Skocz do zawartości

Wybór pióra do pisania codziennego


Polecane posty

A co sądzicie o Parkerze Jotter na początek?

http://www.papierniczyswiat.com/parker-jotter-pioro-stalowe.html

Wygląda zacnie.. ciekawe jak się nim pisze...

Pisałem wersja plastikową kolegi....szoruje po papierze, zostawia grubą kreskę jak na F, które on niby miał, sprawiał wrażenie tandetnego, byc może przez ten niskiej jakości plastik. Sekcja jakaś taka bardzo wąska i niewygodnie mi się go trzymało a nie mam wielkich dłoni. W tej cenie nie warto. Dużo korzystniej za takie pieniądze wypada Sheaffer VFM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sobie zeszytów Oxfordu. Tylko sprawdź najpierw czy odpowiada Ci taki papier - dla mnie jest 'plastikowy', ale z piórami dogaduje się bardzo dobrze.

 

Wydaje mi się, że papier, który określasz jako "plastikowy" jest papierem satynowym/satynowanym. Czasem można znaleźć tańsze marki papierów, które maja takie oznaczenie. W wielu przypadkach, na zeszytach nie ma w ogóle oznaczeń. Swoje wybieram jedynie macając papier ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, wracam ;-) Może uznacie mnie za kretyna ale albo nie umiem korzystać z Google albo Oxford ma słabą ofertę. Szukałem grubego zeszytu w kratkę, tak ze 192 kartki i nic. Najgrubszy widziałem chyba 96... Ktoś mi pomoże albo podrzuci linka do jakiegoś fajnego sklepu online?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mnie też.

 

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że miałem kiedyś kilka Oxfordów A5 (nie pamiętam, czy z jednej partii) z papierem, który bardzo źle reagował z niebieskimi atramentami, wyglądały strasznie blado, czasem wychodził z nich dziwny odcień. Sprawdziłem na innym Oxfordzie i wszystko było normalnie.

Z zeszytami A4 nie miałem żadnych kłopotów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...