Skocz do zawartości

Podrasuj swoje pióro! - galeria konkursowa


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dobry wieczór!

 

Inspiracją do zrobienia modyfikacji tego pióra był post z 23 lutego br. w dziale naprawa i konserwacja piór w którym rozważano możliwość zamontowania złotej stalówki watermana z oznaczeniem NW3 do innego pióra. Stanęło na tym, że się nie da i dlatego postanowiłem sam sprawdzić czy jest to możliwe. Jako biorcę wybrałem stare drewniane pióro na naboje nieznanego producenta, wyposażone w pospolitą stalówkę Iridium Point Germany (IPG) o grubości kreski M. Stalówka pisała poprawnie, bez drapania, ale była twarda jak gwóźdź i to mi nie pasowało.

6e66c2d867d0486d.jpg

004733dc32cf0c5f.jpg

a050603faf980d8a.jpg

 

Organem do przeszczepu była złota stalówka z imprintem Waterman's 14 CT NW3 od nieznanego dawcy.

307cb95e640d66d3.jpg

59b03ca76c30d4de.jpg

 

Nie obyło się bez problemów z dopasowaniem nowej stalówki do sekcji i spływaka, ponieważ okazała się być mniejsza i cieńsza od IPG, za cholerę nie chciała się trzymać na właściwym miejscu i wchodziła za głęboko w sekcję. Jedynym wyjściem była modyfikacja grubości spływaka za pomocą dwuskładnikowej żywicy. Jak już wszystko ze sobą pasowało na wcisk pojawił się kolejny problem, a mianowicie regulacja przepływu atramentu. Taka mała szczelina w spływaku nie mogła dawać wystarczającej ilości atramentu, aby pisać z fleksem i jak się mocniej nacisnęło to wychodził dwuślad. Tu pomocnym okazał się @tsyrawe, który opisywał swoje zmagania z Pilotem Falconem i też wypiłowałem w spływaku niezły kanał.

 

Jeszcze tylko poprawiłem osadzenie stalówki względem spływaka, tu już wziąłem miarę ze stalówki WM Hemi, która jak się okazało jest takiej samej wielkości. 

30e5fba03bfd0e73.jpg

z lewej strony bastard, z prawej WM hemispfere

7192d153d8c61db7.jpg

bd5abc57ee861fe6.jpg

 

Na koniec przyszła kolej na napisanie czegoś. Do jazd próbnych użyłem różnych atramentów: górny napis to Grenat L'Artisan Pastellier, 

31ea1dad907bf82f.jpg

a reszta to Waterman Brown Havana.

4bed718234521b96.jpg

 

Słabym elementem tego pióra jest system zasilania w atrament, ot zwykły nabojowiec, ale najważniejsze że pisze kreską o rozpiętości od XF (odwróconą stalówką) do BB. Może w przyszłości dorobię do niego dźwigienkę tzw. (lewar filler) wtedy będzie bardziej windydżowe.

f7ac241dad2b6893.jpg

Edytowano przez WaterMAN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zrobić coś co by urwało wszystkim wszystko. Niestety. Matury skutecznie mi w tym przeszkodziły. Dodaję więc do konkursu moje półprodukty piórowe.

 

Pierwszy zawodnik to Jinhao X450 w wersji 'szczotkowana stal choć to nie stal, bo amelinium". Pierwotnym zamysłem jest 450 w kolorze burgunda. Niestety, burgundowa farba nie znajduje się w palecie Bondex, a farba akrylowa nie nadaje się do piór.

 

655a498777546e0em.jpg

 

a4e4307e78f91983m.jpg

 

Pióro było czarne z białymi maziajami. Było.  :ninja: 

 

Kolejny zawodnik to prezentowany już w tej galerii Pilot 78g Rittela. Zlikwidowałem częściowo naplet yyyy, niezamierzony efekt. Nie dokończyłem.

 

cb02dd32a59ea635m.jpg

 

Tu na specjalnie zmodyfikowanej jasności widać, jakie są niedoróbki:

 

7b69a10425d085c3m.jpg

 

Tu niewyprostowana stalówka plus sekcja spiłowana a'la Parker Duofold... chyba.

 

872ff3a26dd359b5m.jpg

 

Amen. Mam nadzieję, że po maturze uda mi się je dokończyć i pochwalę się efektami na koniec. Czas pokaże.

Darzcie Bór

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zrobić coś co by urwało wszystkim wszystko. Niestety. Matury skutecznie mi w tym przeszkodziły.

Bierzesz nas na litość? no weź....

 

:P

 

 

acha, zapomniałam dodać - bardzo fajne te wasze przeróbki.

Edytowano przez kasiasemba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, bo to już niedziela!

 

Inspiracją do zrobienia modyfikacji tego pióra był model znanej włoskiej firmy (specjalnie nie wymieniam nazwy, żeby nie zapeszyć). Jak zobaczyłem po raz pierwszy pióro z korpusem skręconym spiralnie z takimi zajefajnymi paciorkami to od razu zapragnąłem je mieć, problematyczna okazała się cena, która podziała na mnie jak wiadro zimnej wody wylane na łeb. No bo kto ma wolne 12 tysiaków na pióro wieczne? Chyba tylko jakiś Kulczyk, albo inny Solorz z Polsatu.

Dlatego sam musiałem sobie zrobić obiekt marzeń. Zaczęło się od zgromadzenia potrzebnych materiałów. I do roboty!

 

277e464bb5137047.jpg

 

tu pierwsza gwiazdka (już na swoim) piórze

 

0d999e1fefa7ce67.jpg

 

a potem to już poszło z górki i tu mamy brylantową obrączkę

6e7c5e0621b2c0c5.jpg

 

Na dalszych fotkachc kolejne procesy produkcyjne

 

4fbf970476a55da4.jpg

454f893695bdefbc.jpg

311116a8c1743bf0.jpg

27090ec5f12ba782.jpg

32adf6f6f0c3bc57.jpg

 

i na końcu mamy Visconti, sorry Wing Sung Divine

dobranoc WaterMAN

Edytowano przez ArielN
korekta na prośbę autora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no przecież nie wypada nie dawać odpowiedzi na zadane pytanie - to tak z grzeczności nieprawdaż? redface

 

Chyba chodziło mu o ilość pojedynczych postów pod sobą ;)

 

Da się cytować kilka razy w jednym poście. To taka moja nieśmiała interpretacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas, czas, czas... cięgle go brak. Albo zdjęć. Stąd tak późno.

 

"Maszkara"

 

Pióro wyjściowe:

Producent: Beifa Group co., ltd., Chiny

Model: Tropik (Designed by Lambo)

Cena: 99gr

 

Materiał na nowy korpus:

 

42316986003207228147.jpg

 

69521380359740339805.jpg

 

Po obróbce:

 

90159169154147119939.jpg

 

73475253597718537646.jpg

 

Na dłuższy opis czasu brak... :wacko:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...