Skocz do zawartości

Salon Pióra u Steinhausa / Pen Salon Steinhaus - 24 maj 2014 Wrocław


rka

Polecane posty

Uprzejmie zapraszam i informuję wszystkich "pasjonatów i użytkowników", że w dniu 24 maja 2014 w godz. 11-17 w podziemiach Restauracji "Steinhaus" we Wrocławiu odbędzie się spotkanie towarzysko-wymienno-handlowe :) pn "Salon Pióra u Steinhausa"

 

Tematem głównym są ludzie, a przewodnim oczywiście pióra wieczne, głównie te vintage, ale mam nadzieję nie zabraknie też i nowych. 

 

Formuła spotkanie jest bardzo otwarta: każdy kto chce zaprezentować swoje pióra, wymienić, sprzedać, kupić, wypróbować (pióra, ołówki, papier, atramenty itd.) lub choćby pogadać o swojej pasji z innymi zwariowanymi na tym punkcie... jest jak najmilej widziany.

 

Wstęp: wolny

 

Strona wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/1426444384277403/?fref=ts

 

Rka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu... nawet jeśli sama, może nie do końca miło podczas podróży, ale już na miejscu... wyrośnie Ci mnóstwo nowych włosów ;-)

 

Organizacyjnie:

Dla tych, którzy pociągiem: z Dworca Głównego PKP na piechotkę jakieś 20 min lub 3 przystanki tramwajem do Dworca Świebodzkiego, a stąd tylko przez mostek nad Fosą i już się jest... 

 

Goście: Sarj i Jas Minhas (kto był w zeszłym roku na Pen Show w Katowicach pewnie pamięta tę uśmiechniętą parę przy kilku stolikach pokrytych po brzegi piórami - do kupienia! - i vintage i nowych); Tsachi Mitsenmacher - wspaniały kolekcjoner i człowiek, którego cała kolekcja liczy 5000+ a w niej jedna z największych na świecie kolekcja modelu Parker 75 - wielki polonus, mówi po polsku; Lisa Miyako - zawsze uśmiechnięta i otwarta na rozmowy o swoich wspaniałych Nakayach (i nie tylko). Z naszego rodzinnego podwórka: Adamon ze swoimi pięknymi Parkerami; Nicpoń, który zadeklarował, że będzie z atramentami; być może Pani Ewa Landowska, której kaligrafia zapiera dech; Cezary F i Hako..... i mam nadzieję wiele innych osób.

 

Dla tych którzy chcieliby się "wystawić" - udział jest całkowicie darmowy w związku z czym obowiązuje prosta zasada przy zajmowaniu stolików: kto pierwszy ten lepszy :))

 

Pozdrawiam ciepło,

Rka 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam - co tylko zechcesz, bylebyś był (miał się z Tobą kontaktować PanQ i Mac w celu ustalenia wspólnego transportu)... Burnhamy i Japońce mówisz.... :-D

 

Ewelaila - Nicpon podal w procentach, że 95 na 100, że będzie... więc mam nadzieję, że przez te dwa tygodnie dobije mu do setki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś wybiera się samochodem, proponuję parkować na "pierwszym wolnym miejscu" w okolicach centrum, a potem drobny spacerek. Ul. Krupnicza jest z tego co kojarzę zamknięta od niedawna (remoncik), a dzięki niezwykle twórczo-radosnej aktywności włodarzy miejskich poruszanie się po centrum to koszmar - jak się "źle skręci" może skończyć się na objechaniu całego Rynku/Starego Miasta do okoła. W sobotę o 11.oo miejsc parkingowych raczej brak, a Włodkowica, choć uroczą ulicą jest, to zdecydowanie na spacer, bo czasem i na rower może być za wąsko ;)

 

Jak by ktoś miał pytania odnośnie wrocławskiej logistyki - służe pomocą w miarę możliwości.

 

P.S. Nie wiem czy sie trochę nie wyrywam z tym postem i pomocą przed szereg, ale tak sobie pomyślałem, że lepiej ostrzec/doradzić zawczasu - po co tracić nerwy przy takiej miłej okazji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

A pewnie, że jest. Było wspaniale. Ale ja się oczywiście tak zajęłam bazgraniem, a było czym doprawdy, że nawet zdjęć nie porobiłam. Sorry, musicie mi uwierzyć na słowo. Było wspaniale. Rka - dzięki, że nas ściągnęłaś do Steinhausa. A Tsachi mnie całkiem oczarował, ale to już pewnie wrodzony urok Lodzermenscha;).

 

pozdrawiam, hako.

 

.... tak na marginesie - kto z Was będzie na Pelikan Hub w Warszawie?

h.

Edytowano przez hako
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pewnie, że jest. Było wspaniale. Ale ja się oczywiście tak zajęłam bazgraniem, a było czym doprawdy, że nawet zdjęć nie porobiłam. Sorry, musicie mi uwierzyć na słowo. Było wspaniale. Rka - dzięki, że nas ściągnęłaś do Steinhausa. A Tsachi mnie całkiem oczarował, ale to już pewnie wrodzony urok Lodzermenscha;).

 

pozdrawiam, hako.

 

.... tak na marginesie - kto z Was będzie na Pelikan Hub w Warszawie?

h.

 

Dodam, że Halina pięknie wyglądała na spotkaniu :)

 

A co do Pelikan Hub w Warszawie to pojawiłbym się, gdybym znał konkrety: data, miejsce (to już wiem, że firma AMI Sp. z o.o. jest hub-masterem) i godzina.

Interesuje mnie też, co będziemy tam robili i co proponuje firma w zawiązku z tym przemiłym faktem spotkania.

Czy ktoś z Szanownych Warszawiaków zna konkrety?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...