Jump to content

Diamine Merlot, czyli smaczna niespodzianka

bosa
 Share

Recommended Posts

Witojcie po raz wtóry na dalszej części fioletowopodobnej recenzji, która przerodziła się po drodze w bordowopodobną.

Następna w kolejce na dziś jest moja smaczna niespodzianka, czyli:

Diamine Merlot

Tego gagatka już wcześniej tknął pan Visvamitra (kryptoreklama http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/2669-diamine-merlot/?hl=%2Bdiamine+%2Bmerlot)

Oto i on:

D-Merlot.jpg

Zestawienie z innymi

Moje...

jest przy Pelikanie Violecie.  http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/4972-pelikan-4001-violet-czyli-mi%C5%82e-zaskoczenie/

... i znalezione w sieci:

WP_20140319_009.jpg

10499894203_ef67304dc0_c.jpg

Próbki pisma

Pisane Parkerem Sonnetem ze stalówką M.

9TAmUx4.jpg

WMO24ed.jpg

cWIH78n.jpg

RZZ0dZS.jpg?1

JNDWjAf.jpg

BEFl7L6.jpg

KsQ9cFr.jpg

wdIp6HK.jpg

SJZ1YH4.jpg

Dlaczego smaczna niespodzianka?

Bo po prostu bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Jest pierwszym atramentem, który w tej kategorii kolorystycznej wyprzedził Callifolio Grenata, będącego do tej pory moim ulubieńcem. Jest ciemny, stonowany i bardzo przyjemny dla oka. Jak na razie przepływa dobrze, raczej szybko wysycha, a czy wypełza na stalówkę... Zaraz zerknę... Nie, nie ma nawet śladu. Jestem bardzo zadowolona. Następne na mojej liście do wypróbowania są Diamine Syrah (jakby ktoś się chciał podzielić próbeczką to chętnie przyjmę :D) i Oxblood, bardzo podoba mi się ten kierunek kolorystyczny. Jak na razie dziękuję za uwagę, ale został mi jeszcze na dziś jeden kolor, to właściwie:

To Be Continued...

Bosa :)

Już mam chyba wszystkie kolory, jakich potrzebowałem. No, może jeszcze jakiś ładny, głęboki granat...

To chyba tylko nicponiowe cudo. Najpiękniejszy granat na świecie ;D

Fakt, czerni i granatów nie recenzuję zbyt dużo. Bo nie mam :D