Skocz do zawartości

Luźny tłoczek w piórze Sheaffer Gift 300


reflex1

Polecane posty

Witam, taki oto ambaras: otrzymałem w prezencie śliczne piórko Sheaffer Gift 300. Do pióra dołączony był tłoczek z charakterystyczną metalową końcówką u wylotu. Mam jednak wątpliwości czy ten tłoczek pasuje odpowiednio do pióra. Zauważyłem bowiem, że  "siedzi" w piórze niepokojąco luźno, zupełnie inaczej niż inne moje tłoczki w pozostałych piórach. W tym brakuje wyraźnego oporu, który jest charakterystyczny przy wkładaniu np naboju z atramentem. Poza tym zamocowany tłoczek swobodnie się obraca wokół własnej osi co wydaje i się dość dziwne. Czy ten "typ" tak ma czy cos jest w tym przypadku niewporządku? Proszę o radę to w końcu Sheaffer...:(

 

Pozdrawiam

Paweł

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Gift 100 od niedawna, pamiętam, że mój tłoczek też po prostu wsunęłam lekko i żadnego pykniecia czy większego oporu nie było. Zaniepokoiło mnie to, ale zaciągnęłam atrament, pióro pisze, nic się nie wylewa, widać tak musi być. Nie próbowałam wyjąc tłoczka od wtedy, żeby nie kusić losu, bo cała konstrukcja jest na moje niestabilna. Może jakiś posiadacz Gifta się wypowie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłoczek powinien wchodzić z oporem. Generalnie stosuje naboje, bo przygoda z tłoczkiem zakończyła się niepowodzeniem. Atrament nie spływał dobrze. Po odwróceniu do góry nogami i ponownie do pisania pozostaje u góry tłoczka. Na forum sugerowano zmianę atramentu. Ale nalany strzykawką do pustego naboju problemu nie było. Próbowałem Sheaffer Blue-black i Pelikan Edelstein Topaz.

W sprawie tloczkow odsylam też do http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/4630-sheaffer-300-gift-collection-konwerter-t%C5%82oczek/

Edytowano przez Interaktywny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...