Jump to content

Polerowanie piór - pasta i wosk


N.I.B.
 Share

Recommended Posts

Nurtuje mnie takie oto zagadnienie: czego użyć do odświeżenia pozbawionego głębszych rys pióra?

- Czy pastę polerską, np. Druchema Tempo (właśnie, lepsza w tym celu będzie nabłyszczająca czy lekkościerna?), można stosować na wszystkie materiały - lakier, celuloid, plastik?

 

- Jak wypolerować skuwkę, w przypadku gdy klips jest przymocowany na stałe?

 

- Czy ktoś z Was próbował... woskować swoje pióra? W założeniu ma ono spowolnić nabywanie delikatnych rys, przetarć pozłoty itd. Mowa o woskowaniu jest np. w tym filmiku (od 25:10):

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nie lamersko. Pasta do zębów na waciku kosmetycznym lub filcu to najlepsza rzecz do polerowania - nie uszkadza pióra, jeśli wybierze się odpowiednią (zwykłą, białą, bez dziwnych dodatków ale też nie najtańszą) daje wspaniałe rezultaty. Przez polerowanie ręczne ma się maksimum kontroli, pasta wypoleruje wszystko, zarówno korpus jak i bardziej spatynowane elementy metalowe. No nie próbowałam z ebonitem jeszcze ale w sumie czemu nie? Mój Montblanc jest mi bardzo wdzięczny za trochę pracy, mniej rysek no i ten blask ;)  Niestety nie mam zdjęć przed i po...

Edited by Inekane
Link to comment
Share on other sites

Nie lamersko. Pasta do zębów na waciku kosmetycznym lub filcu to najlepsza rzecz do polerowania - nie uszkadza pióra, jeśli wybierze się odpowiednią (zwykłą, białą, bez dziwnych dodatków ale też nie najtańszą) daje wspaniałe rezultaty. Przez polerowanie ręczne ma się maksimum kontroli, pasta wypoleruje wszystko, zarówno korpus jak i bardziej spatynowane elementy metalowe. No nie próbowałam z ebonitem jeszcze ale w sumie czemu nie? Mój Montblanc jest mi bardzo wdzięczny za trochę pracy, mniej rysek no i ten blask ;) Niestety nie mam zdjęć przed i po...

Nie próbuj z ebonitem.

Link to comment
Share on other sites

Do polerowania piórek itp przedmiotów używam pasty do odświeżania reflektorów samochodowych. Na znanym serwisie aukcyjnym do kupienia za parę złotych. Czyści i poleruje ładnie a delikatnie. Sprzedawana w pudełeczkach wysokości 1 cm i średnicy pięciozłotówki. Wada jest, że dosyć szybko zasycha. Piórka ebonitowe można odświeżać i nabłyszczać olejkiem parafinowym (do nabycia w aptekach)...

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś jak przypadkiem zafarbowałam atramentem biały korpus Watermana Carene użyłam pasty do polerowania lakieru samochodowego. Dekoloryzacja ładnie zeszła i przy okazji usunęłam drobne ryski a jako ze pasta była z czymś nabłyszczającym to odbijało światło bardziej niż przedtem. Jednak nie robiłabym tego zbyt często lub intensywnie.

Edited by Yennefer
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja staruszka no name jakiegoś, chyba z ebonitu, potraktowałem dwufazową pastą do likwidacji niewielkich rys na karoserii samochodowej.

Do auta sie nie nadało w moim przypadku bo zadrapanie za głębokie ale na piórku sprawiło się wyśmienicie. Niestety nie zadbałem o dokumentację :mellow:

Uzupełnię nazwę preparatu lada moment.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...