Skocz do zawartości

Platinum 3776 Century Bourgogne


Lukasmaster

Polecane posty

     Jako że to moja pierwsza recenzja mam nadzieję że zostanę potraktowany łagodnie :). Nad zakupem japońskiego pióra zastanawiałem się od pewnego czasu.  Jako że na forum pojawiła się okazja zakupu od czwartku jestem szczęśliwym posiadaczem Platinum  3776 Century Bourgogne.

 

     Pióro dotarło w firmowym pudełku. w zestawie jest instrukcja obsługi, konwerter oraz uniwersalny nabój z przejściówką.  Ma klasyczny cygarowy kształt, jest spore (139 mm długości zamknięte), oraz lekkie, wykonane jest z dobrej jakości tworzywa (Japończycy nazywają ów materiał żywicą polimeryczną), jest półprzezroczyste (co dla mnie jest zaletą, nie podobają mi się w pełni transparentne demonstratory, choć wiem że mają sporo fanów).

 

     Po odkręceniu pióra, a zdarzyło mi się już zapomnieć że jest odkręcane, ukazuje się spora i IMO bardzo ładna stalówka z 14-sto karatowego złota próby 585. Trudno mi na razie coś powiedzieć nt. patentu slip and seal (powodującego ponoć że w zakręconym piórze atrament nie zasycha), trzeba by pióro odłożyć na dłużej, co się w najbliższej przyszłości raczej nie stanie.

 

     No to teraz jak się nim pisze. M-ka Platinum to okolice F-ki WM, jest nieco grubsza od F-ki Parkera i Sheaffera. Pisze się nim bardzo przyjemnie nieco ciężej niż WM Exception (choć kluczem jest tu słowo nieco :)) i ile WM pisze praktycznie bezszelestnie, 3776 powoduje bardzo delikatny szmer (co nie jest wadą wręcz przeciwnie).

 

     Teraz mała rada nie polecam używania nabojów z przejściówką, próbowałem tego sposobu i pióro przerywało, jest chyba jakiś problem z doprowadzeniem atramentu przez przejściówkę. Choć nie wiem czy to problem powszechny, czy po prostu moja ma jakiś feler.

 

      Kończąc w tej cenie w jakiej jest dostępne Platinum 3776 Century to bardzo fajne pióro, prezentuje się dostojnie, ma bardzo ładną stalówkę i dobrze mi się nim pisze.

 

Teraz kilka fotek, wyszły tak sobie cóż nie jestem wielkim specem od fotografii.

2qxs37d.jpg

2zqcz8w.jpg

2cy074z.jpg

2wrhmhd.jpg

Od dołu: Sheaffer Prelude, WM Exception, Platinum 3776 Century.

160yb2v.jpg

Od lewej: Prelude, Exception, 3776.

1564ai8.jpg

No I jeszcze próbka pisma w porównaniu do innych piór. Wybaczcie trochę bazgrzę, no i jestem leworęczny :)

148ivtd.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam niedosyt. Wolałbym, żeby recenzujący pomieszkał z piórem trochę dłużej i poznał je lepiej. Także trochę więcej o pisaniu i próbkach pisma. Z tego co widzę, to każda z czterech prezentowanych mogłaby być napisana zamiennie innym piórem i nie widziałbym różnicy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam niedosyt. Wolałbym, żeby recenzujący pomieszkał z piórem trochę dłużej i poznał je lepiej. Także trochę więcej o pisaniu i próbkach pisma. Z tego co widzę, to każda z czterech prezentowanych mogłaby być napisana zamiennie innym piórem i nie widziałbym różnicy. 

Nie od razu Kraków zbudowali.

Jak na pierwszą recenzję jest OK.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

     Jako że to moja pierwsza recenzja mam nadzieję że zostanę potraktowany łagodnie :)

.....................................................................

 

Dlatego uważam, że bardziej krytyczny odzew sie przyda.

A ja uważam, że marchewka jest bardziej skuteczna niż kij.

Gdyby to była już któraś z rzędu recenzja tego autora, to pewnie można by powybrzydzać.

A tak nie należy dobrych chęci dusić w zarodku.

Jak dziecko uczy się chodzić, to chyba nie należy go karcić, jak się czasem przewróci, bo dojdze do wniosku, że najbezpieczniej jest dalej raczkować. :P

Więc zamiast : "A ja mam niedosyt. Wolałbym, żeby recenzujący pomieszkał z piórem trochę dłużej i poznał je lepiej."

można napisać : poproszę parę próbek pisma jak już Ci minie czar pierwszego zachwytu z nowego nabytku.

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba was pogięło. Abstrahując od tej recenzji, Lukasmaster teraz nie o tobie, jeno ogólnie. Jak można nauczyć się czegokolwiek, bez właściwego sprzężenia zwrotnego? Mówienie, że wszystko fantastycznie to niedźwiedzia przysługa. Chwalących, jak widać zawsze znajdzie bez liku, jeden, który powie przynajmniej nieco ponad to, wyświadczy przysługę. To ani kara, ani wybrzydzanie. Szacunek dla autora wymaga, by mu nie kadzić.

Piter22, jeśli ktoś tu jest idealny i czuje się zraniony, niech przemówi.

Ja się cieszę, że coraz więcej nas jest i coraz więcej z nas pisze o swoich piórowych wrażeniach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tsyrawe.

Konis ma rację w tym co napisał. Zwróć uwagę, że właściciel cieszy się z pióra, to pierwsza recenzja i tak dalej, i krytykę można zawrzeć w nieco mniej zdecydowanej formie - sprzyja to sympatycznej atmosferze. Forum to nie szychta i zawody w przodownictwie pracy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, a ja wcale nie mam wrażenia, że ktoś tu kogoś miażdżąco skrytykował. wręcz przeciwnie, widzi mi się, ze to, co powiedział Ewaryst było powiedziane stosunkowo wyważonym tonem. I to IMO nie była krytyka tej recenzji, tylko wskazówka, jak możnaby ją wzbogacić.

 

to mówiłam ja, kasia-nauczycielka :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam niedosyt. Wolałbym, żeby recenzujący pomieszkał z piórem trochę dłużej i poznał je lepiej. Także trochę więcej o pisaniu i próbkach pisma. Z tego co widzę, to każda z czterech prezentowanych mogłaby być napisana zamiennie innym piórem i nie widziałbym różnicy. 

Ok jak już trochę dłużej z piórem pomieszkam umieszczę update :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej no. te z 1go linku masakra, ale te drugie nie takie najgorsze jeszcze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego oni mieliby być lepsi od takich na przykład nas?  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesada, nowemu nie można napisać, że kiepsko napisał, staremu nie można napisać że kiepsko nagrał. czyli co? tylko akceptacja i aplauz. to się chyba nazywa poprawność polityczna.

ludzie zrozumcie w końcu, że życie nie głaszcze, a chłoszcze. i pamiętajcie, jak Wam mówią, że wszystko jest dobrze, to wcale nie znaczy, że tak jest na prawdę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wtrącę swoje trzy grosze w sprawie recenzji.

Wczoraj przeczytałem, znalazłem zdjęcia piór w sklepach, zamówiłem, a dzisiaj już je mam w domu i jestem po pierwszych próbach.

Dziękuję - pewnie gdybym trafił na recenzję innego pióra to dalej pisałbym Roller -Tip Penem GRAND-a. (coś kolo 5 pln za 3 sztuki).

Pióro kupiłem wraz z konwerterem, zatankowałem czerwonym atramentem WATERMAN-a i postanowiłem że nie rozstanę się z nim przez najbliższy czas.

Edytowano przez Asmodeusz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...