Jump to content

Zestawienie czerwieni (tudzież pomarańczów)

aoirghe
 Share

Recommended Posts

11 czerwonych, pomarańczowych i różowych z moich zasobów (jakoś je trzeba wykorzystać i temu służy to zestawienie ;))

Na pierwszy ogień poszły pomarańcze (tu zaliczyłam zniesławiony Pelikan 4001 Brilliant Red), następnie róże, klasyczne czerwienie i na koniec atramenty w odcieniu lekko rudym (Garuda Rood do złudzenia przypomina Monaco Red).

Zestawienie robiłam maczankami na Oxfordzie. Jak widać Kermesin Red nie nadaje się do pisania maczanką, bo koszmarnie strzępi przy większym nasyceniu.

Miłego oglądania: (skan wyraźnie zaróżowił kolory, a może to mój monitor?)

gallery_2551_71_1157257.png

Oxblood będę musiała wypróbować w piórze, ale wygląda naprawdę zachęcająco, a skusiłam się z powodu Twoich zachwytów, Ann :)

bosa, borda, czyli trzeci rządek, jak mniemam, też je bardzo lubię, chociaż Visconti nie bardzo się sprawdził w suchym piórze, był jakiś taki monotonny, muszę go jeszcze przetestować w mokrym :D

Kolejny obrazek z którego wynika, że warto zdobyć ten Oxblood - ja przetestowałem Pelikana na początku ;)

i Visconti Red - Pelikan to nie ten kolor, a Visconti jakiś taki za rzadki i za jasny wyszedł.

W zestawieniu jeszcze Ancient Copper wygląda na ciemny - ale na innych skanach/zdjęciach w brąz wpada.

Skan przekłamał kolory, za dużo różowego się pojawiło, ale przez porównanie ze znanymi sobie kolorami można wyrobić sobie opinię o pozostałych. Ancient Copper zaliczam do brązów, lecz umieszczony wśród brązów pokazuje swoją czerwonawą naturę :)

Ancient Cooper super! ;) (tylko te wykwity, których dopatrzył się visvamitra <_<)...

Oxblood... Nie, jeszcze mnie w czerwienie nie wciągniecie... :P

Wykwity Coppera mogę potwierdzić, ale zrobił mi to tylko w jednym piórze, natomiast w innych zachowywał się grzecznie.

Wykwity Coppera mogę potwierdzić, ale zrobił mi to tylko w jednym piórze, natomiast w innych zachowywał się grzecznie.

Sunset od Diamine mi w piórach zakwitał, podejrzewam więc, że z Ancient Cooper byłoby podobnie... Na szczęście Siena Palona mnie zadowala w tym przedziale kolorystycznym :)

Oxblood będę musiała wypróbować w piórze, ale wygląda naprawdę zachęcająco, a skusiłam się z powodu Twoich zachwytów, Ann :)[..]

trochę czując się winna Twojego uszczuplania portfela mogę jedynie usprawiedliwić się dwoma zdjęciami tegoż kolorku ;)

IMGP4966.JPG

IMGP4967.JPG

nadal najbardziej Oxblood mi się widzi. majówka i inne takie dłuższe przerwy będą sprzyjać przy sprawdzaniu jego zdolności kwitnących :)

nie używam byczej krwi pewnie od miesiąca i kalafiora ani hu hu. w tym czasie BB zaczynał pączkowanie, także tego.

Używam na codzien Diamine Ancient Copper w Jinhao x450 i ma sie swietnie. Z pewnoscia nie kwitnie na stalowce, czego nie moge powiedziec o Diamine Meadow.... masakra _ atrament wyladowal w koszu

To, czy atrament zakwitnie zależy także od pióra. Mogłeś dać jeszcze szansę Meadow i zatankować go do innego sprzętu.