Skocz do zawartości

Zestawienie czerwieni (tudzież pomarańczów)


aoirghe

Polecane posty

11 czerwonych, pomarańczowych i różowych z moich zasobów (jakoś je trzeba wykorzystać i temu służy to zestawienie ;))

Na pierwszy ogień poszły pomarańcze (tu zaliczyłam zniesławiony Pelikan 4001 Brilliant Red), następnie róże, klasyczne czerwienie i na koniec atramenty w odcieniu lekko rudym (Garuda Rood do złudzenia przypomina Monaco Red).

Zestawienie robiłam maczankami na Oxfordzie. Jak widać Kermesin Red nie nadaje się do pisania maczanką, bo koszmarnie strzępi przy większym nasyceniu.

Miłego oglądania: (skan wyraźnie zaróżowił kolory, a może to mój monitor?)

gallery_2551_71_1157257.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oxblood będę musiała wypróbować w piórze, ale wygląda naprawdę zachęcająco, a skusiłam się z powodu Twoich zachwytów, Ann :)

bosa, borda, czyli trzeci rządek, jak mniemam, też je bardzo lubię, chociaż Visconti nie bardzo się sprawdził w suchym piórze, był jakiś taki monotonny, muszę go jeszcze przetestować w mokrym :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny obrazek z którego wynika, że warto zdobyć ten Oxblood - ja przetestowałem Pelikana na początku ;)

i Visconti Red - Pelikan to nie ten kolor, a Visconti jakiś taki za rzadki i za jasny wyszedł.

W zestawieniu jeszcze Ancient Copper wygląda na ciemny - ale na innych skanach/zdjęciach w brąz wpada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykwity Coppera mogę potwierdzić, ale zrobił mi to tylko w jednym piórze, natomiast w innych zachowywał się grzecznie.

 

Sunset od Diamine mi w piórach zakwitał, podejrzewam więc, że z Ancient Cooper byłoby podobnie... Na szczęście Siena Palona mnie zadowala w tym przedziale kolorystycznym :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam na codzien Diamine Ancient Copper w Jinhao x450 i ma sie swietnie. Z pewnoscia nie kwitnie na stalowce, czego nie moge powiedziec o Diamine Meadow.... masakra _ atrament wyladowal w koszu

To, czy atrament zakwitnie zależy także od pióra. Mogłeś dać jeszcze szansę Meadow i zatankować go do innego sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...