Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

Uważaj bo M.B. silnie uzależniają, niczym heroina ;)

Ja mam 149 edycję specjalną...kocham, kocham, kocham te pióro.  

Drobnym mankamentem jest stalówka oblique ale dlatego właściciel sprzedawał grubo poniżej ceny sklepowej, twierdził że bardzo źle mu się nim pisze, ale nie mając świadomości jaka to stalka trudno mu się dziwić  :) pisząc pod delikatnym skosem jest idealne tylko trzeba się przyzwyczaić. Pewnie będę używał głównie do podpisów a nie robienia notatek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Drobnym mankamentem jest stalówka oblique ale dlatego właściciel sprzedawał grubo poniżej ceny sklepowej, twierdził że bardzo źle mu się nim pisze, ale nie mając świadomości jaka to stalka trudno mu się dziwić  :) pisząc pod delikatnym skosem jest idealne tylko trzeba się przyzwyczaić. Pewnie będę używał głównie do podpisów a nie robienia notatek.

 

Tak, M.B. to wyższą szkoła jazdy, trzeba się nauczyć nimi pisać. Ja mam F i piszę nim listy oraz jakieś drobne notatki, w zasadzie używam go w ogóle do pisania... nie chciałeś poczekać i uzbierać pieniądze na jakąś cieńszą stalówkę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Pióro zaczęło przerywać-myślę sobie, że zapewne wypisałem atrament, bo nie zatankowałem do końca.Sprawdziłem i jednak atrament jest.Im jest go mniej w tłoczku tym coraz bardziej musze odkręcać zaworek w tłoczku, aby atrament lepiej ściekał.(...).Jest to mokre piór.

Co do niego wlałeś? Pokombinuj z atramentami różnej gęstości/lepkości.

Może wystarczy dobrze przepłukać?

Może "ten typ" lubi pełny konwerter ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, M.B. to wyższą szkoła jazdy, trzeba się nauczyć nimi pisać.

Możesz rozwinąć tę myśl? W jakim sensie MB jest trudniejsze w użytkowaniu i wymaga jakiegoś szczególnego podejścia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma specyficznie zeszlifowaną stalówkę tak że trzeba wiedzieć pod jakim kontem nią pisać i z jakim naciskiem, ja się już tego nauczyłem.

Każdy MB tak ma i z tego wynika ta konieczność specjalnego podejścia, czy to cecha konkretnej stalówki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cecha konkretnej serii, akurat w M.B. M. 149 jest w książeczce do nich dołączonych jak trzymać pióro i jak obrócić stalówkę tak aby dobrze piórem pisać

Zupełnie nie znam MB 149. Miałem to pióro raz w ręce i nawet nim nie popisałem za bardzo. To, co piszesz jest bardzo intrygujące. Ten model jest wyposażony fabrycznie w jeden, specyficznie szlifowany rodzaj stalówki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o model 149 czy MB ogólnie? Mam inny model ale nie widzę specjalnie różnicy w sposobie pisania pomiędzy innymi piórami. MB co prawda ma takie stalówki, że można wogóle nie przyciskać do papieru bo piszą dosłownie same ale nie wymaga to u mnie jakiegoś specjalnego podejścia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przypuszczałem, choć nie mogę powiedzieć, że to przypuszczenie opierałem na doświadczeniu. Miałem przez jakiś (krótki) czas w użytkowaniu MB Boheme i pisało bajecznie, bez żadnych kombinacji. MB 149 bardzo krótko miałem okazję oglądać. Nie pisałem nim, albo nie pamiętam, żebym pisał. Dlatego, kiedy przeczytałem opinię o tym, że MB potrzebuje jakiegoś specjalnego zainteresowania, chciałem dopytać o szczegóły. Wydało mi się mało prawdopodobne, żeby niezależnie od rodzaju stalówki MB wymagało określonego trzymania pióra itp. zabiegów. Całkiem możliwa wydała mi się opcja, że specyficzne pióro, jakim jest MB 149 oferowane jest w standardzie ze stalówką typu BBB, zeszlifowaną specyficznie, która wymaga określonego nawyku pisania. W każdym razie, dziękuję za wyjaśnienie.:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

​​​​

Każdy MB tak ma i z tego wynika ta konieczność specjalnego podejścia, czy to cecha konkretnej stalówki?

 

kiedyś na forum wklejałem zdjęcia, na których widać różnice między szlifem OM montblanka 22, OM kaweco ​v11 i OB pelikana m250.

o wiem, w recenzji mb22. w każdym razie wrzucam raz jeszcze:

 

888-r-Scan-140921-0011_zpsyhvglm4u.jpg

mb22 i m250

888-R-scan-2015-02-21-0007_zpsbcg5majj.j

mb220, mb22, v11.

jak widać w montblankach ziarna są bardziej kanciaste i trzeba odpowiednio trzymac, żeby ziarno stykało się tą płaszczyzną, którą należy. w przypadku m250 i v11 ziarna są wyoblone, a co za tym idzie, bardziej tolerancyjne dla piszącego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować koledze!

Do mnie zato przyjechało

Z Chin x750 Jinhao...

Na początku znajomości wymagało

dogięcia skrzydełka stalówki coby nie drapało

Lecz nie w 100% się to udało...

Czarne Shimmerring Sands CT

Kreska F/M, dość fajnie mokra, ale

wymaga dopieszczenia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dotarło dzisiaj pióro Baoer 508 o szumnej nazwie Magic Blue.Pióro jest dobrze wykonane,ładnie wygląda.Pióro miało mieć stalówkę M a przyszło z stalówką na  moje oko EF.Pisze za to zadziwiająco maślanie,leciutko  moim zdaniem o niebo lepiej niż stalówka w Pilocie MR.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również posiadam ten model w tym samym kolorze, jak i również pióro kulkowe (kupiłem dla mamy, bo spodobało się jej moje, ale że nie lubi pisać piórem wiecznym to dostała zamiennik). Moje ma regularne M, w zasadzie taka sama kreska jak w innych moich Baoerach i Jinhao.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszło do mnie Hero 9296 - niewiarygodne maleństwo, to pióro było projektowane dla dziecka, albo naprawdę filigranowej kobietki. Tak samo niewiarygodne jest jak ono źle pisze. :blink:  Zapisałem kilka kartek A4 i pomimo wodnistego Ama-Iro z Iroshizuku, trzeba wyraźnie dociskać stalówkę do papieru żeby pisało w ogóle, a i tak potrafi zgubić całą pierwszą literę w wyrazie.  :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również posiadam ten model w tym samym kolorze, jak i również pióro kulkowe (kupiłem dla mamy, bo spodobało się jej moje, ale że nie lubi pisać piórem wiecznym to dostała zamiennik). Moje ma regularne M, w zasadzie taka sama kreska jak w innych moich Baoerach i Jinhao.

Właśnie chciałem je  ze stalówką M taką jak mam w Jinhao X750 bo lubię M-ki ale naprawdę to jest pierwsze moje pióro w którym mam tak cieńką stalówkę ale narzekać na nią nie mogę bo pisze super, tylko muszę dobrać do niej atrament bo Topaz od Pelikana jest strasznie jasny,muszę dobrać jakiś bardziej nasycony atrament bo nie lubię takich jasnych kolorów.Wieczorem zaleje go Diamine Majestic Blue i zobaczymy jak nasyconą kreskę będzie dawała stałówka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...