Skocz do zawartości

Zmiana grubości pisania


ktatar156

Polecane posty

Witam,

w swoich starych pudłach znalazłem swojego 'zagubionego' Parkera Sonneta matowego. Stalówkę w nim mam F, ze względu na drobny charakter pisma, chciałbym, by pisała znacznie cieniej. Dowiedziałem się, że papierem ściernym można 'przyciąć' stalówkę. Jest gdzieś dobry poradnik krok po kroku jak to zrobić? Mam stare pióro 'na próby', ale ze stalową stalówką (ta w Sonnecie jest złota); ma to duże znaczenie w udoskonalaniu pióra?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem w piórze uzyskać cieńszą stalówkę i efekt był mierny. Tylko zepsułem stalówkę. :P Myślę, że jest duże ryzyko i nie warto ryzykować. Może to piórobójstwo, ale kombinowałem z kombinerkami, odrobinę "ściaśnić" końcówkę. A potem smutek, płacz i zgrzyt zębów..  :cry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytanie raczej do pana powyżej. Od dłuższego czasu marzy mi się mniej więcej taka modyfikacja stalówki. Jestem ciekawa czy podjąłbyś się takiego zadania.

 

To chyba tylko Platinum XXF lub Sailor Sabi Togi,... 

 

Ze standardowych stalówek...

 

poniżej zdjęcie z nibs.com porównanie do Pelikana EF w piśmie...

 

SaibiTogiEFPelEFWritingSample.jpg

 

no i coś mi się wydaje, że nie tyle do pisania, bo to z lupą chyba trzeba by, ale do grafik twych pięknych... :D

Edytowano przez Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałam o Platinium Century ze stalówką UEF ale według buy-lux grubość linii to 0,18-0,24mm, na nibs.com znalazłam informację że Sabi Togi i EEF Platinum dają linię 0,1mm. Teraz nie wiem komu wierzyć, co nie zmienia faktu że na Century zapoluje tak czy inaczej a sabi-togi odpada ze względu na cenę. Zdjęcie które pokazywałam jako modelowe to modyfikacja stalówki do 4EF z na RichardsPens.com i według nich też to daje linię grubości 0,1mm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kombinowałem z kombinerkami, odrobinę "ściaśnić" końcówkę. 

 

:o

 

Czemu " :o "? :D

Jak uda mi się nabyć micromesh to sam chcę spróbować przyciąć jakiegoś IPG i zetrzeć na gładkiego stuba. :P Ale to raczej poszerzy linie niż zwęzi. ;)

Edytowano przez KoN`
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniu, zauważ, że tematem jest odchudzenie stalówki

 

No tak jak sam zresztą napisałem:

 

Ale to raczej poszerzy linie niż zwęzi. ;)

 

Początkowo miałem zamiar pozostać przy 1 poście... No ale wyszło inaczej...  :mellow: Resztę tematu zostawiam dla znawców odchudzania:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ja się poddaję, ale robienie stuba to niekoniecznie odchudzanie stalówki :)

 

Wiem!... Argh... Robienie stub'a odniosłem do faktu obcinania kombinerkami, ale że temat jest inny dopisałem "że to raczej poszerzy a nie zwęzi" grubość linii pisania... I na tym chciałem zakończyć, ponieważ nie mam pojęcia jak można zwężać stalówki, zwłaszcza, że dla mnie Lamy M daje za cienką linię..  :cry: Dlatego też napisałem, że zostawiam temat, bo ja nie okażę się w nim pomocny.... Aż tak niezrozumiałe są moje posty?...  :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...