Skocz do zawartości

Montblanc 149 vs Waterman Exception (porównanie)


Polecane posty

Zdjęcia, do których link zamieścił N.I.B. porównują Montblanc 149 z początkowych lat produkcji. To sporo mniejsze pióro, niż współczesna 149. Poniżej porównanie Montblanc 149 z 1991 r. z Watermanem Exception Ideal. Mam nadzieję, że okaże się pomocne  :thumbup:

 

Montblanc_149_vs_Waterman_Exception_Idea

Montblanc 149 vs Waterman Exception Ideal

 

Montblanc_149_vs_Waterman_Exception_Idea

Montblanc 149 vs Waterman Exception Ideal

 

PS Gdybym miał wybrać tylko jedno z tych dwóch piór, sięgnąłbym po Exception. Nomen omen wyjątkowa stalówka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Arielu, za "sprostowanie".

Co ciekawe, w wątku "Waterman Exception vs Montblanc 149", który przejrzałem przy okazji tego tutaj, pojawił się głos: "gdybym miał wybrać tylko jedno z nich, wziąłbym 149" ;)

 

Zgadza się. Jeżeli na powyższych zdjęciach byłoby Montblanc 149 widoczne na fotografiach z podlinkowanego tematu, wybrałbym Montblanc 149. Współczesna 149 to zupełnie inne pióro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, do czego odnosi się Twoje "zgadza się".

Wątek "WM vs MB" widziałem na FPN.

 

A czy jest coś, czego brakuje Ci w starszych egzemplarzach?

 

Przepraszam Cię N.I.B. Źle zrozumiałem odniesienie  :headsmack:. W rezultacie "zgadza się" zupełnie traci sens.

 

Jedyne czego brakuje mi w starszych egzemplarzach to to, że nie są produkowane współcześnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ nie ma za co, to mnie umknęły jakoś te trzy literki zupełnie zmieniające sens wypowiedzi.

 

Mnie z kolei w starszych piórach ogólnie (bo, wstyd się przyznać, jeszcze nie miałem 146/9 w rękach...) brakuje tej świeżości, którą dostajemy w przypadku nowych, ładnie zapakowanych itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...