Skocz do zawartości

Polerowanie piór - pasta i wosk


N.I.B.

Polecane posty

Nurtuje mnie takie oto zagadnienie: czego użyć do odświeżenia pozbawionego głębszych rys pióra?

- Czy pastę polerską, np. Druchema Tempo (właśnie, lepsza w tym celu będzie nabłyszczająca czy lekkościerna?), można stosować na wszystkie materiały - lakier, celuloid, plastik?

 

- Jak wypolerować skuwkę, w przypadku gdy klips jest przymocowany na stałe?

 

- Czy ktoś z Was próbował... woskować swoje pióra? W założeniu ma ono spowolnić nabywanie delikatnych rys, przetarć pozłoty itd. Mowa o woskowaniu jest np. w tym filmiku (od 25:10):

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lamersko. Pasta do zębów na waciku kosmetycznym lub filcu to najlepsza rzecz do polerowania - nie uszkadza pióra, jeśli wybierze się odpowiednią (zwykłą, białą, bez dziwnych dodatków ale też nie najtańszą) daje wspaniałe rezultaty. Przez polerowanie ręczne ma się maksimum kontroli, pasta wypoleruje wszystko, zarówno korpus jak i bardziej spatynowane elementy metalowe. No nie próbowałam z ebonitem jeszcze ale w sumie czemu nie? Mój Montblanc jest mi bardzo wdzięczny za trochę pracy, mniej rysek no i ten blask ;)  Niestety nie mam zdjęć przed i po...

Edytowano przez Inekane
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lamersko. Pasta do zębów na waciku kosmetycznym lub filcu to najlepsza rzecz do polerowania - nie uszkadza pióra, jeśli wybierze się odpowiednią (zwykłą, białą, bez dziwnych dodatków ale też nie najtańszą) daje wspaniałe rezultaty. Przez polerowanie ręczne ma się maksimum kontroli, pasta wypoleruje wszystko, zarówno korpus jak i bardziej spatynowane elementy metalowe. No nie próbowałam z ebonitem jeszcze ale w sumie czemu nie? Mój Montblanc jest mi bardzo wdzięczny za trochę pracy, mniej rysek no i ten blask ;) Niestety nie mam zdjęć przed i po...

Nie próbuj z ebonitem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do polerowania piórek itp przedmiotów używam pasty do odświeżania reflektorów samochodowych. Na znanym serwisie aukcyjnym do kupienia za parę złotych. Czyści i poleruje ładnie a delikatnie. Sprzedawana w pudełeczkach wysokości 1 cm i średnicy pięciozłotówki. Wada jest, że dosyć szybko zasycha. Piórka ebonitowe można odświeżać i nabłyszczać olejkiem parafinowym (do nabycia w aptekach)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak przypadkiem zafarbowałam atramentem biały korpus Watermana Carene użyłam pasty do polerowania lakieru samochodowego. Dekoloryzacja ładnie zeszła i przy okazji usunęłam drobne ryski a jako ze pasta była z czymś nabłyszczającym to odbijało światło bardziej niż przedtem. Jednak nie robiłabym tego zbyt często lub intensywnie.

Edytowano przez Yennefer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja staruszka no name jakiegoś, chyba z ebonitu, potraktowałem dwufazową pastą do likwidacji niewielkich rys na karoserii samochodowej.

Do auta sie nie nadało w moim przypadku bo zadrapanie za głębokie ale na piórku sprawiło się wyśmienicie. Niestety nie zadbałem o dokumentację :mellow:

Uzupełnię nazwę preparatu lada moment.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...