Skocz do zawartości

Tanie pióro z fleksującą stalówką


Polecane posty

Najlepiej kupić sobie obsadkę i kilka stalówek na początek... Ja też kiedyś napaliłem się na fleksa po obejrzeniu kilku próbek pisma tutaj na forum... Po zakupie obsadki trochę "zwolniłem"... Pisanie z fleksem wcale nie jest takie proste jak to wygląda na youtube...  ;) Zawsze można ćwiczyć pisząc obsadką i odkładać na jakiegoś vintage waterman'a albo swan'a... O ile po próbach nie przejdzie ochota na fleksa..  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL

Z tą obsadką dobrze radzą. Ten zestaw z Lidla może nie być najlepszy do nauki fleksowania. Nie wiem, jaką masz tam obsadkę, ale za niewielkie pieniądze możesz zaopatrzyć się w obsadkę i stalówki (np. Gillot 303) w jednym ze sklepów w sieci i ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć. Łatwo nie jest, wiem po sobie.;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem stalówki Gillott 303 za 4 zł, mam obsadkę drewnianą, powinno pasować. :)

Jest to stalówka, którą polecam na początek nauki pisania Copperplate. Inne dobre, choć trudniej dostępne to Gillott 404, Gillott 170, Hunt 22, Hunt 99, Hunt 100 i Hunt 101. A jak już poćwiczysz maczanką i ci nie przejdzie, to kup sobie za ok 50 zł stalowego Diplomata Travellera - piórko trochę nie docenione. Ja go mam i zdziwiłem się jak fajnie można nim fleksować. A jak chcesz coś lepszego za nieduże pieniądze, to trzeba spojrzeć wstecz w stronę piór vintage np.: Conclin, czy Wahl. No bo cena współczesnego fleksującego Pilota Falcona, może być przyczyną zawału.  

Edytowano przez WaterMAN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...