Skocz do zawartości

Parker Duofold Junior - złamana stalówka


danielromian

Polecane posty

Witam.

Przypadkowo trafiłem na to forum i przypomniało mi się że kiedyś miałem takie wieczne pióro....zielone ze stalówką numer 10. Odnalazłem je na strychu i okazało się że to Parker Duofold Junior ze stalówką 10. Niestety końcówka jest wyłamana tak około 1mm i nie nadaje się do pisania.

Pióro ostrożnie rozebrałem i wyczyściłem, chyba będzie żyć...jeśli znajdę taką stalówkę.

Tu moje pytanie gdzie mogę nabyć taką stalówkę i ewentualnie ile może kosztować?

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o o naprawie tej stalki?

Pewnie dałoby się z niej zrobić jakieś OB...

w zasadzie nie jestem znawcą piór ale mam sentyment do Tego pióra...myślałem że to już koniec jego żywota...czyli jest szansa na reaktywację? Do kogo musiałby się zgłosić i cena zabiegu? W tych rzeczach jestem zielony jak moje pióro ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie nie jestem znawcą piór ale mam sentyment do Tego pióra...myślałem że to już koniec jego żywota...czyli jest szansa na reaktywację? Do kogo musiałby się zgłosić i cena zabiegu? W tych rzeczach jestem zielony jak moje pióro ;)

Zależy skąd jesteś.

Zobacz tu:

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/149-naprawa-pior-wiecznych-zaklady-naprawy-pior-warsztaty-wg-miast/

Ja z czystym sumieniem mogę polecić Chmielną w Warszawie, ale pewno i pozostali dadzą radę. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, czy akurat dużo osób ma na nie ochotę.

Obstawiam, że cena za sprawny egzemplarz waha się w przedziale od 50 do 600 zł. Na dole przedziału jest cena okazyjna, ale osiągalna (skądinąd wiem ;)), na górze - mrzonki sprzedawcy (kiedyś dawno widziałem takie przebicie :)). Realnie, większość pewnie ląduje gdzieś pomiędzy 100-200 zł.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...