Jump to content

Tanie pióro z fleksującą stalówką

Recommended Posts

Cześć! :)
Tak ostatnio pomyślałem, że warto swoją kolekcję wzbogacić o jakiś fleks. Nie drogi, nie musi być nowy, bo pewnie i tak takich nie ma. Taki np. Reform 1745, jest spoko. Może są własnie jeszcze jakieś inne w podobnej cenie, oprócz Reforma? 
Pozdrawiam. :)

Najlepiej kupić sobie obsadkę i kilka stalówek na początek... Ja też kiedyś napaliłem się na fleksa po obejrzeniu kilku próbek pisma tutaj na forum... Po zakupie obsadki trochę "zwolniłem"... Pisanie z fleksem wcale nie jest takie proste jak to wygląda na youtube...  ;) Zawsze można ćwiczyć pisząc obsadką i odkładać na jakiegoś vintage waterman'a albo swan'a... O ile po próbach nie przejdzie ochota na fleksa..  :)

Mam zestaw do kaligrafii z 5 stalówkami, obsadką, kopertami, kartkami, atramentem i pieczęcią... Zakupiony jakiś czas temu w Lidlu. :) to pozostanę chyba teraz na tym zestawie, najwyżej kiedy indziej pomyślę nad jakimś fleksem. :)
Dzięki za odpowiedzi. :)

LOL

Z tą obsadką dobrze radzą. Ten zestaw z Lidla może nie być najlepszy do nauki fleksowania. Nie wiem, jaką masz tam obsadkę, ale za niewielkie pieniądze możesz zaopatrzyć się w obsadkę i stalówki (np. Gillot 303) w jednym ze sklepów w sieci i ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć. Łatwo nie jest, wiem po sobie.;)

Znalazłem stalówki Gillott 303 za 4 zł, mam obsadkę drewnianą, powinno pasować. :)

Jest to stalówka, którą polecam na początek nauki pisania Copperplate. Inne dobre, choć trudniej dostępne to Gillott 404, Gillott 170, Hunt 22, Hunt 99, Hunt 100 i Hunt 101. A jak już poćwiczysz maczanką i ci nie przejdzie, to kup sobie za ok 50 zł stalowego Diplomata Travellera - piórko trochę nie docenione. Ja go mam i zdziwiłem się jak fajnie można nim fleksować. A jak chcesz coś lepszego za nieduże pieniądze, to trzeba spojrzeć wstecz w stronę piór vintage np.: Conclin, czy Wahl. No bo cena współczesnego fleksującego Pilota Falcona, może być przyczyną zawału.  

Edited by WaterMAN