Jump to content

Tanie pióro z fleksującą stalówką


Recommended Posts

Cześć! :)
Tak ostatnio pomyślałem, że warto swoją kolekcję wzbogacić o jakiś fleks. Nie drogi, nie musi być nowy, bo pewnie i tak takich nie ma. Taki np. Reform 1745, jest spoko. Może są własnie jeszcze jakieś inne w podobnej cenie, oprócz Reforma? 
Pozdrawiam. :)

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej kupić sobie obsadkę i kilka stalówek na początek... Ja też kiedyś napaliłem się na fleksa po obejrzeniu kilku próbek pisma tutaj na forum... Po zakupie obsadki trochę "zwolniłem"... Pisanie z fleksem wcale nie jest takie proste jak to wygląda na youtube...  ;) Zawsze można ćwiczyć pisząc obsadką i odkładać na jakiegoś vintage waterman'a albo swan'a... O ile po próbach nie przejdzie ochota na fleksa..  :)

Link to comment
Share on other sites

Mam zestaw do kaligrafii z 5 stalówkami, obsadką, kopertami, kartkami, atramentem i pieczęcią... Zakupiony jakiś czas temu w Lidlu. :) to pozostanę chyba teraz na tym zestawie, najwyżej kiedy indziej pomyślę nad jakimś fleksem. :)
Dzięki za odpowiedzi. :)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

LOL

Z tą obsadką dobrze radzą. Ten zestaw z Lidla może nie być najlepszy do nauki fleksowania. Nie wiem, jaką masz tam obsadkę, ale za niewielkie pieniądze możesz zaopatrzyć się w obsadkę i stalówki (np. Gillot 303) w jednym ze sklepów w sieci i ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć. Łatwo nie jest, wiem po sobie.;)

Link to comment
Share on other sites

Znalazłem stalówki Gillott 303 za 4 zł, mam obsadkę drewnianą, powinno pasować. :)

Jest to stalówka, którą polecam na początek nauki pisania Copperplate. Inne dobre, choć trudniej dostępne to Gillott 404, Gillott 170, Hunt 22, Hunt 99, Hunt 100 i Hunt 101. A jak już poćwiczysz maczanką i ci nie przejdzie, to kup sobie za ok 50 zł stalowego Diplomata Travellera - piórko trochę nie docenione. Ja go mam i zdziwiłem się jak fajnie można nim fleksować. A jak chcesz coś lepszego za nieduże pieniądze, to trzeba spojrzeć wstecz w stronę piór vintage np.: Conclin, czy Wahl. No bo cena współczesnego fleksującego Pilota Falcona, może być przyczyną zawału.  

Edited by WaterMAN
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...