Jump to content

O mojej osobie słów kilka.


Barson96
 Share

Recommended Posts

Witam Forumowiczów.

Nazywam się Bartosz Kosiak. Mam 17 lat jestem uczniem drugiej klasy liceum ogólnokształcącego w Poznaniu. Zarejestrowałem się na to forum nie bez powodu. Chciałbym poprawić charakter mojego pisma (gdyż piszę jak kura pazurem ;)  ). Niespecjalnie wiem od czego zacząć....jakiej literatury szukać,jakiego rodzaju długopisów/piór używać?  Szukam usilnie kursów kaligrafii w Poznaniu (moje pismo nie daje mi spać po nocach).

 

Trochę o mnie : 

Zajmuje się rekonstrukcją historyczną, jeżdżę konno, gram na trąbce i gitarze, kocham historię :)

 

Jeżeli ktoś mógłby skierować mnie do odpowiedniego wątku na początek byłbym niezmiernie wdzięczny. Nie chciałbym robić zbędnego bałaganu na forum moimi postami. 

 

Pozdrawiam :) !

post-2947-0-86121100-1398187109_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

dzień dobry, nieźle trafiłeś, na pewno w dziale o kaligrafii na coś pomocnego się natkniesz, nie musisz zaczynać aż od niesamowicie fleksującego pióra za jeszcze bardziej niesamowitą cenę, nawet drewniana obsadka i stalówka czy np. Pilot Plumix będą na początek ok do ćwiczeń ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Andrew

Witaj! :)

Może zacznij od podstaw. Skoro chcesz poprawić swój codzienny charakter pisma, to ćwicz kształt liter i ich łączenie. Wyrabiaj rękę, poświęcaj na to każdą wolną chwilę, nawet przepisuj encyklopedię czy książki historyczne, które ze względu na pasję na pewno bardzo lubisz czytać :) Zrobiłeś już pierwszy krok, czyli poprosiłeś o pomoc, więc teraz weź się za robotę :D

Wiem, że wyda Ci się to głupie, ale zacznij od czegoś w tym stylu: http://th.interia.pl/50,b9a2ab64a3910224/Aa.jpg a bardziej wyszukane kształty zostaw sobie na później ;)

 

A, zapomniałbym! I nie długopis, a pióro - pozwala swobodniej prowadzić rękę podczas pisania :)

Edited by iAndrew
Link to comment
Share on other sites

Ooo bardzo mi miło że ktoś jest z okolicy :)

 

Tak uwielbiam czytać:) 

 

A gdzie mogę szukać bardziej wyszukanych kształtów Czy istnieją jakieś arkusze które można gdzieś zakupić? Jeżeli zdecydowałbym się na pisanie piórem to jakim? Lepiej zaczynać od pióra czy czegoś innego :)

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej od pióra ale musi być odpowiednio wyważone i dostosowane do ręki. Nie ma innego sposobu jak pójść do sklepu i pomacać. Część ludzi lubi wąskie piórka, modele slim, część woli trzymać coś, co będzie czuć w ręce. Tak samo z wagą - dużo zależy od tego czy nakładasz skuwkę i czy wolisz pióra lekkie czy ciężkie.

Odpuść Parkery.

Link to comment
Share on other sites

Witaj!

podpisuję się pod tym, co napisał iAndrew - weź pióro i przepisz jakąś swoją ulubioną książkę możliwie starannie, kontrolując dukt, łącząc litery. Wymyślne kaligrafie zostaw na potem. Herbata, dobra muzyka i jedziesz....

[W ten sposób, wbrew mej woli, został wyrobiony mój charakter pisma. Ojciec posadzili mnie za biurkiem i codziennie godzinę miałem pisać, aż uznał, że ładnie. W gruncie rzeczy polubiłem to zajęcie, nie pamiętam co przepisywałem, chyba analizę meczu o mistrzostwo świata Karpow-Kasparow.]

Link to comment
Share on other sites

Nie wyważaj otwartych drzwi i nie wymyślaj prochu od nowa. Inni to zrobili przed tobą. Są techniki i sposoby. Zdecydowana większość materiałów i książek istnieje w języku angielskim i jest dostęna w formacie cyfrowym.. Gugluj: "improve handwriting".

Link to comment
Share on other sites

Popatrz tu:

http://kaligrafia.info/

http://www.italic-handwriting.org/

http://www.iampeth.com/

 

Waśnie przygotowuję dłuższy post o naprawie charakteru pisma. Trochę to potrwa, ale jak dotrwasz, znajdzeisz też tam trochę informacji.

Dawaj dawaj. przydałoby mi się, czasem sama siebie nie mogę odczytać, a to już niedobrze ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...