Jump to content

Luźny tłoczek w piórze Sheaffer Gift 300


Recommended Posts

Witam, taki oto ambaras: otrzymałem w prezencie śliczne piórko Sheaffer Gift 300. Do pióra dołączony był tłoczek z charakterystyczną metalową końcówką u wylotu. Mam jednak wątpliwości czy ten tłoczek pasuje odpowiednio do pióra. Zauważyłem bowiem, że  "siedzi" w piórze niepokojąco luźno, zupełnie inaczej niż inne moje tłoczki w pozostałych piórach. W tym brakuje wyraźnego oporu, który jest charakterystyczny przy wkładaniu np naboju z atramentem. Poza tym zamocowany tłoczek swobodnie się obraca wokół własnej osi co wydaje i się dość dziwne. Czy ten "typ" tak ma czy cos jest w tym przypadku niewporządku? Proszę o radę to w końcu Sheaffer...:(

 

Pozdrawiam

Paweł

 

Link to comment
Share on other sites

Ja mam Gift 100 od niedawna, pamiętam, że mój tłoczek też po prostu wsunęłam lekko i żadnego pykniecia czy większego oporu nie było. Zaniepokoiło mnie to, ale zaciągnęłam atrament, pióro pisze, nic się nie wylewa, widać tak musi być. Nie próbowałam wyjąc tłoczka od wtedy, żeby nie kusić losu, bo cała konstrukcja jest na moje niestabilna. Może jakiś posiadacz Gifta się wypowie?

Link to comment
Share on other sites

Tłoczek powinien wchodzić z oporem. Generalnie stosuje naboje, bo przygoda z tłoczkiem zakończyła się niepowodzeniem. Atrament nie spływał dobrze. Po odwróceniu do góry nogami i ponownie do pisania pozostaje u góry tłoczka. Na forum sugerowano zmianę atramentu. Ale nalany strzykawką do pustego naboju problemu nie było. Próbowałem Sheaffer Blue-black i Pelikan Edelstein Topaz.

W sprawie tloczkow odsylam też do http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/4630-sheaffer-300-gift-collection-konwerter-t%C5%82oczek/

Edited by Interaktywny
Link to comment
Share on other sites

Szybko poszło. Czekamy na rezultaty.

 

Mogę się już cieszyć na nowo piórem Sheaffer. :) Tłoczek siedzi w piórze pewnie i ciasno. Nic się nie leje a atrament pobierany jest bezproblemowo. Firmie z Krakowa dziękuję za szybką realizację reklamacji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...