Skocz do zawartości

Diamine Sherwood Green - suchy, kiepski start


TOTAL

Polecane posty

Vector jako taki, one suche są i watro przerezać po spływaku cyrklem/ żyletką czy czymś (ciężko się go jednak wyciąga i chyba gra niewarta świeczki), albo właśnie wspomóc gliceryną, od biedy w cenie Vectora kupisz co najmniej jednego chińczyka, który będzie służył o niebo lepiej ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo to jedyne, które mi się podoba. Wizualnie na drugim miejscu jest waterman Perspective, ale kilka razy droższy a recenzje nie powalają, więc nie wiem, czy byłoby warto.

 

Jeśli ktoś zna coś podobnego do aluminiowego vektora, bez rokokowych wywijasów, czy błyszczącego plastiku, co dodatkowo ma możliwość wymiany stalówki na ściętą, albo najlepiej flex, i  nie zasycha, to proszę o cynk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak? Daj mi więc próbkę tego bogatego wyboru ;)

 

To zależy w jakim stylu piór gustujesz i czego od nich oczekujesz. Wystarczy przejrzeć "Wybór i zakup pióra wiecznego", gdzie roi się od tematów typu: Pierwsze pióro dla studentki/kobiety/mężczyzny/dziecka/babci/chomika/na prezent/nie na prezent. Jeśli kryteria podawane przez zainteresowanego by Ci podchodziły, to jest cień szansy, że znajdziesz dla siebie coś pomiędzy Vectorem a Perspectivem. Przynajmniej tak bym zrobiła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Faktycznie! Wygląda, że jest to kwestia znalezienia odpowiedniego sklepu w Warszawie, bo te, co znam, jadą po standardach piernikowych.

 

I tak będzie ciężko, bo stylistykę wektora znam od małego i się bardzo do niej przyzwyczaiłem. Vector to porządna marka; gdyby jeszcze to nawilżenie.. 

 

Druga opcja - proponowana przez Bosą - brzmi bardzo sensownie, ale jak się zdefiniować, żeby przekładało się na coś takiego?

 

Spróbuję: 3x lat, energiczny, niezależny, mocna linia, casual, matt. Może coś zaproponujecie? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faber Castell okay (trochę hi-tek) ale dopiero po zdjęciu skuwki, bo ta przypomina porozciągane majciochy:)

 

Lamy accent http://www.lamy.com/eng/b2c/accent/098_by podoba mi się (black też); zaletą jest opcja ściętej stalówki (idealnie: flex).

 

Tylko ten gloss się chyba będzie rozmazywał.. No i tu http://www.fountainpennetwork.com/forum/index.php/topic/119467-lamy-accent-brilliant/ wyczytałem, że „the nib is not butter smooth”.

 

A wracając do tego, co mam, w jaki sposób aplikować nawliżacz? Nie posiadam zamiennej flaszki, a Diamine dopiero otworzyłem. czy można tę kroplę jakoś prosto na pióro?

 

W międzyczasie poszedłem za radą i umyłem pióro. Lepiej, ale nie tak, jak w Hawanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystasz z tloczka czy napelniasz naboje strzykawka?

Na początek jeszcze raz porządnie przeplukac ciepła woda z płynem do mycia, następnie zostawić sama sekcję bez naboju w szklance z płynem stalowka do dołu, rano przeplukac w strumieniu ciepłej wody - po tym trzeba by wypisać z 1/4 naboju aby piorko odpowiednio nasiaklo atramentem.

Z gliceryna ostrożnie, odlej niewielką ilość atramentu i spróbuj na 10 ml atramentu około 0,5 ml gliceryny. Jak tyle nie pomoże to więcej tez nie ma co lać bo wtedy inne właściwości mogą siąść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...