "macnięcie" i wszystko będzie wiadome. Swoją drogą ta 580 chodzi mi po głowie już dłuższy czas, a z nią i ta specjalna butelka wygodna do napełniania "piston'a". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Klerk napisał:

? rodowana? Wygląda na czyste złoto, no takie 14K ;), ale to szczegół, na pewno pisze wspaniale :)

Hej, ta odpowiedź dotyczyła takiego innego pióra, kiedyś byłam pytana o stalówkę mojego Seilora którego dostałam na urodziny. Jestem nowa na forum i nie wiedziałam jak ustawić powiadomienia (teraz już wiem hehe). Zatem w Pelikanie rzeczywiście złota 14K

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2020 o 11:52, heyahero napisał:

Buongiorno!

Dzisiaj przybyła z dalekiej Werony ona - Aurora 98 "Riserva Magica"! Stalówka to prawdopodobnie europejska F-ka, sztywna, bez jakiegokolwiek fleksu, gładko pędzi po papierze. Nie jest przesadnie sucha, ani też obficie mokra. Sprawdzi się jako pióro codzienne.

Na razie zatankowana Monteverde Canyon Rust, który przesmaruje nieco pióro od środka i - mam nadzieje - pomoże mi się pozbyć lekkiego zafarbu z okienka pokazującego stan atramentu. To już tradycja, że kupując używane pióro znajduję w środku zaschnięte resztki jakiegoś royala ;)

OYd2zjL.jpg

bardzo elegancie pióro, na pierwszy rzut oka pomyślałem że to Waterman Concord, ma coś podobnego w swojej linii.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

U mnie się trochę zebrało od... grudnia, czy listopada, właściwie mogę powiedzieć o pewnym zaostrzeniu piórozy. 4 nowe pióra (było 5, ale jedno już poszło dalej, bo mi się nie spodobało 😅).

 

4wspanialych.thumb.jpg.84bbbe2251c8201866d03cbaebf026d4.jpg

 

4 wspaniałych z Azji... Kolejny Sailor Pro Gear Slim Midnight Sky LE  (EF), przepiękny Pilot Custom 74 Smoky (F), TWSBI 580 (EF) (i tu zaskoczenie, bo to fajne pióro)) i zakup z zeszłej soboty - Platinum 3776 Laurel Green (F). To mój powrót do/ odkrycie na nowo Platinum, to już drugie, po Nice, które mam od dawna i musze przyznać, że  chodzi mi po głowie jeszcze wersja 3776 White Chenonceau z SF - na szczęście (?) ktoś wykupił właśnie, bo było dostępne w Piórotece. Po głowie chodzi też kolejny do kolekcji ProGear Slim Coctail Negroni, ale jakoś tak nie mam ochoty na czerwone pióro... eh... te dylematy i chciejstwa ;) 

Niech już się kończy pandemia, bo kiedy się odbywały piórowe spotkania, jakoś tak człowiek mniej kupował... chyba... ;) 

Zapasy atramentowe też mocno zasiliłam, głównie Ferris Wheel Press i J. Herbin :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióra w leasing to naprawdę dobry pomysł na biznes... :D mysle, że mógłby się cieszyć dużym zainteresowaniem hahaha :)

 

Ja już coraz rzadziej kupuje cos, co nie trafia w moje gusta, ale czasami też potrzebuje spróbować czegoś nowego. Bardzo długo czekałam na jakieś fajne TWSBI mini i jak się pojawiła wersja rose gold to zamówiłam, ale na żywo nie podobało mi się już tak jak na zdjęciach. Poza tym dochodzę do wniosku, że kolejne takie małe pióro jest mi po prostu zbędne :). Dlatego postanowiłam się z nim rozstać. 

 

@tom_ek tak, do demontratorow to się przekonałam już jakiś czas temu i te ostatnie piórowe zakupy to tylko potwierdzenie :)

Jestem też ciekawa coraz nowszych, soecjalistycznych stalówek. Pilot ma ciekawe: Waverly, FA, PO. Intrygowały mnie też te personalizowane stalówki od Franklin Christoph, choć Twoje Tomku doświadczenia nieco mnie zniechęcają ;) czuję, że to są jakieś kolejne możliwe drogi eksploracji piórowego świata ;)

 

 

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, pokażesz jak przyjdzie? Mark Bacas, w internecie znany jako nibgrinder to bardzo zdolny nibmaster (dla niewtajemniczonych).

Dużo dobrego slyszałam o jego pracy i widziałam też sporo robionych przez niego stalówek, sama się zastanawiam czy by czegoś od niego nie spróbować :)

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, będę się chwalił, ale to dopiero gdzieś na wakacjach (rzecz w tym, że Mark od jakiegoś czasu współpracuje ze Scriptorium Pens, a pióra, które tam zamówiłem, zaczną się robić w okolicach czerwca).

Edytowano przez tom_ek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tom_ek napisał:

Uch, stalówka mocarna (co znaczy, że zupełnie nie dla mnie ;)). Ile tych Lam już uzbierałeś? Geha poszła w odstawkę, czy tak na zmianę?

Na początku było trzech tenorów: Geha 726, Kaweco V60s i Lamy 69. Gehę strzeliłem za 6$, a gość z ebaya, zasłaniając się pandemią anulował aukcję (tą i inne), twierdząc, że nie ma możliwości wysłania przedmiotu 😕 Potem była podobna akcja z kaweco i ale to z kolei doszło po 6 miesiącach i długotrwałej wymianie korespondencji na linii kupujący-sprzedawca-ebay.

Najwcześniej pojawiła się u mnie pierwsza lamka i zrobiła na mnie największe wrażenie z tej (niedoszłej) trójcy. Potem już poleciało z górki i można powiedzieć, że powoli się zbroję.

Gehy fajne, bardzo mi się podobają (mam czarną 711 na kapiszony i nieco przechodzoną 705), ale lamki skradły moje serducho na fest! (i jeżeli mam możliwość kupienia lamy na wypasie w cenie szkolnego pióra, to biorę lamę :D). Od czasu do czasu wpada jakiś pelikan czy senator, kilka Japończyków, które głownie lądują u Pani Żony... I tak się to kręci - pióroza selektywna!

Obecnie stado wygląda tak (od góry):
- Lamy Ratio 57 <OM>,
- Lamy 69 <OM>,
- Lamy 25P <M?>,
- Lamy 81 <BB>,

- Lamy 27e <FK>.

bBJlidG.jpg

Z racji zimnych wieczorów coraz częściej zerkam jednak w kierunku południowym, gdzie aur(or)a znacznie przyjemniejsza i cieplejsza: "temperatura" 88, 88k, 88p a czasami nawet 98 i 888 w skrajnych warunkach :P

 

2 godziny temu, andrut napisał:

Chyba mi się nie zdaje, że to podwójne B jest takie lekko stubowate, nie?  
Wydaje mi się, że w LAMY 2000 B i BB też takie jest. 

Yup! Na próbkę trzeba będzie jeszcze poczekać. Wieczorem przeczyszczę pióro i lekko je przeserwisuję: trzeba będzie poprawić zaciski "kapelusza" i nasmarować tłoczek.

GqcY4jD.jpg

Tak przy okazji - polecam stare lamy dla ludzi zaczynających przygodę z tego typu piórami. Nie są to "witydże" typu Waterman's Ideal 52 czy eversharpy, ale to solidne, przemyślane konstrukcje dające dużo frajdy przy pisaniu - stalówki kopią dupsko, niezależnie, czy stalowe czy 14k, a nietypowe ich wielkości jak np. OBB czy OF zachęcają do "piśmienniczych eksperymentów".

To są te pióra, do których często się wraca, które posłużą jeszcze wiele lat, gdy się tylko trochę o nie zadba ;)

PS. Trochę żałuję, że obecnie Lamy daje ciała z jakością swoich stalówek Z50, tracąc nieco na renomie, którą zyskiwało przez dekady 😕

Edytowano przez heyahero
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no, to już ładne stadko. Wszystkie mam nadzieję w użyciu? Czy niektóre tylko "wystawowe", do pokazania zza szybki? Stalówki OF to bym z chęcią spróbował. Stalówki to chyba w ogóle, tak sądzę, największa bolączka współczesnych piór, większość taka sama, nijaka, bez charakteru, a jeśli człowiek chce mieć coś ciekawszego, to musi za to grube pieniądze wyłożyć. Na ogół, nie zawsze.

Ech, też kiedyś wzdychałem ao Aurory, ale Optimy (bo flat top), na szczęście mi przeszło, portfel odsapnął z ulgą. No może gdyby o połowę tańsze były, to bym się skusił (ale o stalówkach również czytałem/słyszałem, że różnie z nimi bywa, piszą lub nie piszą). Trzeba jednak przyznać, że Włosi ładne pióra robią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tom_ek napisał:

No, no, to już ładne stadko. Wszystkie mam nadzieję w użyciu? Czy niektóre tylko "wystawowe", do pokazania zza szybki?

Mały przedsmak BB i spółki:

MaGcCGP.jpg

Już sobie popisałem świeżakiem i jestem pod wielkim wrażeniem tej stalówki! Co do samego stada - zazwyczaj, oprócz 27ki, mam jeszcze zatankowane jedno w obwodzie, zazwyczaj z są to ze stalówką OM. Obecnie przyszły próbki z f-pen i wreszcie znajdzie się miejsce w tym zestawieniu dla Ratio - stalówka OM, choć o innej charakterystyce niż ta w 69-ce, posłuży mi do porównania Diamine Autumn Oak z El Dorado od KWZ (Miodowy mi się przejadł, a osoba, do której ostatnio pisałem lekko zasugerowała mi, że brązowe, to nie są jej kolory ;)).

Jutro będzie lepsze światełko z rana, to pokaże możliwości BBydlaka na papierze Optik Oxforda.

Od góry (KWZ):
- Sheen Machine 2,
- Zielonozłoty #2,
- EL Dorado,
-
Sen o Warszawie (czyli cztery czarne rodzaje atramentu w domu, to za mało).

1 godzinę temu, tom_ek napisał:

Stalówki to chyba w ogóle, tak sądzę, największa bolączka współczesnych piór, większość taka sama, nijaka, bez charakteru, a jeśli człowiek chce mieć coś ciekawszego, to musi za to grube pieniądze wyłożyć. Na ogół, nie zawsze.

No tak, sam to obserwuję. Chyba tylko Japończycy trzymają jeszcze jakiś poziom. Bardziej chodzi mi tutaj o stosunek jakość/cena/wybór, bo to, że są jeszcze pelikany, montblanc czy aurory to wiem.
Żeby dostać ciekawą stalówkę w złocie, w nowym piórze trzeba zacząć prawdopodobnie od pułapu Platinum 3776 - wydaje się być najrozsądniejszym wyborem na początek. Pilot w swojej ofercie też ma ciekawe stalówki, ale z nieco wyższego poziomu. Sailor... jeszcze długo nie przybije do brzegu mojej szuflady - za mały port w Zatoce Portfela :P

Dlatego poszedłem w stronę piór używanych, a dalej w "wintydż". To moje BBydle kupiłem w cenie nowego Lamy AL-stara, więc ten tego... ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...